Zakup urządzeń na potrzeby utrzymania dróg gminnych
Zamawiający Gmina Nurzec-Stacja (Nurzec-Stacja, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zakup urządzeń na potrzeby utrzymania dróg gminnych”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=65, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,5 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Nurzec-Stacja |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 050659585 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Żerczycka 33, 17-330 Nurzec-Stacja |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Nurzec-Stacja |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 17-330 |
| 1.4.4.) | Województwo | podlaskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL842 - Łomżyński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 85 65 75 149 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 85 65 75 063 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | ug@nurzec-stacja.eu |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.nurzec-stacja.eu |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-01402c36-18bd-4790-86a8-a901a7a14987 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00245932 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-05-15 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00079305 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Zakup urządzeń na potrzeby utrzymania dróg gminnych |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa urządzeń na potrzeby utrzymania dróg gminnych, obejmujący następujące sprzęty | I. ROZSIEWACZ DO PIASKU I SOLI, II. RAMIĘ WYSIĘGNIKOWE TYLNE I WSPÓŁPRACUJĄCE Z RAMIENIEM GŁOWICE: KOSZĄCA ORAZ Z PILARKĄ TARCZOWĄ, III. PŁUG ODŚNIEŻNY, IV. RÓWNIARKA DROGOWA, V. NABURTOWY ODKURZACZ DO LIŚCI VI. BRONA TALERZOWA Z WAŁEM, VII. PRZYCZEPA JEDNOOSIOWA, VIII. PRZYCZEPA DWUOSIOWA (TANDEM). 1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1a do SWZ. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: dostawę, transport, rozładunek na wskazane przez Zamawiającego miejsce odbioru oraz szkolenie osób z obsługi sprzętu. 3. Oferowany przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, kompletny, nieużywany, nieuszkodzony, wolny od wad, w pełni sprawny, nieobciążony prawami osób trzecich oraz nie jest przedmiotem żadnego postępowania sądowego (egzekucyjnego) bądź zabezpieczenia a także musi odpowiadać obowiązującym normom i posiadać niezbędne certyfikaty i atesty zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. 4. Dokumenty te zostaną przekazane Zamawiającemu przed podpisaniem protokołu odbioru. 5. Wykonawca uprzedzi Zamawiającego o terminie dostawy na co najmniej 2 dni robocze przed jej planowanym rozpoczęciem. 6. Sprzedający udziela gwarancji na przedmiot zamówienia: min. 24 miesiące. Wykonawca w okresie gwarancji zapewni okresową obsługę serwisową ( nieodpłatnie) – zgodnie z zaleceniami producenta. Gwarancja obejmuje: wszystkie wady fizyczne i ukryte sprzętów, wszystkie koszty związane z usunięciem usterek i awarii w okresie gwarancyjnym, w tym: robociznę, części zamienne, materiały eksploatacyjne niezbędne do wykonania naprawy, dojazd serwisu do miejsca eksploatacji sprzętu. W okresie gwarancji Wykonawca ponosi koszty wszystkich wymaganych serwisów gwarancyjnych przewidzianych przez producenta (przeglądy okresowe, wymiana olejów, filtrów, materiałów eksploatacyjnych niezbędnych do utrzymania gwarancji). Naprawy i serwisy gwarancyjne będą realizowane w miejscu użytkowania sprzętu lub – w przypadku konieczności – Wykonawca zapewni transport urządzenia do autoryzowanego serwisu i z powrotem na własny koszt. (Okres gwarancji jest jednym z kryteriów oceny ofert). |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 16160000-4 - Różny sprzęt ogrodniczy |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 16141000-5 - Rozsiewacze nawozów 43313100-1 - Pługi odśnieżające lemieszowe 43221000-8 - Równiarki drogowe 42999100-6 - Odkurzacze inne niż używane w gospodarstwie domowym 16110000-9 - Pługi lub brony talerzowe 34223300-9 - Przyczepy |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-02-25 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-04-30 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Contractus Agro Sp. z o. o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 9662144464 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Porosły |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 16-070 |
| 4.3.6.) | Województwo | podlaskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 719174,85 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00135538/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-04-24 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 719174,85 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →