Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 172 170 zł
Umowa zawarta
12 maja 2026
Okres realizacji
84 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 3 172 170 zł – 7 792 606 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji i rękojmi na roboty budowlane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Kompleksowa modernizacja wybranych odcinków sieci dróg gminnych na terenie Gminy Błonie" 1. Remont drogi nr 420039W ul. Poziomkowa w m. Bieniewice”, 2. „Remont drogi nr 410131W Kopytów”, (...)

Zamawiający Gmina Błonie (Błonie, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowa modernizacja wybranych odcinków sieci dróg gminnych na terenie Gminy Błonie"…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Budowa i Naprawa Dróg EFEKT Sp. z o.o. Wartość umowy: 3 172 170 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina BłonieBłonie, Mazowieckie (powiat Warszawski zachodni →)opublikowano 12 maja 2026
Wartość umowy
3 172 170 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Budowa i Naprawa Dróg EFEKT Sp. z o.o. (Warszawa), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 172 170,00 zł (umowę zawarto 12 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 3 172 170,00 zł do 7 792 605,53 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 84 dni.

  • 5

    Przetarg dotyczył dwóch pakietów robót: remont drogi ul. Poziomkowa w Bieniewicach i drogi nr 410131W w Kopytowie.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Błonie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 013271230

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 6

1.5.2.)Miejscowość

Błonie

1.5.3.)Kod pocztowy

05-870

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@um.blonie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.blonie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1280345

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Kompleksowa modernizacja wybranych odcinków sieci dróg gminnych na terenie Gminy Błonie" 1. Remont drogi nr 420039W ul. Poziomkowa w m. Bieniewice”, 2. „Remont drogi nr 410131W Kopytów”, (...)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-35d775ef-e0e7-450b-aa7e-185561cd5080

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00239810

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00031444/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Kompleksowa modernizacja wybranych odcinków sieci dróg gminnych na terenie Gminy Błonie (1-10)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00177710

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WZP.271.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie remontu dróg gminnych:
1. Remont drogi nr 420039W ul. Poziomkowa w m. Bieniewice dł. 310 mb szerokość jezdni 4,8 m
2. Remont drogi nr 410131W Kopytów dł. 850 mb szerokość 5,0 m
3. Remont drogi nr 410133W ul. Wiosenna Łaźniew dł. 625 mb szerokość 5,5 m
4. Remont drogi nr 410132W ul. Majątkowa Łaźniew dł. 120 mb szerokość 5,0 m
5. Remont drogi nr 410126W w m. Radonice dł. 460 mb szerokość 5,0 m
6. Remont drogi nr 410158W ul. Armii Krajowej m. Błonie dł. 150 mb szerokość 6,5 m
7. Remont drogi nr 420007W Marysinek dr. Wew. dł. 130 mb szerokość 5,0 m
8. Remont drogi nr 410130W Rokitno dł. 640 mb szerokość 4,5 m
9. Remont drogi nr 420033W ul. Ukośna Bramki, dł. 300 mb szerokość 4,5 m
10.Remont drogi nr 410143W Bieniewo Parcela, dł. 560 mb szerokość 4,0 m

Szczegółowy opis dotyczący przedmiotu zamówienia znajduje się w:
- Opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik do niniejszej SWZ (Załącznik nr 1a),

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3172170,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

7792605,53 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3172170,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Budowa i Naprawa Dróg EFEKT Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5220020266

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-795

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3172170,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

84 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Błonie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Błonie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 172 170 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Budowa i Naprawa Dróg EFEKT Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.