Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
99 630 zł
Umowa zawarta
15 maja 2026
Okres realizacji
8 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 99 630 zł – 184 500 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności faktury40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz ze STWiOR: „Budowa budynku mieszkalnego wraz z parkingiem ul. Kolejowa w Mrągowie”

Zamawiający Gmina Miasto Mrągowo (Mrągowo, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz ze STWiOR: Budowa budynku…”, wybierając ofertę wykonawcy Biuro Projektowe „dom-bud” Stanisław Sójkowski. Wartość umowy: 99 630 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
99 630 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 kwietnia 2026

    Termin ofert: 24 kwietnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    19 maja 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Biuro Projektowe „dom-bud” Stanisław Sójkowski (Suwałki), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 99 630,00 zł (umowę zawarto 15 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 99 630,00 zł do 184 500,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 8 miesiące.

  • 5

    Specyfika: Zamówienie podzielone na 4 części, realizowane w trybie podstawowym (art. 275 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Mrągowo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510743427

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Królewiecka 60A

1.5.2.)Miejscowość

Mrągowo

1.5.3.)Kod pocztowy

11-700

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.7.)Numer telefonu

897419000

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@mragowo.um.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mragowo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9c241db7-62cc-48bb-8441-e092f4e735c0

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz ze STWiOR:
„Budowa budynku mieszkalnego wraz z parkingiem ul. Kolejowa w Mrągowie”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9c241db7-62cc-48bb-8441-e092f4e735c0

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00249663

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00032202/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Dokumentacja projektowa wielobranżowa (zamówienie podzielone na 4 części)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00198515

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

KA.271.11.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

131707,31 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych dla zadania

„Budowa budynku mieszkalnego wraz z parkingiem przy ul. Kolejowej w Mrągowie”. 2. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia: 1) Projekt budowlany – 5 egz. 2) Przedmiar robót – 1 egz. 3) Kosztorys inwestorski – 1 egz. 4) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych – 1 egz. 5) Opracowania należy przekazać w formie papierowej i elektronicznej na pendrive (część tekstowa opracowania w formacie *.doc [MS Word] lub *.pdf [Adobe Reader], część rysunkowa w formacie *.dwg lub *.dxf oraz w *.pdf [Adobe Reader]; kosztorys i przedmiar robót w formacie *.ath [Norma lub inny kompatybilny] lub *.xls [MS Excel]). 3. Wytyczne do uwzględnienia przy opracowywaniu dokumentacji projektowej: 1) lokalizacja: działka nr ewid. 194/45, obręb 0006 miasto Mrągowo, ul. Kolejowa w Mrągowie. 2) zakres dokumentacji ma obejmować: - budynek mieszkalny do 24 lokali mieszkalnych, z podpiwniczeniem mieszczącym komórki lokatorskie, pomieszczenie węzła cieplnego oraz pomieszczenie wodomierza (z możliwością odczytu zdalnego), z dopuszczeniem poddasza użytkowego w najwyższej kondygnacji, kryty dachem stromym. Na kondygnacjach nadziemnych zlokalizować mieszkania lokatorskie o różnej strukturze, Mieszkania na parterze dostępne dla osób niepełnosprawnych z poziomu terenu przy wejściu do budynku. Budynek ma być wyposażony w windę, dostępną z poziomu terenu, w celu umożliwienia komunikacji osobom niepełnosprawnym. - budynek mieszkalny ma być zaprojektowany z zachowaniem wysokich standardów energooszczędności tj. ma być zaprojektowany w celu minimalizacji zapotrzebowania na energię cieplną, wentylację i oświetlenie, zużywając nie więcej niż 52 kWh/m²/rok energii pierwotnej (EP) - drogi, zatoki postojowe i chodniki: układ drogowy zaprojektować w oparciu o warunki techniczne jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i dostosowany do charakteru zagospodarowania terenu oraz wymogów inwestora; wjazd na teren opracowania dokumentacji zaprojektować z działek nr ewid. 229/34 i 229/33, obręb 0006 miasto Mrągowo (zaplecze dworca autobusowego). Drogi dojazdowe do projektowanego budynku mieszkalnego, mają być spójne z zaprojektowanym zagospodarowaniem terenu dworca autobusowego przy ul. Kolejowej w Mrągowie. - infrastruktura techniczna: wszystkie przyłącza instalacji sanitarnych, oświetlenie terenu, zasilanie w energię elektryczną zaprojektować zgodnie z warunkami technicznymi, które stanowić maja oddzielne opracowanie. - odpady komunalne: odpady komunalne gromadzone w kontenerach, usytuowanych w projektowanych osłonach śmietnikowych (wiaty śmietnikowe panelowe). 3)Uzupełnieniem planowanego zamierzenia inwestycyjnego mają być urządzenia towarzyszące tj. miejsca parkingowe, chodniki, zieleń, plac zabaw dla dzieci, stojaki na rowery oraz miejsca gromadzenia odpadów stałych. 4) Zamawiający dopuszcza zastosowanie innych rozwiązań projektowych jeśli przemawiał będzie za tym interes mieszkańców. 5) Teren inwestycji objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego - Uchwała nr XI/1/2025 Rady Miejskiej w Mrągowie z dnia 24 kwietnia 2025 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu śródmieścia w Mrągowie – i ma być zgodny z ustaleniami obowiązującymi na obszarze objętym opracowaniem. 6) Opracowanie i uzgodnienie projektu stałej organizacji ruchu. 7) Opracowanie projektu wycinki drzew i krzewów w przypadku kolizji projektowanych obiektów z istniejącą zielenią oraz projektu nasadzeń zastępczych. 8) Uzyskanie wymaganych przepisami prawa warunków, uzgodnień branżowych, opinii, zezwoleń, decyzji administracyjnych (m. in. ZWiK, Energa, MEC i inne) w celu uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. 9) Wykonawca ponosi opłaty związane z uzyskaniem niezbędnych warunków, uzgodnień, decyzji i pozwoleń koniecznych do opracowania dokumentacji. 10) W przypadku wystąpienia kolizji z istniejącymi sieciami podziemnymi i nadziemnymi do obowiązków Wykonawcy należy opracowanie projektu zabezpieczenia sieci lub usunięcia kolizji (przebudowy kolizji). Dotyczy to także sytuacji, w której właściciele poszczególnych mediów w wydanych warunkach ustalą konieczność wykonania przebudowy odpowiedniej sieci. Szczegółowe rozwiązania winny być zgodne z warunkami technicznymi gestorów sieci, po akceptacji Zamawiającego. 11) Opracowanie projektu wycinki drzew i krzewów w przypadku kolizji projektowanych obiektów z istniejącą zielenią. 13) Zamawiający dopuszcza zmianę zakresu przedmiotu zamówienia po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym. 14) Szczegółową koncepcję należy opracować w terminie 30 dni od dnia zawarcia umowy – Zamawiający dokona zatwierdzenia koncepcji do dalszego projektowania lub zgłosi uwagi do przedstawionej koncepcji w terminie 2 tygodni od daty otrzymania. 15) Przedmiot zamówienia tj. dokumentacja projektowo-kosztorysowa ma być wykonana w celu realizacji zamierzenia objętego dofinansowaniem.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

99630,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

184500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

99630,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Biuro Projektowe „dom-bud” Stanisław Sójkowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8441005120

7.3.3)Ulica

Korczaka 2A

7.3.4)Miejscowość

Suwałki

7.3.5)Kod pocztowy

16-400

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

99630 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

8 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Mrągowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mrągowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 99 630 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Biuro Projektowe „dom-bud” Stanisław Sójkowski (Suwałki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.