KPN/15/2026 Przebudowa, modernizacja i wyposażenie Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie – w formule zaprojektuj i wybuduj
Zamawiający Karkonoski Park Narodowy z siedzibą w Jeleniej Górze (Jelenia Góra, Dolnośląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „KPN/15/2026 Przebudowa, modernizacja i wyposażenie Centrum Edukacji Ekologicznej w…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisyZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Karkonoski Park Narodowy z siedzibą w Jeleniej Górze |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 021781314 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Cieplicka 196 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Jelenia Góra |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 58-570 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL515 - Jeleniogórski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | (075) 75 533 48 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | (075) 756099113 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@kpnmab.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.kpnmab.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Środowisko |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00259945 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-05-25 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00247663 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 2. Warunki dotyczące udziału w postępowaniu: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie; 2) uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie; 3) sytuacja ekonomiczna lub finansowa Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że: a) posiada zdolność kredytową lub środki finansowe w wysokości: 1.000.000,00 PLN b) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną: minimum 2.000.000,00 PLN. 4) zdolności techniczne lub zawodowe: a) o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy wykażą minimalny poziom zdolności w zakresie doświadczenia, a mianowicie: − w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie zrealizowali: co najmniej jedno zamówienie o wartości minimum 3 mln netto polegające na budowie, rozbudowie, przebudowie lub remoncie budynku ujętego w strefie ochrony konserwatorskiej lub wpisanego do Gminnej Ewidencji Zabytków lub Rejestru Zabytków, które obejmowało opracowanie dokumentacji projektowej, która zawierała prace konstrukcyjno-budowlane, instalacje elektryczne (w tym instalacje słaboprądowe), instalacje centralnego ogrzewania wraz z montażem pompy ciepła i instalacje wodno-kanalizacyjne, wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz wykonanie wszystkich powyższych robót budowlanych wynikających z tej dokumentacji. Wykonawca nie może sumować wartości kilku robót budowlanych o mniejszym zakresie dla uzyskania wymaganych wartości porównywalnych. b) o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy wykażą minimalny poziom zdolności w zakresie dysponowania następującymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: Architektem (kierownikiem prac projektowych) - osobą posiadającą: • uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie wydane na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz.524) – Rozdział 2 „Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie” lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz jest uprawniona do projektowania w specjalności architektonicznej • aktualny wpis na listę̨ członków właściwej izby samorządu zawodowego, Projektantem - osobą posiadającą: • uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie wydane na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz.524) – Rozdział 2 „Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie” lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz jest uprawniona do projektowania w specjalności konstrukcyjno – budowlanej • aktualny wpis na listę̨ członków właściwej izby samorządu zawodowego Projektantem - osobą posiadającą: • uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie wydane na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz.524) – Rozdział 2 „Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie” lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz jest uprawniona do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych • aktualny wpis na listę̨ członków właściwej izby samorządu zawodowego, Projektantem - osobą posiadającą: • uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie wydane na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz.524) – Rozdział 2 „Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie” lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz jest uprawniona do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych • aktualny wpis na listę̨ członków właściwej izby samorządu zawodowego, Kierownikiem budowy - osobą posiadającą: • uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie wydane na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz.524) – Rozdział 2 „Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie” lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz jest uprawniona do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno – budowlanej • aktualny wpis na listę̨ członków właściwej izby samorządu zawodowego, Kierownikiem robót – osobą posiadającą: • uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie wydane na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz.524) – Rozdział 2 „Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie” lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz jest uprawniona do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. • aktualny wpis na listę̨ członków właściwej izby samorządu zawodowego, Kierownikiem robót – osobą posiadającą: • uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie wydane na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz.524) – Rozdział 2 „Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie” lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz jest uprawniona do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych • aktualny wpis na listę̨ członków właściwej izby samorządu zawodowego, Po zmianie: 1. Warunki dotyczące udziału w postępowaniu: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie; 2) uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie; 