Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na " Remonty cząstkowe nawierzchni chodników, wykonanych z kostki brukowej, w drogach gminnych Miasta Lubartów w 2026 roku” zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, gdyż cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Cena oferty nr 1- 107 133,00 zł. , przewyższa kwotę którą Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia -tj. 65 000,00 zł

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remonty cząstkowe nawierzchni chodników, wykonanych z kostki brukowej, w drogach gminnych Miasta Lubartów w 2026 roku

Zamawiający Gmina Miasto Lubartów (Lubartów, Lubelskie) opublikował wynik postępowania „Remonty cząstkowe nawierzchni chodników, wykonanych z kostki brukowej, w drogach gminnych…”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina Miasto LubartówLubartów, Lubelskie (powiat Lubartowski →)opublikowano 11 maja 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 549 477 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na " Remonty cząstkowe nawierzchni chodników, wykonanych z kostki brukowej, w drogach gminnych Miasta Lubartów w 2026 roku” zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, gdyż cena lub koszt… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Lubartów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019388

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Jana Pawła II 12

1.5.2.)Miejscowość

Lubartów

1.5.3.)Kod pocztowy

21-100

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@umlubartow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lubartow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-185b95a3-6dd2-47e8-93c0-0a4175c64688

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remonty cząstkowe nawierzchni chodników, wykonanych z kostki brukowej, w drogach gminnych Miasta Lubartów w 2026 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-185b95a3-6dd2-47e8-93c0-0a4175c64688

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00238150

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00022710/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.15 Remonty cząstkowe nawierzchni chodników, wykonanych z kostki brukowej, w drogach gminnych Miasta Lubartów w 2026 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00195764

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.27.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

53310,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni chodników, wykonanych z kostki brukowej, w drogach gminnych Miasta Lubartów w 2026 roku.
2) Zakres prac obejmuje w szczególności:
 ręczne rozebranie nawierzchni z kostki betonowej brukowej na podsypce piaskowej,
 wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni chodników z kostki brukowej z materiału z odzysku, układanej na podsypce cementowo-piaskowej (w celu zapewnienia jednolitości z istniejącą nawierzchnią),
 wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni chodników z kostki brukowej z materiału nowego, odpowiadającego rodzajowi i kolorystyce kostki betonowej istniejącej, układanej na podsypce cementowo-piaskowej (w celu zapewnienia jednolitości z istniejącą nawierzchnią),
 wykonanie nowej opaski wokół drzew, poprzez rozebranie obrzeży i kostki brukowej, następnie wbudowanie obrzeży,
 rozebranie obrzeży trawnikowych o wymiarach 2x60 cm na podsypce piaskowej,
 ustawienie obrzeży betonowych o wymiarach 20x6 cm na podsypce cementowo - piaskowej z oporem, spoiny wypełnione zaprawą cementową - ograniczenia chodnika - obrzeża z rozbiórki,
 ustawienie obrzeży betonowych o wymiarach 20x6 cm na podsypce cementowo - piaskowej z oporem, spoiny wypełnione zaprawą cementową - ograniczenia chodnika - obrzeża nowe,
Zamawiający wskaże Wykonawcy chodniki przeznaczone do napraw cząstkowych. Remonty cząstkowe będą obejmowały zaniżenia w nawierzchni chodników.
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załącznikach do IDW-SWZ, tj. w przedmiarze robót i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót (SST).
4) Wykonawca musi zaoferować okres gwarancji, wynoszący od 12 do 36 miesięcy, licząc od daty spisania protokołu odbioru przedmiotu umowy. Ponadto Wykonawca musi się zobowiązać do nieodpłatnej naprawy ewentualnych usterek i wad w okresie gwarancyjnym na zasadach i terminach określonych w umowie i Karcie Gwarancyjnej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na " Remonty cząstkowe nawierzchni chodników, wykonanych z kostki brukowej, w drogach gminnych Miasta Lubartów w 2026 roku” zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, gdyż cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Cena oferty nr 1- 107 133,00 zł. , przewyższa kwotę którą Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia -tj. 65 000,00 zł.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

107133,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

107133,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
549 477 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 535 zł1 739 058 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 433 523 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
305 535 zł
Mediana
549 477 zł
Górny kwartyl
1 739 058 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Lubartów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubartów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.