Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
200 491 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    133 099 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    67 392 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
6 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbiór, transport i zagospodarowanie osadów ściekowych oraz skratek i zawartości piaskowników z oczyszczalni ścieków w Stanowicach

Zamawiający Gmina Oława (Oława, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Odbiór, transport i zagospodarowanie osadów ściekowych oraz skratek i zawartości…”, wybierając ofertę wykonawcy EKO-CENTRO Sp. z o.o. Łączna wartość umów: 200 491 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina OławaOława, Dolnośląskie (powiat Oławski →)opublikowano 21 maja 2026
Łączna wartość umów
200 491 zł
Liczba ofert
6 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    17 kwietnia 2026

    Termin ofert: 27 kwietnia 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    21 maja 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaSpecyfika: brak unieważnień, pakiet obejmuje wyłącznie osady z oczyszczalni w Stanowicach.

  • 2

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 3

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma EKO-CENTRO Sp. z o.o. za łącznie 200 491,20 zł.

  • 4

    OfertyŁącznie złożono 6 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Oława

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931934868

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pl. M. J. Piłsudskiego 28

1.5.2.)Miejscowość

Oława

1.5.3.)Kod pocztowy

55-200

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetarg@gminaolawa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.gminaolawa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1292744

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbiór, transport i zagospodarowanie osadów ściekowych oraz skratek i zawartości piaskowników z oczyszczalni ścieków w Stanowicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cfa3f023-0baa-4e01-acc0-55cb9a81bf65

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00254843

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00034877/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Zagospodarowanie odpadów - oczyszczalnia Stanowice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00203275

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG.271.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór i zagospodarowanie 1 300 Mg ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych o kodzie 19 08 05 z terenu oczyszczalni ścieków w Stanowicach przy ul. Jarzębinowej 38, z zachowaniem wymogów określonych w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r., poz. 1587)oraz rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 6 lutego 2015 r. w sprawie komunalnych osadów ściekowych (Dz. U. z 2023 r., poz. 23).
2) Podana ilość osadów jest szacunkowa i zależy od ilości oraz jakości ścieków dopływających do oczyszczalni.
3) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia zakresu zamówienia maksymalnie o 30% (Zamawiający gwarantuje zlecenie wykonania minimum 70% przedmiotu zamówienia). Z tego tytułu Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia finansowe, w tym kary, odszkodowania lub inne należności.
4)Odbiór osadów będzie realizowany sukcesywnie, zapewniając ciągłość pracy oczyszczalni, zgodnie ze zgłoszonymi przez upoważnioną osobę Zamawiającego terminami i ilościami. Zgłoszenie nastąpi najpóźniej na 1 dzień roboczy przed planowanym rozpoczęciem odbioru osadów.
5)Zamawiający umożliwi odbiór osadów na terenie oczyszczalni w dni robocze w godzinach od 7:30 do 14:00.
6)Wykonawca zapewnia transport osadów ściekowych przy użyciu własnego sprzętu.
7)Pojazdy transportujące osady powinny być szczelne, stabilne (uniemożliwiające wysypywanie i wycieki osadów), technicznie sprawne (zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 r., poz. 1251), czyste (bez pozostałości osadów na ogumieniu i burtach) oraz wyposażone w łatwo demontowane przykrycie skrzyni ładunkowej (plandeka). Pojazdy muszą być przystosowane do przewozu osadów ściekowych.
8)Zamawiający dopuszcza odzysk osadów zgodnie z metodami wskazanymi w art. 96 ust. 1 pkt 1-3 ustawy o odpadach, tj. proces odzysku R10.
9) W przypadku stosowania odzysku, o którym mowa w pkt 8, Wykonawca może rozpocząć wywóz osadów dopiero po uzyskaniu od Zamawiającego potwierdzenia spełniania przez wskazane grunty wymagań dotyczących wykorzystania osadów. Informacja ta zostanie przekazana Wykonawcy niezwłocznie po uzyskaniu wyników badań gruntów oraz wyliczeniu odpowiednich dawek osadów.
10) Osady po przetransportowaniu należy równomiernie rozprowadzić na powierzchni gruntów oraz zmieszać z nimi najpóźniej następnego dnia po ich dostarczeniu.
11) W przypadku zagospodarowania osadów ściekowych w sposób inny niż rolniczy, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić aktualne zezwolenie na przetwarzanie odpadów (odzysk, unieszkodliwianie) dla odpadu objętego przedmiotem zamówienia, wydane przez właściwy organ lub jeśli Wykonawca nie jest podmiotem przetwarzającym odpad, Wykonawca każdorazowo przed odbiorem odpadu ma obowiązek wskazać miejsce przetwarzania odpadów.

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90513700-3 - Usługi transportu osadów

90513800-4 - Usługi obróbki osadów

90513900-5 - Usługi likwidacji osadów

4.5.5.)Wartość części

172200 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1)Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór, transport oraz zagospodarowanie przez odzysk lub unieszkodliwienie odpadów technologicznych

a) 40 Mg skratek (kod odpadu 19 08 01), b) 40 Mg zawartości piaskowników (kod odpadu 19 08 02), z terenu oczyszczalni ścieków w Stanowicach przy ul. Jarzębinowej 38. 2) Podane ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie w zależności od potrzeb Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu zamówienia maksymalnie o 30% (przy jednoczesnej gwarancji zlecenia minimum 70% zakresu) bez prawa Wykonawcy do roszczeń finansowych, w tym kar, odszkodowań lub innych należności. 3) Odzysk lub unieszkodliwienie odpadów powinno być realizowane metodami określonymi w załącznikach nr 1 i 2 do ustawy o odpadach. 4) Odbiór odpadów będzie realizowany sukcesywnie, zapewniając ciągłość pracy oczyszczalni, zgodnie ze zgłoszonymi przez upoważnioną osobę Zamawiającego terminami i ilościami. Zgłoszenie nastąpi najpóźniej na 1 dzień roboczy przed planowanym rozpoczęciem odbioru osadów. 5) Zamawiający umożliwi odbiór odpadów na terenie oczyszczalni w dni robocze w godzinach od 7:30 do 14:00. 6) Wykonawca zapewnia transport odpadów przy użyciu własnego sprzętu. 7) Wykonawca musi zapewnić kompleksową realizację usługi, w tym w szczególności transport, zbieranie (w przypadku gdy Wykonawca nie transportuje odpadów bezpośrednio do miejsca przetwarzania) oraz przetwarzanie odpadów, zgodnie z wymogami prawa oraz uwzględniając ich właściwości. W przypadku jeśli Wykonawca nie jest podmiotem przetwarzającym odpad, Wykonawca każdorazowo przed odbiorem odpadu ma obowiązek wskazać miejsce przetwarzania odpadów.

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

4.5.5.)Wartość części

68400 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

130221,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

180975,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

133099,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EKO-CENTRO Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

525350009

7.3.4)Miejscowość

WROCŁAW

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

133099,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

53136,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

70416,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

67392,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EKO-CENTRO Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

525350009

7.3.4)Miejscowość

WROCŁAW

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

67392,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 660 176 zł
Próbka: 158 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
496 250 zł4 610 198 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 113 948 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
496 250 zł
Mediana
1 660 176 zł
Górny kwartyl
4 610 198 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Oława prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Oława.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 200 491 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EKO-CENTRO Sp. z o.o. (WROCŁAW). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.