Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
799 500 zł
Umowa zawarta
8 maja 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 799 500 zł – 1 058 772 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres rękojmi i gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wzmocnienie nawierzchni dróg destruktem asfaltowym i powierzchniowym utrwaleniem na terenie gminy Radziejowice

Zamawiający Gmina Radziejowice (Radziejowice, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Wzmocnienie nawierzchni dróg destruktem asfaltowym i powierzchniowym utrwaleniem na…”, wybierając ofertę wykonawcy PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO USŁUGOWO HANDLOWE BUDOWA I NAPRAWA DRÓG EFEKT SP. Z O.O. Wartość umowy: 799 500 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina RadziejowiceRadziejowice, Mazowieckie (powiat Żyrardowski →)opublikowano 12 maja 2026
Wartość umowy
799 500 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaSpecyfika: Zamówienie realizowane w trybie podstawowym bez podziału na części, brak unieważnień ani wykluczeń poza jedną ofertą.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO USŁUGOWO HANDLOWE BUDOWA I NAPRAWA DRÓG EFEKT SP. Z O.O (Warszawa), średnia firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 799 500,00 zł (umowę zawarto 8 maja 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 799 500,00 zł do 1 058 771,70 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Radziejowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 750148414

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kubickiego 10

1.5.2.)Miejscowość

Radziejowice

1.5.3.)Kod pocztowy

96-325

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL926 - Żyrardowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@radziejowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://radziejowice.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-58b7b583-cbab-461a-bcdf-739df97bd828

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wzmocnienie nawierzchni dróg destruktem asfaltowym i powierzchniowym utrwaleniem na terenie gminy Radziejowice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-58b7b583-cbab-461a-bcdf-739df97bd828

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00240391

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00034780/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Wzmocnienie nawierzchni dróg destruktem asfaltowym i powierzchniowym utrwaleniem na terenie gminy Radziejowice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00182045

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.6.2026.SR

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje wzmocnienie nawierzchni dróg destruktem asfaltowym i powierzchniowym utrwaleniem na terenie gminy Radziejowice.
2. Przedmiot zamówienia podstawowego obejmuje drogi:
1) Kamionka ul. Podleśna
2) Kamionka ul. Brzozowa
3) Kamionka ul. Jesienna
4) Krze Duże ul. Południowa
5) Krzyżówka ul. Kolejowa
6) Tartak Brzózki ul. Górna
7) Zazdrość ul. Słoneczna
8) Adamów-Parcel ul. Łęgowa
3. Zakres robót stanowiących przedmiot zamówienia obejmuje:
1) oczyszczenie z roślinności niskiej (trawy, chwasty) oraz obiektów obcych - kamienie, śmieci.
2) wytyczenie sytuacyjne i wysokościowe przebiegu jezdni (w niezbędnym zakresie) w oparciu o stan istniejący oraz założenia projektowe
3) odszukanie i zabezpieczenie oraz w razie konieczności wyregulowanie (do rzędnych docelowych) urządzeń infrastruktury technicznej zlokalizowanych w pasie wzmacnianej nawierzchni.
4) profilowanie i stabilizowanie (korytowanie przy konieczności wymiany kruszywa istniejącego) przy
użyciu sprzętu do robót drogowych (stabilizator, równiarka) w zakresie przyjętym dla poszczególnych odcinków dróg na szerokości uwzględniającej docelową szerokość poboczy
5) zabezpieczenie niezbędnej ilości materiału z rozbiórki na poboczach w celu ponownego wbudowania w ramach uzupełnienia poboczy - pryzmy do późniejszego wykorzystania (wraz z wywiezieniem ewentualnego nadmiaru)
6) na przygotowanym podłożu ułożenie warstw konstrukcyjnych wraz z zagęszczeniem (zawałowaniem) i utrzymaniem w czasie trwania robót:
a. uzupełnienie podbudowy sortowanym kruszywem 0/31,5 mm naturalnym lub betonowym (zakres i grubość indywidualnie wg OPZ-cz.2) z uwzględnieniem szerokości poboczy.
b. przygotowanie i oczyszczenie podbudowy
c. warstwa z destruktu asfaltowego 0-31,5 (gr. indywidualna wg OPZ-cz.2)
7) na wykonanej warstwie z destruktu asfaltowego wykonanie powierzchniowego podwójnego utrwalenia przy użyciu specjalistycznego kombajnu do utrwaleń powierzchniowych
a. Oczyszczenie nawierzchni za pomocą sprzętu mechanicznego
b. Warstwa kruszywa łamanego frakcji 5-8mm na emulsji asfaltowej (I w. PU) z
zawałowaniem
c. Warstwa kruszywa łamanego frakcji 2-5mm na emulsji asfaltowej (II w. PU) z
zawałowaniem
8) Uzupełnienie i zawałowanie poboczy z kruszywa łamanego (połączenie nowej nawierzchni z terenem) oraz wyprofilowanie wysokościowe połączenia z nawierzchnią istniejących zjazdów bramowych i zjazdów na posesje. Na poboczach stosować wyłącznie kruszywo łamane naturalne.
9) Wyrównie i plantowanie terenu przyległego do wyremontowanej nawierzchni w niezbędnym zakresie.
10) Wykonanie w niezbędnym zakresie poboczy/nawierzchni chłonnych w niskich punktach lub odcinkach z zastoiskami wód opadowych (jeśli konieczne - wskazano w OPZ-cz.2).

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

799500 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1058771,70 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

799500 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO USŁUGOWO HANDLOWE BUDOWA I NAPRAWA DRÓG EFEKT SP. Z O.O

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5220020266

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

799500 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
554 843 zł
Próbka: 83 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
312 206 zł1 796 282 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 484 075 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
312 206 zł
Mediana
554 843 zł
Górny kwartyl
1 796 282 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Radziejowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radziejowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 799 500 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO USŁUGOWO HANDLOWE BUDOWA I NAPRAWA DRÓG EFEKT SP. Z O.O (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.