Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Umowa zawarta
12 maja 2026
Okres realizacji
do 30 września 2026
Oferty w postępowaniu
5 ofertodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Kryteria wyboru
Cena80%Okres gwarancji20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Poprawa efektywności energetycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pawłowie.

Zamawiający Gmina Pietrowice Wielkie (Pietrowice Wielkie, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Poprawa efektywności energetycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pawłowie”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Usługowo-Handlowy Kamil Duda. Złożono 5 ofert.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    14 kwietnia 2026

    Termin ofert: 30 kwietnia 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    15 maja 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Usługowo-Handlowy Kamil Duda (Kietrz).

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert. Odrzucono 1 ofertę.

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 września 2026 r..

  • 4

    Specyfika: Prace obejmowały docieplenie dachu, wymianę okien, modernizację instalacji grzewczej i oświetlenia zewnętrznego.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA PIETROWICE WIELKIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258492

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Szkolna 5

1.5.2.)Miejscowość

Pietrowice Wielkie

1.5.3.)Kod pocztowy

47-480

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.7.)Numer telefonu

+48 324198075

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@pietrowicewielkie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pietrowicewielkie.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pietrowicewielkie.ezamawiajacy.pl/pn/pietrowicewielkie/demand/281600/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Poprawa efektywności energetycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pawłowie.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c273eb64-afef-43df-95b3-d8d4beae370b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00245656

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00047999/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Poprawa efektywności energetycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pawłowie.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00198204

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OP.271.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowie przy ul. Pietrowickiej 16. Zakres prac obejmuje w szczególności

1) Prace termomodernizacyjne: docieplenie ścian zewnętrznych, docieplenie stropu nad piwnicą, docieplenie stropodachu, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. 2) Modernizacja / wymiana głównego źródła ciepła: montaż kotła na pelet o mocy zgodnej z opisem technicznym i schematem instalacji. 3) Prace instalacyjne: optymalizacja instalacji c.w.u., modernizacja instalacji oświetlenia wraz z wymianą opraw oświetleniowych oraz opraw awaryjnych. 4) Instalacja PV i magazyn energii: montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 40 kWp oraz magazynu energii o pojemności 60 kWh wraz z wymianą opraw oświetleniowych i opraw awaryjnych z instalacjami.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331110-0 - Instalowanie kotłów

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45000000-7 - Roboty budowlane

45261410-1 - Izolowanie dachu

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45321000-3 - Izolacja cieplna

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

44621200-1 - Kotły grzewcze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3960000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4824671,01 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4496260,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Usługowo-Handlowy Kamil Duda

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7481517127

7.3.4)Miejscowość

Kietrz

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4496260,13 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pietrowice Wielkie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pietrowice Wielkie.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Usługowo-Handlowy Kamil Duda (Kietrz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.