Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
646 119 zł
Umowa zawarta
12 maja 2026
Okres realizacji
do 31 marca 2028
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 646 119 zł – 1 022 868 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie zawodowe projektanta branży drogowej jako samodzielny projektant branży drog30%Aktualizacja kosztorysów inwestorskich10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sporządzenie dokumentacji projektowanej dla zadania pn.: Przebudowa z rozbudową drogi powiatowej nr 1910N odc. Susz - Kisielice

Zamawiający Powiat Iławski - Powiatowy Zarząd Dróg w Iławie (Iława, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Sporządzenie dokumentacji projektowanej dla zadania pn.: Przebudowa z rozbudową drogi…”, wybierając ofertę wykonawcy MG BC Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 646 119 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
646 119 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaSpecyfika: Brak unieważnień, wykluczona oferta z powodu niekompletności dokumentacji formalnej.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MG BC Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Olsztyn), mikrofirma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 646 119,00 zł (umowę zawarto 12 maja 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 646 119,00 zł do 1 022 868,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 marca 2028 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT IŁAWSKI - POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W IŁAWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510854569

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Tadeusza Kościuszki 33A

1.5.2.)Miejscowość

Iława

1.5.3.)Kod pocztowy

14-200

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pzd@powiat-ilawski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://powiat-ilawski.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1282309

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sporządzenie dokumentacji projektowanej dla zadania pn.: Przebudowa z rozbudową drogi powiatowej nr 1910N odc. Susz - Kisielice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-558144fa-3aa6-4d52-83f2-a6e3e8b8f6d7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00243229

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00035622/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Przebudowa z rozbudową drogi powiatowej nr 1910N odc. Susz – Kisielice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00175287

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DI1.260.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi: Sporządzenia dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Przebudowa z rozbudową drogi powiatowej nr 1910N odc. Susz - Kisielice” o długości ok. 14km (powiat iławski).
Orientacyjny początek dokumentacji należy założyć od miejsca na wysokości działki nr 24/18 obręb 0004 Susz, Miasto Susz, natomiast koniec na wysokości działki nr 203/2 obręb 0001 Kisielice, Miasto Kisielice. Łączna długość przebudowy drogi objęta zamówieniem wynosi ok. 14 km i znajduje się na terenie miasta i gminy Susz oraz miasta i gminy Kisielice.
Przedmiotem zamówienia jest wyznaczenie punktów granicznych, ustalenie przebiegu granic działek ewidencyjnych stanowiących linię graniczną pasa drogowego tj. działek: nr 20, 40 położonych w obrębie 0004 Susz (Miasto Susz), działki nr 8 obręb 0028 Nipkowie (Gmina Susz), działek nr 27, 9/1 obręb 0003 Bałoszyce (Gmina Susz), działki nr 6 obręb 0035 Wądoły (Gmina Susz), działek nr 285, 427 obręb 0011 Łęgowo (Gmina Kisielice) i działki nr 48/1 w obrębie 0001 Kisielice (Miasto Kisielice).
W dalszej części zamówienia zakres prac polegać będzie na sporządzeniu kompletnej dokumentacji projektowej budowlanej i technicznej na mapie do celów projektowych wraz z uzgodnieniami, opiniami niezbędnymi do uzyskania decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiarów i kosztorysu inwestorskiego (wszystkie branże), projekt stałej organizacji ruchu wraz z jego zatwierdzeniem. Dokumentację projektową należy opracować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, pisemnymi lub ustnymi ustaleniami z Zamawiającym, warunkami określonymi w umowie i SWZ, warunkami określonymi w decyzjach i postanowieniach, opiniach, uzgodnieniach oraz warunkach gestorów sieci obcych uzyskiwanych w trakcie wykonywania zamówienia.
Zakres projektowanych robót obejmuje m.in.:
 Prace geodezyjne: ustalenie granic pasa drogowego, sporządzenie MDCP
 Wykonanie koncepcji projektowej uwzględniając uzgodnienia z Zamawiającym dot. szczegółowych parametrów drogi
 Zaprojektowanie drogi o szerokość 6,00m z uwzględnieniem ok. 24 istniejących przepustów do przebudowy oraz poboczem z kruszywa stabilizowanego mechanicznie o szerokości 1,00m
 Zaprojektowanie drogi dla pieszych i rowerów wraz z oświetleniem
 powierzchniowe odwodnienie pasa drogowego (o ile takie rozwiązanie będzie wystarczające) na jezdni wraz z uzyskaniem odpowiednich pozwoleń oraz uzgodnień
 przebudowę lub zabezpieczenie, w niezbędnym zakresie, urządzeń obcych (branża: elektroenergetyczna, teletechniczna i inne) kolidujących z projektowaną inwestycją
 inwentaryzacja i zagospodarowanie zieleni w granicach pasa drogowego. Uwzględnić niezbędną wycinkę drzew (ok. 500szt.), krzaków (ująć wykarczowanie pni po usuniętych drzewach) oraz zaprojektować odpowiednie nasadzenia,
 wykonanie zestawienia nasadzeń,
 wykonanie dokumentacji geologicznej,
 zaprojektowanie kanału technologicznego / jeżeli wystąpią przesłanki do zwolnienia zarządcy z budowy kanału technologicznego Zamawiający złoży wniosek do Ministerstwa Cyfryzacji
 zaprojektowanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz sporządzenie stałej organizacji ruchu wraz z zatwierdzeniem (PSOR).

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

646119,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1022868,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

646119,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MG BC Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7393944410

7.3.4)Miejscowość

Olsztyn

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

646119,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2028-03-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Iławski - Powiatowy Zarząd Dróg w Iławie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Iława.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 646 119 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MG BC Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Olsztyn). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.