ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Remont oznakowania poziomego cienkowarstwowego na drogach powiatowych dla Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Oleśnicy (Oleśnica, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Remont oznakowania poziomego cienkowarstwowego na drogach powiatowych dla Zarządu Dróg…”. Termin składania ofert minął 11 czerwca 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Zarząd Dróg Powiatowych w OleśnicyOleśnica, Dolnośląskieopublikowano 19 maja 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 635 266 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
11 czerwca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    19 maja 2026

    Termin ofert: 11 czerwca 2026 10:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    29 czerwca 2026

    7 ofert1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresRemont oznakowania poziomego cienkowarstwowego na drogach powiatowych w Oleśnicy, obejmujący malowanie nawierzchni i oznakowanie poziome (linie, strzałki, symbole) z użyciem farb cienkowarstwowych.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W OLEŚNICY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931963210

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wojska Polskiego 52C

1.5.2.)Miejscowość

Oleśnica

1.5.3.)Kod pocztowy

56-400

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zdp@zdp-olesnica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.bip.zdp-olesnica.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

pełnienie funkcji zarządcy dróg powiatowych w rozumieniu przepisów ustawy o drogach

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont oznakowania poziomego cienkowarstwowego na drogach powiatowych dla Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-17c2ead0-e950-4669-9d3e-d2282ec4f796

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00249752

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00053798/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Remont oznakowania poziomego

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1312494

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1312494

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Platformy zakupowej dostępnej pod adresem
https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_olesnica zwanej dalej „Platformą zakupową”. 2. Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcom informacje za pośrednictwem Platforma zakupowa Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana za pośrednictwem
Platforma zakupowa do konkretnego Wykonawcy. 3. Zamawiający, zgodnie z § 11 ust. 2 ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie zamieszcza wymagania dotyczące specyfikacji połączenia, formatu przesyłanych danych oraz szyfrowania i oznaczania
czasu przekazania i odbioru danych za pośrednictwem Platformy zakupowej, tj.: 1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, 2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, 3) zainstalowana dowolna, inna przeglądarka internetowa niż Internet Explorer, 4) włączona obsługa JavaScript, 5)
zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, 6) platforma zakupowa działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8, 7) Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar. 3. Szczegółowe informacje zostały zawarte w SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zapisy dotyczące ochrony danych osobowych zebranych przez Zamawiającego w toku postępowania zostały zawarte w rozdziale XXI SWZ (Ochrona danych osobowych).

