Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
498 765 zł
Umowa zawarta
7 maja 2026
Okres realizacji
70 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji20%Termin gwarancji20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa reometru

Zamawiający Uniwersytet Śląski w Katowicach (Katowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa reometru”, wybierając ofertę wykonawcy Spectro-Lab Sp. z o.o. Wartość umowy: 498 765 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Uniwersytet Śląski w KatowicachKatowice, Śląskieopublikowano 13 maja 2026
Wartość umowy
498 765 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,8 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaSpecyfika: Zamówienie udzielone w trybie podstawowym, bez części/pakietów, brak unieważnień

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Spectro-Lab Sp. z o.o. (Łomianki).

  • 3

    UmowaWartość umowy: 498 765,00 zł (umowę zawarto 7 maja 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 70 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Uniwersytet Śląski w Katowicach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001347

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bankowa 12

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-007

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.7.)Numer telefonu

32/359-13-34

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dzp@us.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

dzp.us.edu.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

dzp.us.edu.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa reometru

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b0e832e8-15d1-407a-8067-b05bf52eada0

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00242165

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00195586

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZP.382.1.21.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

405500,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1)Przedmiotem zamówienia jest dostawa reometru (1 szt.), 2) Zakres zamówienia obejmuje

zakup urządzenia wraz z jego dostarczeniem, transportem, rozładunkiem i wniesieniem do miejsca wskazanego przez Zamawiającego, a także instalację, uruchomienie oraz szkolenie (Wykonawca zapewni 16h szkolenie z teorii, użytkowania i obsługi urządzenia, dla min. 2 osób, po instalacji i uruchomieniu urządzenia, w terminie i miejscu wskazanym przez Zamawiającego). Wykonawca zobowiązany jest zapewnić bezpłatny serwis gwarancyjny; 3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ; 4) Termin realizacji zamówienia: do 12 tygodni od daty zawarcia umowy. 5) Adres dostawy: Uniwersytet Śląski, Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych ul. 75 Pułku Piechoty 1A, 41-500 Chorzów; 6) Wymagany minimalny termin gwarancji: min. 12 m-cy. 7) Szczegółowe warunki realizacji zamówienia oraz warunki płatności zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

38428000-1 - Reometry

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

498765,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

498765,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

498765,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Spectro-Lab Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5240006677

7.3.3)Ulica

Warszawska 100/102,

7.3.4)Miejscowość

Łomianki

7.3.5)Kod pocztowy

05-092

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

498765,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

70 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uniwersytet Śląski w Katowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 498 765 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 38428000-1 (Reometry). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Spectro-Lab Sp. z o.o. (Łomianki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.