Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
279 582 zł
Umowa zawarta
27 kwietnia 2026
Okres realizacji
do 30 czerwca 2026
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 279 582 zł – 378 923 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużenie okresu gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Rem dr gm klasy D nr K580301 w Bratucice - Rudy Rysie w od km 0+120,00 do km 0+810,00 w msc. Brat, gmina Rzezawa”

Zamawiający Gmina Rzezawa (Rzezawa, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Rem dr gm klasy D nr K580301 w Bratucice - Rudy Rysie w od km 0+120,00 do km 0+810,00 w…”, wybierając ofertę wykonawcy „BUD – DRÓG”, Usługi Budowy i Modernizacji Dróg, Łagosz, spółka jawna. Wartość umowy: 279 582 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina RzezawaRzezawa, Małopolskie (powiat Bocheński →)opublikowano 12 maja 2026
Wartość umowy
279 582 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaSpecyfika: Umowa dotyczy remontu drogi gminnej klasy D na odcinku 0+120,00–0+810,00 w Bratucicach, bez pakietów, bez unieważnień

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy „BUD – DRÓG”, Usługi Budowy i Modernizacji Dróg, Łagosz, spółka jawna (Przyborów 398), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 279 582,20 zł (umowę zawarto 27 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 279 582,20 zł do 378 923,03 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 czerwca 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Rzezawa

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851660660

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Długa 21

1.5.2.)Miejscowość

Rzezawa

1.5.3.)Kod pocztowy

32-765

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.7.)Numer telefonu

+ 48 146484800

1.5.8.)Numer faksu

+ 48 14 6488550

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@rzezawa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.rzezawa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4a84e7fa-234e-4ede-bc41-471ea492b6e5

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Rem dr gm klasy D nr K580301 w Bratucice - Rudy Rysie w od km 0+120,00 do km 0+810,00 w msc. Brat, gmina Rzezawa”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4a84e7fa-234e-4ede-bc41-471ea492b6e5

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00239417

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00035574/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 „Rem dr gm klasy D nr K580301 w Bratucice - Rudy Rysie w od km 0+120,00 do km 0+810,00 w msc. Brat, gmina Rzezawa”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00162888

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RID.ZP.271.1.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia: „Remont drogi gminnej klasy D nr K580301 w Bratucice - Rudy Rysie w od km 0+120,00 do km 0+810,00 w msc. Bratucice, gmina Rzezawa”

Zakres przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem inwestycji jest remont drogi gminnej jak w tytule o zakresie rzeczowym:
- roboty ziemne i rozbiórkowe
- nawierzchnia z betonu asfaltowego
- pobocza z kruszywa

Roboty należy wykonać zgodnie z dokumentacją zgłoszeniową, przedmiarem robót, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót w sposób pozwalający na użytkowanie przedmiotu zamówienia zgodnie z jego przeznaczeniem.

4.5.3.)Główny kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

279582,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

378923,03 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

279582,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

„BUD – DRÓG”, Usługi Budowy i Modernizacji Dróg, Łagosz, spółka jawna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

869-15-87-815

7.3.3)Ulica

Przyborów 398

7.3.4)Miejscowość

Przyborów 398

7.3.5)Kod pocztowy

32-825

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

279582,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-06-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111200-0Roboty w zakresie przygotowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
335 657 zł
Próbka: 30 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
244 437 zł1 013 186 zł
Rozstęp międzykwartylowy
768 749 zł
Źródło próbki
CPV 45111200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
244 437 zł
Mediana
335 657 zł
Górny kwartyl
1 013 186 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Rzezawa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rzezawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 279 582 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: „BUD – DRÓG”, Usługi Budowy i Modernizacji Dróg, Łagosz, spółka jawna (Przyborów 398). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.