ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Wymiana stolarki okiennej w Oddziale Dziennym V oraz mycie, czyszczenie, malowanie elewacji budynku wysokiego WZLP w Olsztynie

Zamawiający Wojewódzki Zespół Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) prowadził postępowanie „Wymiana stolarki okiennej w Oddziale Dziennym V oraz mycie, czyszczenie, malowanie…”. Termin składania ofert minął 27 maja 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
27 maja 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminOferty częściowe niedozwolone; preferencja dla MŚP przy spełnieniu wymagań technicznych; termin realizacji do 6 miesięcy od podpisania umowy; ryzyko opóźnień związane z dostępnością materiałów budowlanych i warunkami pogodowymi podczas prac malarskich.

  • 2

    ZakresWymiana stolarki okiennej w Oddziale Dziennym V (budynek wysoki WZLP w Olsztynie) oraz mycie, czyszczenie i malowanie elewacji budynku, zakres obejmuje demontaż starych okien, montaż nowych oraz prace malarskie elewacji zewnętrznej.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

WOJEWÓDZKI ZESPÓŁ LECZNICTWA PSYCHIATRYCZNEGO W OLSZTYNIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000295484

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Aleja Wojska Polskiego 35

1.5.2.)Miejscowość

Olsztyn

1.5.3.)Kod pocztowy

10-228

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@wzlp.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wzlp.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wymiana stolarki okiennej w Oddziale Dziennym V oraz
mycie, czyszczenie, malowanie elewacji budynku wysokiego WZLP w Olsztynie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-776b0bf5-7138-4079-8e9c-def385ca3a10

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00239463

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00049702/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Demontaż i montaż stolarki okiennej w Oddziale Dziennym V

1.1.3 mycie, czyszczenie, malowanie elewacji budynku wysokiego WZLP w Olsztynie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1306787

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1306787

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Postępowania zakupowe prowadzone są przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy Przetargowej WZLP w Olsztynie:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/1306787

1. Maksymalny rozmiar jednego pliku przesyłanego za pośrednictwem dedykowanych formularzy do: złożenia, zmiany, wycofania oferty wynosi 150 MB natomiast przy komunikacji wielkość pliku to maksymalnie 500 MB.
Dodatkowe informacje zawarte są w Rozdziale VI SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE
(ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Wojewódzki Zespół Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie 10-228 Olsztyn, Al. Wojska Polskiego 35;
2) inspektorem ochrony danych osobowych w Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie jest Pan Władysław Wiciński, kontakt: inspektor@wzlp.pl tel:(89) 678 53 49;
3) Pani / Pana dane osobowe przetwarzane są w celu / celach:
a) wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie;
b) realizacji umów zawartych z kontrahentami Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie;
c) w pozostałych przypadkach Pani / Pana dane osobowe przetwarzane są wyłącznie na podstawie wcześniej udzielonej zgody w zakresie i celu określonym w treści zgody.
4) W związku z przetwarzaniem danych w celach o których mowa w pkt 3 odbiorcami Pani / Pana danych osobowych mogą być:
a) organy władzy publicznej oraz podmioty wykonujące zadania publiczne lub działające na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa;
b) inne podmioty, które na podstawie stosownych umów podpisanych z Wojewódzkim Zespołem Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie przetwarzają dane osobowe dla których Administratorem jest Dyrektor WZLP w Olsztynie.
5) Pani / Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów określonych w pkt 3, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa.
Dodatkowe informacje zawarte są w Rozdziale XXXII SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP.2650.5.2026 ZP.2650.6.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Roboty budowlane polegają na demontażu i montażu stolarki okiennej w Oddziale Dziennym V.

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45421132-8 - Instalowanie okien

45442100-8 - Roboty malarskie

45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

44221100-6 - Okna

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-06-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, zamówień polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. Zamówienia, o których mowa w ust. 1, mogą zostać udzielone dotychczasowemu Wykonawcy w trybie zamówienia z wolnej ręki, po przeprowadzeniu negocjacji.
3. Zakres zamówień podobnych może obejmować prace tożsame lub zbliżone technologicznie do przedmiotu zamówienia podstawowego, a w szczególności:
1) Kontynuację demontażu i montażu stolarki okiennej wraz z obróbkami wykończeniowymi w innych pomieszczeniach lub oddziałach budynku,
2) Dodatkowe prace w zakresie mycia, czyszczenia lub malowania elewacji budynków należących do Zamawiającego,
3) Prace towarzyszące, niezbędne do prawidłowego wykonania powyższych robót.
4. Całkowita wartość zamówień podobnych nie przekroczy 20% wartości zamówienia podstawowego brutto, o którym mowa w § 2 ust. 1 niniejszej umowy.
5. Warunkiem udzielenia zamówienia podobnego będzie posiadanie przez Zamawiającego środków finansowych na ten cel oraz wystąpienie uzasadnionej potrzeby gospodarczej lub technicznej.
6. W przypadku udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych, wartość wynagrodzenia Wykonawcy zostanie ustalona w oparciu o następujące zasady:
1) Dla robót tożsamych z Zadaniem nr 1 (stolarka okienna):
a) wycena zostanie dokonana na podstawie cen jednostkowych wynikających z oferty Wykonawcy, w szczególności z formularza cenowego lub kosztorysu ofertowego,
b) ceny te obejmują w szczególności koszt dostawy, montażu, obróbek oraz utylizacji,
c) w przypadku okien o wymiarach innych niż w zamówieniu podstawowym, wynagrodzenie zostanie ustalone proporcjonalnie do powierzchni okna (m²), z uwzględnieniem różnic technologicznych i konstrukcyjnych, przy zachowaniu poziomu cen jednostkowych materiałów i robocizny nie wyższych niż w zamówieniu podstawowym.
2) Dla robót tożsamych z Zadaniem nr 2 (elewacja):
a) Wynagrodzenie zostanie ustalone jako iloczyn powierzchni robót (m²) oraz ceny jednostkowej za 1 m².
b) Cenę jednostkową za 1 m² ustala się jako iloraz wynagrodzenia brutto za Zadanie nr 2 oraz łącznej powierzchni elewacji objętej zamówieniem podstawowym, zgodnie ze wzorem:
Cj = W2 / M2
gdzie:
– Cj – cena jednostkowa za 1 m²,
– W2 – wynagrodzenie brutto za Zadanie nr 2,
– M2 – łączna powierzchnia elewacji (m²) w zamówieniu podstawowym.
7. Podstawą rozliczenia będzie faktycznie wykonany i odebrany zakres robót.
8. Zasady aktualizacji cen:
1) Wykonawca zobowiązuje się do stosowania zasad wyceny określonych w niniejszym paragrafie przez okres 3 lat.
2) W przypadku istotnej zmiany czynników cenotwórczych, w szczególności cen materiałów, robocizny lub sprzętu, dopuszcza się zmianę cen jednostkowych stosowanych do wyceny zamówień podobnych.
3) Zmiana, o której mowa w pkt 4, może nastąpić nie częściej niż raz na 12 miesięcy i wymaga uzasadnienia oraz akceptacji Zamawiającego.
4) Podstawą zmiany cen mogą być wskaźniki cen produkcji budowlano-montażowej, dane publikowane w wydawnictwach branżowych, w szczególności SEKOCENBUD, lub inne obiektywne dane rynkowe.
5) Zmiana cen nie może prowadzić do przekroczenia poziomu cen rynkowych dla danego rodzaju robót.
9. Udzielenie zamówień, o których mowa w niniejszym paragrafie, uzależnione jest od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego oraz posiadania środków finansowych.
10. Zarówno Zamawiającemu, jak i Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o zawarcie umowy na powyższe roboty, jest to jedynie prawna możliwość zawarcia umowy z dotychczasowym Wykonawcą.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Roboty polegają na myciu, czyszczeniu, malowaniu elewacji budynku wysokiego.

