Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
599 010 zł
Umowa zawarta
22 maja 2026
Okres realizacji
do 21 czerwca 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 599 010 zł – 2 121 750 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Termin dostawy20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i dostawa fabrycznie nowego ciągnika rolniczego wraz z wyposażeniem na potrzeby ZDP w Leżajsku

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Leżajsku (Leżajsk, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup i dostawa fabrycznie nowego ciągnika rolniczego wraz z wyposażeniem na potrzeby ZDP…”, wybierając ofertę wykonawcy Raiffeisen Waren Sp. z o.o. Wartość umowy: 599 010 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
599 010 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    Ofertypostępowaniu złożono trzy oferty, z czego jedna została odrzucona z powodu niezgodności z warunkami udziału w postępowaniu.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Raiffeisen Waren Sp. z o.o. (Ryki), średnia firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 599 010,00 zł (umowę zawarto 22 maja 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 599 010,00 zł do 2 121 750,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: do 21 czerwca 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W LEŻAJSKU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690587410

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Polna 12

1.5.2.)Miejscowość

Leżajsk

1.5.3.)Kod pocztowy

37-300

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.)Numer telefonu

17 242-11-81

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kontakt@zdplezajsk.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.zdplezajsk.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1298309

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa fabrycznie nowego ciągnika rolniczego wraz z wyposażeniem na potrzeby ZDP w Leżajsku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-755ff994-b1b3-40bc-b036-f8a58fac8036

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00258210

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00001196/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Zakup i dostawa fabrycznie nowego ciągnika rolniczego wraz z wyposażeniem na potrzeby ZDP w Leżajsku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00211045

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDP.231.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

487248,05

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa fabrycznie nowego ciągnika rolniczego z dodatkowym wyposażeniem wraz z przeszkoleniem personelu Zamawiającego (2 operatorów) oraz serwisem gwarancyjnym. Ciągnik będzie używany do utrzymania pasa drogowego w ciągu dróg powiatowych Powiatu Leżajskiego. Sieć drogowa o łącznej długości 253,792 Km.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę ciągnika fabrycznie nowego, nieużywanego, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2025 roku, pełnowartościowego, dopuszczonego do obrotu i dystrybucji na terenie Polski wraz z kompatybilnymi elementami wyposażenia: wysięgnik wielofunkcyjny
oraz kosiarką bijakową tylno-boczną. Oferowany ciągnik rolniczy musi posiadać niezbędne wyposażenie, w tym urządzenie sygnalizacyjne i oświetlenie pozwalające na bezpieczne poruszanie się po drogach publicznych
i odpowiadające aktualnym przepisom prawnym. Musi spełniać wymagania pojazdu dopuszczonego do poruszania się po drogach publicznych zgodnie
z obowiązującymi przepisami Prawa o ruchu drogowym, posiadać certyfikat zgodności z normami WE. Pojazd musi być technicznie sprawny i musi posiadać dokumenty niezbędne do jego rejestracji
3. Ciągnik musi posiadać aktualną homologację pozwalającą na dopuszczenie do ruchu po drogach publicznych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie homologacji typu pojazdów (Dz. U. z 2023 r. poz. 1651 ze zm.).
4. Szczegółowy opis techniczny ciągnika i jego wyposażenia stanowiącego przedmiot zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ (formularz techniczny – parametry techniczno-użytkowe ciągnika rolniczego).
5. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do siedziby Zamawiającego tj. Zarządu Dróg Powiatowych w Leżajsku, ul. Polna 12, 37-300 Leżajsk

4.5.3.)Główny kod CPV

16700000-2 - Ciągniki

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

16310000-1 - Kosiarki

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

599010,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2121750,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

599010,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Raiffeisen Waren Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5272993696

7.3.3)Ulica

ul. Lubelska 41

7.3.4)Miejscowość

Ryki

7.3.5)Kod pocztowy

08-500

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

599010,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-06-21

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

16700000-2Ciągniki
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 53 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 923 zł420 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
220 077 zł
Źródło próbki
CPV 16700000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 923 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
420 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Leżajsku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Leżajsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 599 010 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 16700000-2 (Ciągniki). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Raiffeisen Waren Sp. z o.o. (Ryki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.