ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

"Cyberbezpieczny samorząd" Zakup systemu SIEM dla Urzędu Miejskiego Trzcianki

Zamawiający Gmina Trzcianka (Trzcianka, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „"Cyberbezpieczny samorząd" Zakup systemu SIEM dla Urzędu Miejskiego Trzcianki”. Termin składania ofert minął 26 maja 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina TrzciankaTrzcianka, Wielkopolskieopublikowano 15 maja 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 495 300 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
26 maja 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Czas reakcji na zgłoszenie usterki40%

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresZakup systemu SIEM (Security Information and Event Management) dla Urzędu Miejskiego Trzcianki, obejmujący wdrożenie oprogramowania do monitorowania i analizy incydentów cyberbezpieczeństwa.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Czas reakcji na zgłoszenie usterki 40%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Cyberbezpieczny samorząd" Zakup systemu SIEM dla Urzędu Miejskiego Trzcianki.

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Trzcianka

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570791129

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Sikorskiego 7

1.5.2.)Miejscowość

Trzcianka

1.5.3.)Kod pocztowy

64-980

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.7.)Numer telefonu

67 352 73 11

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ratusz@trzcianka.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://trzcianka.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Cyberbezpieczny samorząd" Zakup systemu SIEM dla Urzędu Miejskiego Trzcianki

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2e40066d-75d6-477d-86c3-a86676f74611

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00246539

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00044471/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.5 Wdrożenie Systemu SIEM, SOAR w JST w ramach projektu „Cyberbezpieczny samorząd”

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Cyberbezpieczny samorząd

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1309968

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/trzcianka

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Rozdział 7 SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Rozdział 23 SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Rozdział 23 SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

RI.271.42.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wdrożenie bezpłatnego, niewymagającego opłat licencyjnych systemu monitorowania bezpieczeństwa IT, którego kod źródłowy jest publicznie dostępny, umożliwiającego centralne zarządzanie bezpieczeństwem infrastruktury informatycznej Zamawiającego.
2. Zamawiający wymaga, aby w okresie obowiązywania umowy Wykonawca zapewnił czas reakcji na zgłoszenie usterki w trybie 24/7, zgodny z czasem zadeklarowanym w ofercie. Przez czas reakcji rozumie się maksymalny czas od momentu zgłoszenia usterki przez Zamawiającego do momentu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i rozpoczęcia jego analizy przez Wykonawcę. Maksymalny dopuszczalny czas reakcji wynosi 4 godziny. Zadeklarowany przez Wykonawcę czas reakcji stanowić będzie element umowy, w tym parametr SLA. W przypadku braku wskazania czasu reakcji w ofercie Zamawiający przyjmie, że Wykonawca oferuje czas reakcji do 4 godzin.
3. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

48730000-4 - Pakiety oprogramowania zabezpieczającego

72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

1. Zamawiający zastrzega sobie prawo opcji polegające na możliwości zwiększenia zakresu zamówienia poprzez zakup dodatkowych Urządzeń lub Licencji tego samego rodzaju co objęte zamówieniem podstawowym, jeżeli w trakcie realizacji Umowy ujawni się konieczność nabycia przez Zamawiającego dodatkowych Urządzeń lub Licencji, maksymalnie do 20% wartości zamówienia podstawowego.
2. Skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany Umowy.
3. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w zależności od potrzeb Zamawiającego. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości, części albo nie skorzystać z niego w ogóle.
4. Wartość Urządzeń lub Licencji objętych prawem opcji zostanie obliczona jako iloczyn liczby zamawianych Urządzeń lub Licencji oraz odpowiednich cen jednostkowych wskazanych przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym.
5. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w całości lub w części.
6. Skorzystanie z prawa opcji nastąpi poprzez przekazanie Wykonawcy oświadczenia w formie pisemnej lub elektronicznej.
7. Prawo opcji może zostać wykonane w okresie obowiązywania Umowy.

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Rozdział 18 SWZ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Czas reakcji na zgłoszenie usterki

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia;
2. W takim przypadku wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego;
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, o którym mowa w punkcie 16.1.4, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwości zmiany umowy, szczegółowy opis zawarty w § 9 umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-05-25 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/pn/trzcianka/proceedings

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-05-25 10:05

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

72263000-6Usługi wdrażania oprogramowania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
495 300 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
420 000 zł1 426 445 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 006 445 zł
Źródło próbki
CPV 72263000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
420 000 zł
Mediana
495 300 zł
Górny kwartyl
1 426 445 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 26.05.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Trzcianka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Trzcianka.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 72263000-6 (Usługi wdrażania oprogramowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.