Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 407 826 zł
Umowa zawarta
30 kwietnia 2026
Okres realizacji
do 30 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 2 407 826 zł – 5 273 691 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa i przebudowa ul. Wschodniej w Wojkowicach Kościelnych w Gminie Siewierz

Zamawiający Gmina Siewierz (Siewierz, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa i przebudowa ul. Wschodniej w Wojkowicach Kościelnych w Gminie Siewierz”, wybierając ofertę wykonawcy KRUZ Budownictwo sp. z o.o. Wartość umowy: 2 407 826 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina SiewierzSiewierz, Śląskie (powiat Będziński →)opublikowano 12 maja 2026
Wartość umowy
2 407 826 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    04 marca 2026

    Termin ofert: 24 marca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    12 maja 2026

    9 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie przebiegało bez unieważnień; wykluczona oferta nie spełniała wymogów dokumentacyjnych.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy KRUZ Budownictwo sp. z o.o. (Mysłów), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 2 407 825,98 zł (umowę zawarto 30 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 2 407 825,98 zł do 5 273 691,37 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Siewierz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258227

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Żwirki i Wigury 16

1.5.2.)Miejscowość

Siewierz

1.5.3.)Kod pocztowy

42-470

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.7.)Numer telefonu

326499400

1.5.8.)Numer faksu

326499402

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

siewierz@siewierz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.siewierz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3b10f390-4981-4b1e-bd15-b486e2da802e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa i przebudowa ul. Wschodniej w Wojkowicach Kościelnych w Gminie Siewierz

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3b10f390-4981-4b1e-bd15-b486e2da802e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00240052

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00029647/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Budowa drogi gminnej na ul. Wschodniej w Wojkowicach Kościelnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00139348

