Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
837 000 zł
Umowa zawarta
12 maja 2026
Okres realizacji
od 1 lipca 2026 do 30 czerwca 2027
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności faktur20%Norma emisji spalin w pojazdach20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Odbieranie i transport odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi oraz z PSZOK w okresie 01.07.2026 r. - 30.06.2027 r.”

Zamawiający Gmina Babiak (Babiak, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Odbieranie i transport odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości objętych gminnym…”, wybierając ofertę wykonawcy PREZERO SERVICE CENTRUM SP. Z O.O. Wartość umowy: 837 000 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina BabiakBabiak, Wielkopolskieopublikowano 20 maja 2026
Wartość umowy
837 000 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 kwietnia 2026

    Termin ofert: 24 kwietnia 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    20 maja 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PREZERO SERVICE CENTRUM SP. Z O.O. (Kutno).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 837 000,00 zł (umowę zawarto 12 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 lipca 2026 r. do 30 czerwca 2027 r..

  • 5

    Specyfika: Postępowanie przeprowadzono w trybie podstawowym (art. 275 pkt 1 ustawy PZP), bez części/pakietów ani incydentów proceduralnych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BABIAK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 311019020

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Wolności 5

1.5.2.)Miejscowość

Babiak

1.5.3.)Kod pocztowy

62-620

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@babiak.org.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.babiak.org.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/babiak

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Odbieranie i transport odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi oraz z PSZOK w okresie 01.07.2026 r. - 30.06.2027 r.”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3054973f-e2f8-47cf-b658-bf69f9c203b4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00253188

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00019882/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Odbieranie i transport odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi oraz z PSZOK w okresie 01.07.2026 r. - 30.06.2027 r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00193125

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i transport odpadów komunalnych pochodzących
z nieruchomości objętych zorganizowanym przez Gminę Babiak systemem gospodarowania odpadami komunalnymi oraz z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w okresie od 1 lipca 2026 r. do 30 czerwca 2027 r.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych;
2) odbiór odpadów komunalnych od właścicieli określonych nieruchomości niezamieszkałych;
3) odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe;
4) odbiór i transport odpadów komunalnych zgromadzonych selektywnie z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w miejscowości Polonisz;
5) transport odebranych odpadów komunalnych do miejsca ich zagospodarowania, wskazanego przez Zamawiającego – Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Koninie przy ul. Sulańskiej 13, 62-510 Konin (dalej: MZGOK w Koninie), do Spółdzielni Kółek Rolniczych w Kazimierzu Biskupim przy ul. Golińskiej 10 (dalej: SKR w Kazimierzu Biskupim) oraz do Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. w Koninie przy ul. Sulańskiej 11, 62-510 Konin;
6) wyposażenie nieruchomości objętych systemem gospodarowania odpadami, w worki do selektywnego zbierania frakcji odpadów komunalnych:
a) papier i tektura
b) opakowania ze szkła
c) tworzywa sztuczne i metale,
d) odpady ulegające biodegradacji.
7) sporządzenie harmonogramu odbioru odpadów komunalnych na okres objęty zamówieniem oraz jego doręczenie wszystkim właścicielom nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami.
Szczegółowy opis stanowi załącznik nr 4 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

837000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

837000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

837000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PREZERO SERVICE CENTRUM SP. Z O.O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7750000516

7.3.4)Miejscowość

Kutno

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

837000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-07-01 do 2027-06-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 709 934 zł
Próbka: 156 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
498 750 zł4 603 399 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 104 649 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
498 750 zł
Mediana
1 709 934 zł
Górny kwartyl
4 603 399 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Babiak prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Babiak.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 837 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PREZERO SERVICE CENTRUM SP. Z O.O. (Kutno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.