Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
886 354 zł
Umowa zawarta
22 maja 2026
Okres realizacji
do 20 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 886 354 zł – 1 682 848 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa oświetlenia na obszarze Starosądeckiej Starówki w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021–2027

Zamawiający Gmina Stary Sącz (Stary Sącz, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa oświetlenia na obszarze Starosądeckiej Starówki w ramach programu Fundusze…”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Elektryczna i Teletechniczna Kamil Jasiński. Wartość umowy: 886 354 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina Stary SączStary Sącz, Małopolskie (powiat Nowosądecki →)opublikowano 22 maja 2026
Wartość umowy
886 354 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Elektryczna i Teletechniczna Kamil Jasiński (Przydonica), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 886 354,18 zł (umowę zawarto 22 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 886 354,18 zł do 1 682 847,97 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 20 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Stary Sącz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491893115

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Stefana Batorego 25

1.5.2.)Miejscowość

Stary Sącz

1.5.3.)Kod pocztowy

33-340

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

+48 18 449-77-00

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@starysacz.um.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.stary.sacz.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dba6b7c2-8ed6-436b-918c-922938ce1745

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa oświetlenia na obszarze Starosądeckiej Starówki w ramach programu
Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021–2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dba6b7c2-8ed6-436b-918c-922938ce1745

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00256740

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00042666/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Rewaloryzacja Starosądeckiej Starówki

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienia realizowane w ramach projektu „Rewaloryzacja Starosądeckiej Starówki zmierzająca do rozwoju szlaków turystycznych oraz produktów turystycznych bazujących na lokalnych potencjałach oraz walorach kulturowych i przyrodniczych” dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Małopolski” 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00171504

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

FR.271.1.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1291840,46 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

a. Wykonanie robót budowlanych związanych z budową energetycznych linii kablowych nN, sieci energetycznej wraz z przyłączami i instalacjami, oświetlenia ulicznego oraz sieci teletechnicznej, a także z demontażem istniejącej sieci napowietrznej, zgodnie z dokumentacją projektową pn. „Przebudowa sieci energetycznych nN oraz sieci teletechnicznej wzdłuż ul. Morawskiego na odcinku od ul. Dąbrowskiego do budynku mieszkalnego Morawskiego 39a” obejmującej sieci teletechniczne oraz sieci energetyczne, b. Wykonanie robót budowlanych związanych z budową oświetlenia ulicznego ciągów pieszych "Szlak średniowiecznych Mnichów" zgodnie z dokumentacją projektową „Budowa oświetlenia ulicznego ciągów pieszych pomiędzy ul. 11 Listopada – ul. Morawskiego - ul. Daszyńskiego w Starym Sączu”, c. Opracowanie kompletnej dokumentacji powykonawczej (zgodnie z wymogami określonymi przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego) oraz uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego skutecznego zgłoszenia zakończenia robót lub ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie przedmiotu zamówienia (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa). 2. Zakres robót obejmuje: a. Przebudowa sieci energetycznych Nn oraz sieci teletechnicznej - ul. Morawskiego: i. budowę linii kablowej niskiego napięcia, ii. budowę zestawów złączowo – pomiarowych przy każdym budynku, iii. budowę linii kablowej oświetlenia ulicznego, iv. demontaż istniejącej napowietrznej sieci energetycznej nN i oświetlenia ulicznego, v. budowę i przebudowa napowietrznej sieci teletechnicznej, vi. demontaż i odbudowa chodnika. b. Budowa oświetlenia ulicznego ciągów pieszych „Szlak średniowiecznych Mnichów”: i. budowę linii kablowej oświetlenia ulicznego, ii. zabudowę nowych słupów, iii. montaż opraw oświetleniowych (LED). 3. Roboty należy wykonać wypełniając warunki Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna - załącznik nr 3 do SWZ. 5. Warunki realizacji zamówienia określone zostały w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

886354,18 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1682847,97 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

886354,18 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Elektryczna i Teletechniczna Kamil Jasiński

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 360065970

7.3.3)Ulica

Przydonica, 48

7.3.4)Miejscowość

Przydonica

7.3.5)Kod pocztowy

33-318

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

886354,18 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-20

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45316110-9Instalowanie urządzeń oświetlenia d…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
295 700 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
112 835 zł354 833 zł
Rozstęp międzykwartylowy
241 999 zł
Źródło próbki
CPV 45316110· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
112 835 zł
Mediana
295 700 zł
Górny kwartyl
354 833 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Stary Sącz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Stary Sącz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 886 354 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45316110-9 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Elektryczna i Teletechniczna Kamil Jasiński (Przydonica). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.