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIZP.271.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa i przebudowa ulicy Wschodniej w Wojkowicach Kościelnych w Gminie Siewierz.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w specyfikacji warunków zamówienia (SWZ), dokumentacji projektowej, decyzji Starosty Będzińskiego o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej numer 1.2024 z dnia 3.01.2024 r. oraz zaświadczeniami Starosty Będzińskiego z dnia 20.08.2025 r. i 22.08.2025 r. o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu, projekcie docelowej organizacji ruchu, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, pozwoleniach, warunkach, zatwierdzeniach, opiniach, decyzjach, uzgodnieniach i pismach wydanych do ww. zadania i stanowiących załączniki do SWZ i dokumentacji i obejmuje w szczególności:
1) Rozbudowę i przebudowę drogi gminnej ulicy Wschodniej w Wojkowicach Kościelnych wraz z poboczem utwardzonym,
2) Przebudowę skrzyżowania drogi gminnej – ulicy Wschodniej z drogą powiatową (ulicą Piastowską),
3) Budowę zjazdów indywidualnych i publicznych,
4) Budowę kanalizacji deszczowej wraz z budową wpustów deszczowych,
5) Przebudowę sieci oświetlenia ulicznego na oświetleniu typu LED,
6) Przebudowę sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia oraz przygotowanie i przekazanie do Zamawiającego wszystkich wymaganych dokumentów zgodnie z wytycznymi TAURON Dystrybucja S.A.
7) Budowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami oraz jej włączenie w istniejącą sieć wodociągową w pasie drogi powiatowej ul. Dąbrowskiej,
8) Wycinkę drzew i krzewów kolidujących z inwestycją wraz z utylizacją gałęzi i korzeni,
9) Przebudowę chodnika w zakresie pasa drogowego zgodnie ze zgłoszeniem z dnia 20.08.2025 r. wraz z ułożeniem nawierzchni z nowej kostki brukowej o grubości 8 cm,
10) Przebudowa fragmentu drogi – warstwa ścieralna – zgodnie ze zgłoszeniem z dnia 22.08.2025 r.
11) Rozebranie ogrodzenia zgodnie z decyzją ZRID i zeskładowanie w miejsce wskazane przez Zamawiającego,
12) W miejscach kolizji istniejącej sieci z projektowaną infrastrukturą, wykonanie zabezpieczenia tych sieci,
13) Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu drogowego wraz z uzgodnieniem projektu czasowej organizacji ruchu,
14) Wprowadzenie docelowej organizacji ruchu drogowego, zgodnie z projektem organizacji ruchu (malowanie farbą grubowarstwową),
15) Wykonanie wszelkich robót ziemnych, przygotowawczych i rozbiórkowych, wynikających z dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, w tym również wywóz i utylizacja zbędnych materiałów oraz odwóz w miejsce wyznaczone materiałów nadających się do ponownego wykorzystania. Demontaż i utylizacja powinny odbywać się zgodnie z właściwymi przepisami dotyczącymi odpadów.
16) Wykonanie połączenia, wykończenia i nawiązania do istniejących nawierzchniach przy połączeniach z nawierzchniami na końcowych odcinkach wykonywanych prac,
17) Wykonanie prac wykończeniowych i porządkowych przy połączeniach z istniejącą infrastrukturą (budynkami) oraz humusowanie i obsianie trawą terenów zielonych,
18) Wykonanie prac zgodnie z uzgodnieniami. W przypadku uzyskania nowych uzgodnień w trakcie realizacji inwestycji Wykonawca dostosuje zakres realizacji do aktualnych uzgodnień.
19) Uzyskanie pozwolenia z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Katowicach na prowadzenie badań archeologicznych. Zamawiający załącza pozwolenie nr K/367/2024 które straciło ważność, celem określenia zakresu prac. Wykonawca ma obowiązek uzyskać nowe pozwolenie konserwatorskie oraz wykonać prace i badania zgodnie z uzyskanym dokumentem.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje również przygotowanie wniosku o zawiadomieniu Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o zakończeniu budowy.
4. Wykonawca będzie zobowiązany ponadto do:
a) Zapewnienia bezpiecznej i ciągłej przejezdności w związku z dojazdem do cmentarza. W szczególności należy zabezpieczyć budowę i zapewnić dostęp do cmentarza w okresie około 1 listopada.
b) Dostępu ruchu pieszego i kołowego do posesji prywatnych w okresie realizacji inwestycji, aż do zakończenia i odbioru końcowego robót.
c) Urządzenia i oznakowania terenu budowy i odpowiedniego jego zabezpieczenia i zapewnienia odpowiednich zabezpieczeń bhp.
d) Wykonania robót zabezpieczających i odtworzeniowych, zgodnie z projektem.
e) Wykonania wszystkich robót towarzyszących, zgodnych z projektem i prawidłową technologią wykonywania robót.
f) Wykonania ewentualnych przyłączeń wodociągowych i energetycznych dla potrzeb budowy oraz ponoszenia kosztów zużycia mediów.
g) Poniesienia ewentualnych kosztów wyłączeń i włączeń mediów.
h) Wykonania projektu organizacji i technologii robót i stosowania go w praktyce z uwzględnieniem warunków bhp.
i) Wykonania, uzgodnienia i wdrożenia projektu tymczasowej organizacji ruchu i zabezpieczenia robót w okresie trwania budowy.
j) Występowania z wnioskami o zajęcia pasa drogowego oraz poniesienia ewentualnych kosztów zajęcia.
k) Wykonania przedmiotu umowy zgodnie z uzgodnieniami z zarządcami dróg, zarządcami sieci i uzbrojenia terenu. W przypadku utraty ważności uzgodnień, warunków i opinii, Wykonawca zaktualizuje powyższe.
l) Zapewnienia nadzoru odpowiednich zarządców dróg lub sieci uzbrojenia terenu, jeżeli roboty będą wymagały nadzoru lub jeśli wynika on z innych uzgodnień, także w przypadku, gdy będzie odpłatny - Wykonawca poniesie te koszty.
