Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 513 834 zł
Umowa zawarta
15 maja 2026
Okres realizacji
do 30 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 2 178 780 zł – 2 513 834 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 15% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena80%Wydłużenie okresu gwarancji20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Termomodernizacja wraz z wykonaniem instalacji c.o. i c.w.u. w mieszkalnym budynku komunalnym wielorodzinnym przy ul. Lipowej 1 i Konopnickiej 2 w Żytkiejmach

Zamawiający Gmina Dubeninki (Dubeninki, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Termomodernizacja wraz z wykonaniem instalacji c.o. i c.w.u. w mieszkalnym budynku…”, wybierając ofertę wykonawcy PROGEMA Firma Remontowo-Budowlana Marek Popławski. Wartość umowy: 2 513 834 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina DubeninkiDubeninki, Warmińsko-Mazurskie (powiat Gołdapski →)opublikowano 18 maja 2026
Wartość umowy
2 513 834 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PROGEMA Firma Remontowo-Budowlana Marek Popławski (Suwałki), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 513 833,70 zł (umowę zawarto 15 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 2 178 779,67 zł do 2 513 833,70 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 listopada 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Dubeninki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 790671219

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dębowa 27

1.5.2.)Miejscowość

Dubeninki

1.5.3.)Kod pocztowy

19-504

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL623 - Ełcki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@dubeninki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.dubeninki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fd559c7e-e0fc-41f1-bd01-5c05f675abaf

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Termomodernizacja wraz z wykonaniem instalacji c.o. i c.w.u. w mieszkalnym budynku komunalnym wielorodzinnym przy ul. Lipowej 1 i Konopnickiej 2 w Żytkiejmach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fd559c7e-e0fc-41f1-bd01-5c05f675abaf

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00247670

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00067947/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Termomodernizacja i wymiana źródła ciepła w budynku komunalnym mieszkaniowym ul.Lipowa-Konopnickiej w Żytkiejmach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie Warmii i Mazur projektu:Poprawa efektywności energetycznej budynku komunalnego-budynek mieszkalny w Żytkiejmach przy ulicy Konopnickiej 1 i Lipowej 2 ( Nr projektu-FEWM.02.01-IŻ.00-0001/25)

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00145962

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IGP_P.271.11.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2513833,70 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamierzenia jest przeprowadzenie kompleksowych prac termomodernizacyjnych w narożnym budynku mieszkalnym zlokalizowanym przy ul. Lipowej 2 i ul. Konopnickie 1j w Żytkiejmach, na terenie gminy Dubeninki.
Zakres planowanych prac obejmuje w szczególności: ocieplenie całego budynku wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie oraz wymianę pokrycia dachowego, demontaż i utylizację istniejących źródeł ciepła, a także wykonanie centralnej kotłowni wraz z rozprowadzeniem instalacji centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej.
Projekt przewiduje likwidację lokalnych źródeł ciepła, takich jak piece kaflowe i pieco-kuchnie, oraz zastosowanie nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań grzewczych w postaci dwóch pomp ciepła wspomaganych kotłem pelletowym.
W ramach inwestycji planowany jest również montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z wykonaniem niezbędnych prac towarzyszących, odtworzeniowych i kompensacyjnych.
Dodatkowo przewiduje się czyszczenie istniejących przewodów kominowych oraz przebudowę kominów dymowych na kominy wentylacyjne i rozprowadzenie wentylacji do łazienek i pomieszczeń kuchennych we wszystkich lokalach budynku.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45212300-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45315000-8 - Instalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkach

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2178779,67 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2513833,70 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2513833,70 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PROGEMA Firma Remontowo-Budowlana Marek Popławski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8441539229

7.3.3)Ulica

Raczkowska

7.3.4)Miejscowość

Suwałki

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2513833,70 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dubeninki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dubeninki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 513 834 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PROGEMA Firma Remontowo-Budowlana Marek Popławski (Suwałki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.