Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
249 017 zł
Umowa zawarta
8 maja 2026
Okres realizacji
84 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 249 017 zł – 394 276 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont kapitalny dachu budynku mieszkalnego przy ul. Zygmunta Krasińskiego 4 w Rudzie Śląskiej.

Zamawiający Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. (Ruda Śląska, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont kapitalny dachu budynku mieszkalnego przy ul. Zygmunta Krasińskiego 4 w Rudzie…”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Remontowo-Budowlany Zdzisław Olczyk. Wartość umowy: 249 017 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
249 017 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaSpecyfika: Zamówienie udzielone w trybie podstawowym (art. 275 pkt 1 Pzp), brak unieważnień lub wykluczeń.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Remontowo-Budowlany Zdzisław Olczyk (Zabrze), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 249 016,91 zł (umowę zawarto 8 maja 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 249 016,91 zł do 394 276,04 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 84 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 273545647

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. 1 Maja 218

1.5.2.)Miejscowość

Ruda Śląska

1.5.3.)Kod pocztowy

41-710

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@mpgm.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://mpgm.com.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1276835

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


zarządzanie nieruchomościami na zlecenie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont kapitalny dachu budynku mieszkalnego przy ul. Zygmunta Krasińskiego 4 w Rudzie Śląskiej.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0e4b7c7b-05fb-43b1-9cb4-15e8ef33a96d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00237250

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00177130

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TIR/02/RB/TP/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

215454,83 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

Remont kapitalny dachu budynku mieszkalnego przy ul. Zygmunta Krasińskiego 4 w Rudzie Śląskiej. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna załącznik 4 do SWZ, oraz załączniki do SWZ tj. - przedmiar robót - załącznik nr 4a dołączony do SIWZ przedmiar robót jest poglądowy i pomocnicze w wyliczeniu ceny ofertowej - specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych - załącznik nr 4b 3. Cena oferty jest ceną ryczałtową. Zakres prac przewiduje: - roboty rozbiórkowe, - przemurowanie kominów ponad dachem, - naprawa i wzmocnienie konstrukcji dachu, - montaż papy, - montaż instalacji odgromowej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

249016,91 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

394276,04 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

249016,91 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Remontowo-Budowlany Zdzisław Olczyk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6480101246

7.3.3)Ulica

11 listopada 51

7.3.4)Miejscowość

Zabrze

7.3.5)Kod pocztowy

41-807

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

249016,91 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

84 dni

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Umowa nr 0105/TIR/S /2026 z dn. 08.05.2026 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ruda Śląska.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 249 017 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Remontowo-Budowlany Zdzisław Olczyk (Zabrze). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.