m) Wykonania niezbędnych badań, prób i pomiarów oraz wszystkich badań, prób i pomiarów na każde polecenie inspektorów nadzoru w celu stwierdzenia prawidłowości wykonanych robót.
n) W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia w toku realizacji zadania urządzeń lub też istniejących sieci uzbrojenia terenu – naprawienia ich i doprowadzenia do stanu pierwotnego.
o) Zgłaszania Zamawiającemu robót ulegających zakryciu lub zanikających.
p) W przypadku niezgłoszenia robót do odbioru ulegających zakryciu lub zanikających Wykonawca na żądanie Zamawiającego zobligowany jest do wykonania badań, prób i rozruchu, jak również do dokonania odkrywek.
q) Zapewnienia uprawnionego nadzoru i dozoru, a także właściwych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy.
r) Usuwania na bieżąco z terenu budowy zbędnych materiałów, odpadów i śmieci.
s) Uporządkowania terenu budowy po zakończeniu robót i przekazania go Zamawiającemu najpóźniej do dnia odbioru końcowego.
t) Przywrócenia terenu po wykonywanych robotach przynajmniej do stanu pierwotnego (chyba, że z uzgodnień szczególnych wynika inny zakres odtworzenia).
u) Przedsięwzięcia wszelkich środków ostrożności niezbędnych dla zachowania materiałów i części uzyskanych z rozbiórki wskazanych przez Zamawiającego. Wskazane przez Zamawiającego materiały, które nadają się do ponownego użycia lub zabudowy stanowią własność Zamawiającego. Kostkę brukową z rozbiórki należy ułożyć na paletach wraz z zastreczowaniem oraz transportem do Siewierza ul. Krakowska. Pozostałe materiały zutylizowane zostaną przez Wykonawcę prac. Niezależnie od celu, w jakim Zamawiający zamierza użyć rzeczone materiały i części, do których zastrzega on sobie prawo własności, wszelkie koszty poniesione na transport i składowanie w miejscu wskazanym przez Zamawiającego będą pokryte przez Wykonawcę przy transporcie na odległość do 10 km.
Pozostałe warunki zamówienia określa Rozdział III pkt 4 SWZ.
5. Pozostałe warunki zamówienia określono w Rozdziale III pkt 5 SWZ.
6. Kryteria stosowane w celu oceny równoważności określono w Rozdziale III pkt 6 SWZ.
7. Warunki płatności: Wynagrodzenie ma charakter ryczałtowy i będzie płatne w dwóch transzach, Wynagrodzenie będzie płatne w dwóch transzach, w tym pierwsza transza w zakresie od 30 do 50 % całkowitego wynagrodzenia i druga transza w zakresie pozostałym do wykonania, zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym i faktycznym stopniem zaawansowania prac, potwierdzonym przez Zamawiającego, przelewem na rachunek Wykonawcy, zgodnie z zapisami projektowanych postanowień umowy – załącznik nr 5 do SWZ. Faktury Wykonawcy za wykonane roboty zostaną zapłacone w terminie 30 dni od daty jej otrzymania przez Zamawiającego. Podstawą do wystawienia faktury jest protokół odbioru częściowego/końcowego bez wad istotnych podpisany przez przedstawiciela Zamawiającego. Załącznikami do faktury, stanowiącymi podstawę do zapłaty wynagrodzenia są również oświadczenia ewentualnych podwykonawców i Wykonawcy o bieżącym/całkowitym rozliczeniu finansowym z podwykonawcami i dalszymi podwykonawcami w ramach przedmiotowej inwestycji wraz z dowodami potwierdzającymi zapłatę wymagalnego wynagrodzenia podwykonawcom lub dalszym podwykonawcom biorącym udział w realizacji odebranych robot budowlanych.
8. Wykonawca, któremu zostanie udzielone zamówienie udzieli Zamawiającemu gwarancji zgodnie z oświadczeniem zawartym w formularzu ofertowym. Gwarancja stanowi jedno z kryteriów oceny ofert. Okres rękojmi równy jest okresowi gwarancji. Minimalny wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi 60 miesiące licząc od daty podpisania protokołu odbioru końcowego. Wykonawca może zaproponować dłuższy okres gwarancji, maksymalnie 72 miesiące, co będzie uwzględnione podczas oceny i badania ofert na zasadach określonych w Rozdziale XXI SIWZ.
9. Obowiązek zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy określono w Rozdziale III pkt 9 SWZ.
10. Na realizację przedmiotu zamówienia Zamawiający otrzymał środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W związku z tym przewiduje się konieczność oznakowania dokumentacji, korespondencji, w tym dokumentów odbiorowych oraz dostosowania procedur odbiorowych i procedur związanych z płatnościami do wymogów instytucji dofinansowujących.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232424-0 - Roboty budowlane w zakresie wylotów kanałów ściekowych

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2407825,98 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5273691,37 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2407825,98 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KRUZ Budownictwo sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 524695373

7.3.3)Ulica

Myszkowska 41

7.3.4)Miejscowość

Mysłów

7.3.5)Kod pocztowy

42-350

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2407825,98 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
802 566 zł
Próbka: 186 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 614 zł1 607 161 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 276 548 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 614 zł
Mediana
802 566 zł
Górny kwartyl
1 607 161 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Siewierz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Siewierz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 407 826 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: KRUZ Budownictwo sp. z o.o. (Mysłów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.