Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
10 784 972 zł
Umowa zawarta
8 maja 2026
Okres realizacji
do 30 czerwca 2027
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 10 784 972 zł – 16 413 120 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres rękojmi i gwarancji na wykonane roboty budowlane i wbudowane materiały40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie zadania inwestycyjnego pod nazwą „Biblioteka Publiczna w Nowym Targu – adaptacja zabytkowego budynku przy ul. Rynek 4”

Zamawiający Gmina Miasto Nowy Targ (Nowy Targ, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie zadania inwestycyjnego pod nazwą Biblioteka Publiczna w Nowym Targu –…”, wybierając ofertę wykonawcy Rafał Konieczny PROFES Firma Remontowo-Budowlana. Cena wybranej oferty: 10 784 972 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina Miasto Nowy TargNowy Targ, Małopolskie (powiat Nowotarski →)opublikowano 8 maja 2026
Cena wybranej oferty
10 784 972 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Rafał Konieczny PROFES Firma Remontowo-Budowlana (Skawa), mała firma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 10 784 972,09 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 10 784 972,09 zł do 16 413 120,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 czerwca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Nowy Targ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491893256

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Krzywa 1

1.5.2.)Miejscowość

Nowy Targ

1.5.3.)Kod pocztowy

34-400

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

umnt@um.nowytarg.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.nowytarg.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/nowytarg

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie zadania inwestycyjnego pod nazwą „Biblioteka Publiczna w Nowym Targu – adaptacja zabytkowego budynku przy ul. Rynek 4”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-60db944b-ba1a-4c23-85ec-b681d249eb77

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00235383

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00040114/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.23 Adaptacja budynku w Rynku na Miejską Bibliotekę

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu: Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021 – 2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00134211

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.11.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania inwestycyjnego pod nazwą „Biblioteka Publiczna w Nowym Targu – adaptacja zabytkowego budynku przy ul. Rynek 4 ”.
2. Wykonanie robót budowlanych polega na przebudowie i rozbudowie budynku przy ul. Rynek 4 w Nowym Targu w zakresie:
1/ robót budowlanych obejmujących:
a) roboty wyburzeniowe, murowe, elewacyjne,
b) roboty wykończeniowe,
c) wyposażenie - meble,
2/ robót elektrycznych obejmujących:
a) instalacje niskoprądowe,
b) instalacje elektryczne,
3/ robót instalacyjnych – sanitarnych obejmujących:
a) wentylacji mechanicznej i klimatyzacji,
b) instalacji c.o. i wod – kan,
c) robót instalacyjnych zewnętrznych.

3. Szczegółowo zamówienie określa dokumentacja projektowa opracowana przez Panią Agnieszkę Rusnak prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą ARCHing Biuro Projektów z siedziba przy ul. Św. Katarzyny 4, 34-400 Nowy Targ.

4. Zamówienie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu: Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021 – 2027