3) sytuacja ekonomiczna lub finansowa Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że: a) posiada zdolność kredytową lub środki finansowe w wysokości: 1.000.000,00 PLN b) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną: minimum 2.000.000,00 PLN. 4) zdolności techniczne lub zawodowe: a) o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy wykażą minimalny poziom zdolności w zakresie doświadczenia, a mianowicie: a) o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy wykażą minimalny poziom zdolności w zakresie doświadczenia, a mianowicie: − w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie zrealizowali: − co najmniej jedno zamówienie o wartości minimum 3 mln netto polegające na budowie, rozbudowie, przebudowie lub remoncie budynku ujętego w strefie ochrony konserwatorskiej lub wpisanego do Gminnej Ewidencji Zabytków lub Rejestru Zabytków, które obejmowało opracowanie dokumentacji projektowej, która zawierała prace konstrukcyjno-budowlane, instalacje elektryczne (w tym instalacje słaboprądowe), instalacje centralnego ogrzewania wraz z montażem pompy ciepła lub kotłowni gazowej i instalacje wodno-kanalizacyjne, wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz wykonanie wszystkich powyższych robót budowlanych wynikających z tej dokumentacji. Wykonawca nie może sumować wartości kilku robót budowlanych o mniejszym zakresie dla uzyskania wymaganych wartości porównywalnych. lub − co najmniej jedno zamówienie polegające na opracowaniu dokumentacji projektowej - w ramach formuły zaprojektuj i wybuduj - budowy, rozbudowy, przebudowy lub remontu budynku ujętego w strefie ochrony konserwatorskiej lub wpisanego do Gminnej Ewidencji Zabytków lub Rejestru Zabytków, które obejmowało opracowanie dokumentacji projektowej, która zawierała prace konstrukcyjno-budowlane, instalacje elektryczne (w tym instalacje słaboprądowe), instalacje centralnego ogrzewania wraz z montażem pompy ciepła lub kotłowni gazowej i instalacje wodno-kanalizacyjne, wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę o wartości budowy, rozbudowy, przebudowy lub remontu budynku o wartości minimum 3 mln netto oraz co najmniej jedno wykonane zamówienie - w ramach formuły zaprojektuj i wybuduj - o wartości minimum 3 mln netto polegające na budowie, rozbudowie, przebudowie lub remoncie budynku ujętego w strefie ochrony konserwatorskiej lub wpisanego do Gminnej Ewidencji Zabytków lub Rejestru Zabytków, które obejmowało prace konstrukcyjno-budowlane, instalacje elektryczne (w tym instalacje słaboprądowe), instalacje centralnego ogrzewania wraz z montażem pompy ciepła lub kotłowni gazowej innego obiektu niż wskazany powyżej jako projektowany b) o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy wykażą minimalny poziom zdolności w zakresie dysponowania następującymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: Architektem (kierownikiem prac projektowych) - osobą posiadającą: • uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie wydane na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz.524) – Rozdział 2 „Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie” lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz jest uprawniona do projektowania w specjalności architektonicznej • aktualny wpis na listę̨ członków właściwej izby samorządu zawodowego, Projektantem - osobą posiadającą: • uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie wydane na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz.524) – Rozdział 2 „Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie” lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz jest uprawniona do projektowania w specjalności konstrukcyjno – budowlanej • aktualny wpis na listę̨ członków właściwej izby samorządu zawodowego Projektantem - osobą posiadającą: • uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie wydane na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz.524) – Rozdział 2 „Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie” lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz jest uprawniona do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych • aktualny wpis na listę̨ członków właściwej izby samorządu zawodowego, Projektantem - osobą posiadającą: • uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie wydane na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz.524) – Rozdział 2 „Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie” lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz jest uprawniona do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych • aktualny wpis na listę̨ członków właściwej izby samorządu zawodowego, Kierownikiem budowy - osobą posiadającą: • uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie wydane na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz.524) – Rozdział 2 „Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie” lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz jest uprawniona do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno – budowlanej • aktualny wpis na listę̨ członków właściwej izby samorządu zawodowego, Kierownikiem robót – osobą posiadającą: • uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie wydane na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz.524) – Rozdział 2 „Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie” lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz jest uprawniona do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. • aktualny wpis na listę̨ członków właściwej izby samorządu zawodowego, Kierownikiem robót – osobą posiadającą: • uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie wydane na podstawie Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz.524) – Rozdział 2 „Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie” lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz jest uprawniona do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych • aktualny wpis na listę̨ członków właściwej izby samorządu zawodowego, |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-06-03 11:00 Po zmianie: 2026-06-11 11:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-06-03 11:05 Po zmianie: 2026-06-11 11:05 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-07-02 Po zmianie: 2026-07-10 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.