Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
179 000 zł
Umowa zawarta
28 kwietnia 2026
Okres realizacji
45 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyodrzucone: 2
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa ciągnika rolniczego w ramach projektu pn. „Modernizacja pracowni warsztatowych do potrzeb zdobycia kwalifikacji branżowych na nowoczesnym rynku pracy mechanizacji rolnictwa”

Zamawiający Powiat Łowicki (Łowicz, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa ciągnika rolniczego w ramach projektu pn. Modernizacja pracowni warsztatowych do…”, wybierając ofertę wykonawcy AGROSKŁAD spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 179 000 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Powiat ŁowickiŁowicz, Łódzkie (powiat Łowicki →)opublikowano 13 maja 2026
Wartość umowy
179 000 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy AGROSKŁAD spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Józefin).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 179 000,01 zł (umowę zawarto 28 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 45 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT ŁOWICKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 750147768

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Stanisława Stanisławskiego 30

1.5.2.)Miejscowość

Łowicz

1.5.3.)Kod pocztowy

99-400

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL715 - Skierniewicki

1.5.7.)Numer telefonu

468115365

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

magdalena.zurawska@powiatlowicki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiat.lowicz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5eba3079-4679-4e31-8a1b-32b343ec1fae

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa ciągnika rolniczego w ramach projektu pn. „Modernizacja pracowni warsztatowych do potrzeb zdobycia kwalifikacji branżowych na nowoczesnym rynku pracy mechanizacji rolnictwa”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5eba3079-4679-4e31-8a1b-32b343ec1fae

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00241810

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00044432/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.5 Dostawa ciągnika rolniczego w ramach projektu pn. „Modernizacja pracowni warsztatowych do potrzeb zdobycia kwalifikacji branżowych na nowoczesnym rynku pracy mechanizacji rolnictwa”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie jest dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021 – 2027 w ramach projektu pn. „Modernizacja pracowni warsztatowych do potrzeb zdobycia kwalifikacji branżowych na nowoczesnym rynku pracy mechanizacji rolnictwa”

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00132890

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

FIZ.272.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

198750,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa jednego ciągnika rolniczego, przeprowadzenie szkoleń z podstawowych zasad ecodrivingu, obsługi maszyny oraz systemu precyzyjnego prowadzenia ciągnika a także świadczenie przez Wykonawcę usług gwarancyjnych i serwisu w okresie gwarancji.
2. Miejsce dostawy oraz prowadzenia szkoleń
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego imienia Tadeusza Kościuszki w Łowiczu, ul. Blich 10, 99-400 Łowicz.
3. Zamawiający wymaga, pod rygorem odrzucenia oferty, by Wykonawca udzielił na przedmiot zamówienia minimum 24 miesiące gwarancji oraz minimum 24 miesiące rękojmi, licząc od daty dokonania odbioru.

4.5.3.)Główny kod CPV

16000000-5 - Maszyny rolnicze

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

16700000-2 - Ciągniki

16710000-5 - Ciągniki rolnicze pedałowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

179000,01 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

179000,01 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

179000,01 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

AGROSKŁAD spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7730010492

7.3.4)Miejscowość

Józefin

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

179000,01 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

45 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

16000000-5Maszyny rolnicze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
713 654 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
231 196 zł1 357 373 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 126 177 zł
Źródło próbki
CPV 16000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
231 196 zł
Mediana
713 654 zł
Górny kwartyl
1 357 373 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Łowicki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łowicz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 179 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 16000000-5 (Maszyny rolnicze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: AGROSKŁAD spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Józefin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.