5. Inne postanowienia dotyczące przedmiotu zamówienia:
1/ wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu zamówienia w formie rozliczenia ryczałtowego, przedmiar robót stanowiący załącznik do SWZ i ma charakter pomocniczy,
2/ wykonawca przed podpisaniem umowy przedstawi zamawiającemu do akceptacji harmonogram rzeczowo – finansowy sporządzony według pozycji tabeli elementów scalonych zawartych w druku oferty,
3/ wynagrodzenie wykonawcy będzie płatne w oparciu o harmonogram rzeczowo– finansowy, poprzez faktury częściowe wystawione na podstawie protokołów częściowych,
4/ harmonogram rzeczowo – finansowy winien uwzględniać następujący podział środków
przeznaczonych na realizację inwestycji: 2026 rok – 30%, 2027 rok – 70%,
5/ roboty należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, przedmiarem robót, SST z zachowaniem warunków wynikających z norm technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych,
6/ wszelkie niezbędne materiały posiadające certyfikaty jakości lub deklaracje zgodności potwierdzające stosowanie w budownictwie zabezpiecza wykonawca na własny koszt,
7/ wywóz i składowanie gruzu zabezpiecza wykonawca, ponosząc wszelkie z tym związane koszty,
8/ wykonawca zapewni bezpieczne warunki na placu budowy oraz w jego otoczeniu,
9/ wykonawca ubezpieczy roboty z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w związku z określonymi zdarzeniami losowymi oraz od odpowiedzialności cywilnej,
10/ wykonawca poinformuje zamawiającego o terminie zakrycia robót ulegających zakryciu, oraz terminie odbioru robót zanikowych; jeżeli wykonawca nie poinformował o tych faktach zamawiającego, zobowiązany jest na jego żądanie odkryć roboty lub wykonać otwory niezbędne do zbadania robót, a następnie przywrócić roboty do stanu pierwotnego,
11/ wykonawca poniesie wszelkie niezbędne koszty związane z realizacją przedmiotowych robót budowlanych, w tym między innymi: koszty niezbędnych badań i sprawdzeń, koszty zaopatrzenia w konieczne media, itd. i muszą one być uwzględnione w oferowanej przez wykonawcę cenie,
12/ wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków wynikające z nieprawidłowego wykonania prac lub niewłaściwego oznakowania i zabezpieczenia miejsca wykonywania prac,
13/ wykonawca zapewni pełna obsługę geodezyjną inwestycji aż do uzyskania geodezyjnego operatu powykonawczego z klauzulą Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjno - Kartograficznej. Operat geodezyjny należy dostarczyć również w wersji cyfrowej w plikach dwg., dxf., pdf.
14/ wykonawca skutecznie zawiadomi właściwy organ nadzoru budowlanego o zakończeniu
budowy oraz uzyska pozwolenie na użytkowanie obiektu,
15/ wykonawca udzieli minimum 5 letniego okresu rękojmi i gwarancji na wykonane roboty i wbudowane materiały,
16/ okres gwarancji na zamontowane urządzenia jest równy okresowi podanemu przez producenta, licząc od daty odbioru końcowego robót, jednak nie krótszy niż 3 lata,
17/ w specyfikacji warunków zamówienia oraz we wszystkich dokumentach stanowiących załączniki do specyfikacji warunków zamówienia (specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych) wskazane znaki towarowe, patenty, pochodzenie lub normy, specyfikacje, systemy należy rozumieć jako przykładowe i należy je rozpatrywać z wyrazem „lub równoważne” albo „nie gorsze niż”.
Zamawiający, mając na uwadze, że jeżeli w jakimkolwiek miejscu specyfikacji warunków zamówienia oraz jej załącznikach zostały wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów służących do wykonania robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia – dopuszcza możliwość zastosowania materiałów równoważnych. Oznacza to, że przewidziane przez wykonawcę do zastosowania na etapie realizacji robót urządzenia i materiały powinny spełniać co najmniej parametry określone w dokumentacji projektowej, szczegółowej specyfikacji technicznej i nie powinny być gorsze od jej założeń. Zamawiający dopuszcza wszelkie rynkowe odpowiedniki o parametrach równych lub lepszych niż wskazane. Ciężar udowodnienia, że materiał (wyrób) jest równoważny w stosunku do wymogu określonego przez zamawiającego spoczywa na składającym ofertę. W takim wypadku wykonawca musi przedłożyć odpowiednie dokumenty opisujące parametry techniczne, wymagane prawem certyfikaty i inne dokumenty dopuszczające dane materiały (wyroby) do użytkowania, oraz pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że są one rzeczywiście równoważne lub lepsze. Wszystkie materiały, które będą wbudowane lub zainstalowane, muszą  wcześniej być zaakceptowane przez zamawiającego w formie pisemnej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45212330-8 - Roboty budowlane w zakresie bibliotek

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45442100-8 - Roboty malarskie

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

9

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

10784972,09 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

16413120,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

10784972,09 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Rafał Konieczny PROFES Firma Remontowo-Budowlana

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 7351550014

7.3.3)Ulica

Skawa 79b

7.3.4)Miejscowość

Skawa

7.3.5)Kod pocztowy

34-713

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Opis powierzonej części zamówienia:
a) roboty instalacji elektrycznej,
b) roboty instalacji sanitarnej , wod-kan i c.o.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

10784972,05 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-06-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin wykonania zamówienia.

- rozpoczęcie – od dnia podpisania umowy
- zakończenie robót budowlanych – do 30 czerwca 2027r.
- uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu – do 30 lipca 2027r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45212330-8Roboty budowlane w zakresie bibliot…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
809 826 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
349 210 zł2 435 071 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 085 862 zł
Źródło próbki
CPV 45212· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
349 210 zł
Mediana
809 826 zł
Górny kwartyl
2 435 071 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Nowy Targ prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowy Targ.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 10 784 972 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45212330-8 (Roboty budowlane w zakresie bibliotek). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Rafał Konieczny PROFES Firma Remontowo-Budowlana (Skawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.