Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
98 650 zł
Umowa zawarta
15 maja 2026
Okres realizacji
28 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa sprzętu stomatologicznego dla jednostek organizacyjnych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie

Zamawiający Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (Szczecin, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa sprzętu stomatologicznego dla jednostek organizacyjnych Pomorskiego Uniwersytetu…”, wybierając ofertę wykonawcy EMS POLAND SP. Z O.O. Wartość umowy: 98 650 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
98 650 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaSpecyfika: unieważnienie 1 oferty z powodu nieprawidłowości formalnych, dostawa w 3 pakietach.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy EMS POLAND SP. Z O.O. (Tychy).

  • 3

    UmowaWartość umowy: 98 650,00 zł (umowę zawarto 15 maja 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 28 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000288886

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rybacka 1

1.5.2.)Miejscowość

Szczecin

1.5.3.)Kod pocztowy

70-204

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL424 - Miasto Szczecin

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@pum.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pum.edu.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1285077

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa sprzętu stomatologicznego dla jednostek organizacyjnych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-79a79e38-1d62-497b-a1e8-cabd0b9c5e22

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00249338

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

„Modernizacja i wyposażenie obiektów dydaktycznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie zapewniające zwiększenie liczby absolwentów na kierunku lekarskim i lekarsko-dentystycznym” - nr KPOD.07.05-IP.10-0021/24

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00186319

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZP.275.26.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

297131 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa zestawu artykulatorów stomatologicznych wraz z kompletem kompatybilnych akcesoriów do analizy artykulacji i okluzji na modelach uzębienia.
Szczegóły określa załącznik nr1A do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

33130000-0 - Instrumenty i urządzenia stomatologiczne i specjalistyczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

33126000-9 - Urządzenia stomatologiczne

33124110-9 - Systemy diagnostyczne

4.5.5.)Wartość części

197131 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa urządzenia kontroli biofilmu bakteryjnego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1B do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

33130000-0 - Instrumenty i urządzenia stomatologiczne i specjalistyczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

33126000-9 - Urządzenia stomatologiczne

33124110-9 - Systemy diagnostyczne

4.5.5.)Wartość części

100000 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 2

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

98650,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

98650,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

98650,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EMS POLAND SP. Z O.O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6342937960

7.3.4)Miejscowość

Tychy

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

98650,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

28 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33130000-0Instrumenty i urządzenia stomatolog…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szczecin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 98 650 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33130000-0 (Instrumenty i urządzenia stomatologiczne i specjalistyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EMS POLAND SP. Z O.O. (Tychy). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.