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZDP-DZP.252.9.2026.MM-B

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn. „Remont oznakowania poziomego cienkowarstwowego na drogach powiatowych dla Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy”.
2. Zakres przedmiotu zamówienia do wykonania obejmuje remont oznakowania poziomego cienkowarstwowego na drogach powiatowych dla Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy w przewidywanym zakresie i ilości:
1) Remont oznakowania poziomego cienkowarstwowego białego na drogach powiatowych teren Obwodów Drogowych w Oleśnicy i Sycowa - Szacunkowa ilość: do 32 000 m2, w tym:
a) przejścia dla pieszych + elementy drobnowymiarowe na terenie miasta Oleśnicy – w ilości do 3000m2
b) przejścia dla pieszych pozamiejskie + elementy drobnowymiarowe na terenie gminy Oleśnica, Bierutów, Dobroszyce – w ilości do 1200m2
c) przejścia dla pieszych + elementy drobnowymiarowe na terenie miasta Syców, Twardogóra, Międzybórz – w ilości do 750m2
d) przejścia dla pieszych pozamiejskie + elementy drobnowymiarowe na terenie gminy Syców, Twardogóra, Międzybórz, Dziadowa Kłoda – w ilości do 750m2
e) linie segregacyjne na terenie miasta Oleśnicy – w ilości do 5000m2
f) linie segregacyjne – w ilości do 21300m2 w następujących lokalizacjach:
- gmina Syców: w miejscowości Syców: ul. Kolejowa, ul. Komorowska, skrzyżowanie ul. Daszyńskiego z ul. Komorowską. W miejscowościach: Bielawki, Ślizów, Komorów, Szczodrów, Gaszowice, Stradomia Wierzchnia,
- droga 1500D – Syców – Dziadowa Kłoda (gmina Syców, gmina Dziadowa Kłoda)
- gmina Dziadowa Kłoda: w miejscowości Dziadowa Kłoda: ul. Sycowska, ul. Słoneczna, ul. 1 Maja. W m. Dalborowice: ul. Topolowa,
- gmina Międzybórz: m. Bukowina Sycowska,
- gmina Twardogóra: w miejscowości Twardogóra: ul. Wrocławska, ul. Trzebnicka, ul. Leśna,
- droga 1470D na terenie gmin Oleśnica – Dobroszyce – Twardogóra,
- droga 1467D na odcinku Oleśnica – Ligota Wielka,
- droga 1480D i 1477D w m. Dobroszyce,
- skrzyżowanie drogi 1480D i 1477D, (gm. Oleśnica k/m Jenkowice)
- skrzyżowanie drogi 1463D ul. Solnickiej i ul. Słowackiego w Bierutowie,
- droga 1466D Ligota Wielka – Ligota Mała
-droga 1480D Grabowno Wielkie – Kol. Strzelce
- droga 3501D Smardzów
- droga 3502D Oleśnica – Syców
2) Remont oznakowania poziomego cienkowarstwowego kolorowego (kolor czerwony) na drogach powiatowych teren Obwodów Drogowych w Oleśnicy i Sycowa - Szacunkowa ilość: do 1500 m2 w tym:
a) ścieżki rowerowe i przejścia dla pieszych – drogi powiatowe w m. Ligota Mała, Oleśnica w ilości do 1500m2.
3) Remont oznakowania poziomego cienkowarstwowego kolorowego (kolor niebieski) na drogach powiatowych teren Obwodów Drogowych w Oleśnicy i Sycowa - Szacunkowa ilość: do 600 m2, w tym:
a) miejsca dla niepełnosprawnych – drogi powiatowe na terenie miasta Oleśnicy,
b) 1 miejsce dla niepełnosprawnych – Miłowice, droga 1504D
4) Wykonanie usunięcia – frezowanie istniejącego oznakowania poziomego cienkowarstwowego - Szacunkowa ilość: do 250 m2 w tym:
- droga 1511D Oleśnica ul. Stawowa
- droga 1500D Ślizów – Dziadowa Kłoda
5) Trasowanie nowego oznakowania – do 10000mb w tym:
- droga 1511D Oleśnica ul. Stawowa
- droga 1480D Kol. Strzelce
- droga 1500D Ślizów – Dziadowa Kłoda
3. Ilości poszczególnych prac podane w § 1 ust. 2 umowy oraz w formularzu ofertowym są ilościami prognozowanymi. Ostateczna ilość robót będzie wynikała z faktycznych potrzeb Zamawiającego. Zamawiający zamierza zlecić do wykonania co najmniej 60% maksymalnej wartości umowy określonej w § 3 ust. 1 umowy. Z tytułu niewykorzystania maksymalnej wartości umowy wskazanej w § 3 ust. 1 umowy w pełnej wysokości Wykonawcy nie przysługują od Zamawiającego jakiekolwiek roszczenia odszkodowawcze.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób jego realizacji został opisany w niniejszej SWZ oraz jej załącznikach m.in. SST, formularzu ofertowym oraz projekcie umowy.
5. Wykonawca na wykonany przedmiot umowy udzieli 9-miesięcznej gwarancji na oznakowanie cienkowarstwowe.

4.2.6.)Główny kod CPV

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

34922000-6 - Urządzenia do znakowania dróg

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem.
3. Oświadczenie potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegający się o zamówienie.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 ustawy Pzp oraz wskazanym w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
2. Zmiana umowy wymaga dla swej ważności, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-06-11 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1312494

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-06-11 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-07-10

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1)
    wykonawcę wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy;
  2. 2)
    wykonawcę, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy;
  3. 3)
    wykonawcę, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w
    rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233221-4Malowanie nawierzchi
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
635 266 zł
Próbka: 855 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 435 zł1 605 997 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 300 562 zł
Źródło próbki
CPV 45233· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
305 435 zł
Mediana
635 266 zł
Górny kwartyl
1 605 997 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 11.06.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Zarząd Dróg Powiatowych w Oleśnicy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Oleśnica.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233221-4 (Malowanie nawierzchi). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.