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45442121-1 - Malowanie budowli

45442100-8 - Roboty malarskie

45442110-1 - Malowanie budynków

45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-08-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, zamówień polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. Zamówienia, o których mowa w ust. 1, mogą zostać udzielone dotychczasowemu Wykonawcy w trybie zamówienia z wolnej ręki, po przeprowadzeniu negocjacji.
3. Zakres zamówień podobnych może obejmować prace tożsame lub zbliżone technologicznie do przedmiotu zamówienia podstawowego, a w szczególności:
1) Kontynuację demontażu i montażu stolarki okiennej wraz z obróbkami wykończeniowymi w innych pomieszczeniach lub oddziałach budynku,
2) Dodatkowe prace w zakresie mycia, czyszczenia lub malowania elewacji budynków należących do Zamawiającego,
3) Prace towarzyszące, niezbędne do prawidłowego wykonania powyższych robót.
4. Całkowita wartość zamówień podobnych nie przekroczy 20% wartości zamówienia podstawowego brutto, o którym mowa w § 2 ust. 1 niniejszej umowy.
5. Warunkiem udzielenia zamówienia podobnego będzie posiadanie przez Zamawiającego środków finansowych na ten cel oraz wystąpienie uzasadnionej potrzeby gospodarczej lub technicznej.
6. W przypadku udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych, wartość wynagrodzenia Wykonawcy zostanie ustalona w oparciu o następujące zasady:
1) Dla robót tożsamych z Zadaniem nr 1 (stolarka okienna):
a) wycena zostanie dokonana na podstawie cen jednostkowych wynikających z oferty Wykonawcy, w szczególności z formularza cenowego lub kosztorysu ofertowego,
b) ceny te obejmują w szczególności koszt dostawy, montażu, obróbek oraz utylizacji,
c) w przypadku okien o wymiarach innych niż w zamówieniu podstawowym, wynagrodzenie zostanie ustalone proporcjonalnie do powierzchni okna (m²), z uwzględnieniem różnic technologicznych i konstrukcyjnych, przy zachowaniu poziomu cen jednostkowych materiałów i robocizny nie wyższych niż w zamówieniu podstawowym.
2) Dla robót tożsamych z Zadaniem nr 2 (elewacja):
a) Wynagrodzenie zostanie ustalone jako iloczyn powierzchni robót (m²) oraz ceny jednostkowej za 1 m².
b) Cenę jednostkową za 1 m² ustala się jako iloraz wynagrodzenia brutto za Zadanie nr 2 oraz łącznej powierzchni elewacji objętej zamówieniem podstawowym, zgodnie ze wzorem:
Cj = W2 / M2
gdzie:
– Cj – cena jednostkowa za 1 m²,
– W2 – wynagrodzenie brutto za Zadanie nr 2,
– M2 – łączna powierzchnia elewacji (m²) w zamówieniu podstawowym.
7. Podstawą rozliczenia będzie faktycznie wykonany i odebrany zakres robót.
8. Zasady aktualizacji cen:
1) Wykonawca zobowiązuje się do stosowania zasad wyceny określonych w niniejszym paragrafie przez okres 3 lat.
2) W przypadku istotnej zmiany czynników cenotwórczych, w szczególności cen materiałów, robocizny lub sprzętu, dopuszcza się zmianę cen jednostkowych stosowanych do wyceny zamówień podobnych.
3) Zmiana, o której mowa w pkt 4, może nastąpić nie częściej niż raz na 12 miesięcy i wymaga uzasadnienia oraz akceptacji Zamawiającego.
4) Podstawą zmiany cen mogą być wskaźniki cen produkcji budowlano-montażowej, dane publikowane w wydawnictwach branżowych, w szczególności SEKOCENBUD, lub inne obiektywne dane rynkowe.
5) Zmiana cen nie może prowadzić do przekroczenia poziomu cen rynkowych dla danego rodzaju robót.
9. Udzielenie zamówień, o których mowa w niniejszym paragrafie, uzależnione jest od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego oraz posiadania środków finansowych.
10. Zarówno Zamawiającemu, jak i Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o zawarcie umowy na powyższe roboty, jest to jedynie prawna możliwość zawarcia umowy z dotychczasowym Wykonawcą.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli wykaże, że:

Dla Zadania nr 1:
skieruje do realizacji zamówienia:
Kierownika budowy, posiadającym następujące kwalifikacje:
• uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno – budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów;
• co najmniej 2 lat doświadczenia zawodowego na stanowisku kierownika budowy, licząc od dnia uzyskania uprawnień;

Dla Zadania nr 2:
wykonał w okresie ostatnich 5 lat przed terminem składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie), co najmniej jednej roboty budowlanej o wartości minimum 120 000 zł brutto, polegającej na czyszczeniu, malowaniu elewacji budynku użyteczności publicznej lub mieszkalnym. Wykazywana/e robota/y muszą być zakończone i potwierdzone protokołem odbioru lub równoważnym dokumentem.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

nie dotyczy

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

nie dotyczy

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

nie dotyczy

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale VIII ust. 4 pkt 6 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które prace wykonają poszczególni wykonawcy.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
1.Strony dopuszczają zmiany treści umowy czasowe i trwałe w trakcie jej obowiązywania pod warunkiem

1) że zmiany te są korzystne dla Zamawiającego, 2) strony dopuszczają zmianę umowy w zakresie obniżenia ceny, 3) ilekroć jest to konieczne ze względu na zmianę powszechnie obowiązujących przepisów prawa. W przypadku zmiany stawki podatku VAT na podstawie zmian przepisów prawa, ceny jednostkowe netto pozostają bez zmian. 2. /jeśli dotyczy/ Strony dopuszczają możliwość zmiany terminu realizacji Umowy w przypadku wystąpienia opóźnień w dostawie przedmiotu zamówienia przez producenta lub dystrybutora, o ile Wykonawca udokumentuje, że zamówienie zostało złożone w odpowiednim czasie, a wydłużony termin dostawy nie wynika z winy Wykonawcy. W takim przypadku termin realizacji Umowy ulega przedłużeniu o okres niezbędny do dostarczenia przedmiotu zamówienia. 3. Strony dopuszczają możliwość zmiany zakresu oraz sposobu wykonania przedmiotu Umowy w przypadku: 1) konieczności ograniczenia zakresu rzeczowego przedmiotu Umowy (roboty zaniechane) w sytuacji, gdy wykonanie danej części robót stało się zbędne do prawidłowego wykonania i funkcjonowania przedmiotu Umowy lub z innych przyczyn wynikłych w trakcie realizacji, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia Umowy, 2) konieczności zmiany technologii wykonania robót, zmiany użytych materiałów lub urządzeń na inne, o parametrach technicznych i jakościowych nie gorszych niż określone w ofercie i dokumentacji, w szczególności jeżeli zmiana ta jest podyktowana: a) postępem technicznym lub pojawieniem się na rynku materiałów/urządzeń nowszej generacji, pozwalających na uzyskanie lepszych parametrów eksploatacyjnych lub estetycznych, b) ujawnieniem w trakcie robót wadliwości dokumentacji lub nieprzewidzianych wcześniej warunków technicznych (np. stan podłoża pod elewację, stan nadproży przy wymianie stolarki), które wymagają zmiany sposobu prowadzenia prac dla zapewnienia ich trwałości i bezpieczeństwa, c) koniecznością dostosowania rozwiązań do aktualnych zaleceń producentów lub norm technicznych, które uległy zmianie po dacie zawarcia umowy. Szczegółowe informacje znajdują się w §15 Wzoru umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-05-27 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1306787

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-05-27 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-06-25

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji
8.7)Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców

nie dotyczy

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Dodatkowe podstawy wykluczenia: art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 27.05.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Wojewódzki Zespół Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olsztyn.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.