Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Brak danych o wykonawcy w ogłoszeniu.

Wartość umowy
292 083 zł
Umowa zawarta
6 maja 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 292 083 zł – 423 939 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi wewnętrznej na dz. nr 235 w obrębie Piątki, gmina Nidzica

Zamawiający Gmina Nidzica (Nidzica, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi wewnętrznej na dz. nr 235 w obrębie Piątki, gmina Nidzica”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe STA-BRUK Sobański Paweł, Sobańska Ewa prowadzący wspólnie spółkę cywilną: Paweł Sobański prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą: Paweł Sobański, Ewa Sobańska prowadząca działalność gospodarczą od nazwą: ART-DECO. Wartość umowy: 292 083 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina NidzicaNidzica, Warmińsko-Mazurskie (powiat Nidzicki →)opublikowano 7 maja 2026
Wartość umowy
292 083 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaSpecyfika: Zamówienie udzielone w trybie podstawowym (art. 275 pkt 1 Pzp), brak unieważnień lub wykluczeń.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe STA-BRUK Sobański Paweł, Sobańska Ewa prowadzący wspólnie spółkę cywilną: Paweł Sobański prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą: Paweł Sobański, Ewa Sobańska prowadząca działalność gospodarczą od nazwą: ART-DECO (Nidzica).

  • 3

    UmowaWartość umowy: 292 083,49 zł (umowę zawarto 6 maja 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 292 083,49 zł do 423 939,06 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Nidzica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510743640

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Wolności 1

1.5.2.)Miejscowość

Nidzica

1.5.3.)Kod pocztowy

13-100

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.7.)Numer telefonu

0896250710

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@nidzica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.nidzica.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d5db0cf9-abcb-4618-8423-cc8f54d8aa3a

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi wewnętrznej na dz. nr 235 w obrębie Piątki, gmina Nidzica

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d5db0cf9-abcb-4618-8423-cc8f54d8aa3a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00233490

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00026970/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Przebudowa drogi wewnętrznej na dz. nr 235 w obrębie Piątki, gmina Nidzica

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00157596

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TI.271.6.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

300702,55 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn

„Przebudowa drogi wewnętrznej na dz. nr 235 w obrębie Piątki, gmina Nidzica”. W ramach zadania planuje się przebudowę drogi wewnętrznej na dz. nr 235 w obrębie Piątki, gmina Nidzica, polegającą na wykonaniu jezdni jednojezdniowej, dwukierunkowej o nawierzchni z kostki betonowej, o szerokości 5,0 m. Spadki poprzeczne i podłużne dostosowane do istniejącego terenu i geometrii projektowanej jezdni. Zjazdy do działek graniczących z pasem drogowym zaprojektowano o nawierzchni z kostki betonowej. 2. Szczegółowy zakres i sposób wykonania zadania określają: projekt wykonawczy, materiały do zgłoszenia budowlanego, przedmiar robót, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, projekt umowy, stanowiące załączniki do SWZ. 3. Roboty muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, normami, specyfikacjami technicznymi odbioru i wykonania robót oraz na ustalonych w umowie warunkach.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45112200-7 - Usuwanie powłoki gleby

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233129-9 - Roboty budowlane w zakresie skrzyżowań dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

292083,49 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

423939,06 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

292083,49 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe STA-BRUK Sobański Paweł, Sobańska Ewa prowadzący wspólnie spółkę cywilną: Paweł Sobański prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą: Paweł Sobański, Ewa Sobańska prowadząca działalność gospodarczą od nazwą: ART-DECO

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe STA-BRUK Sobański Paweł, Sobańska Ewa prowadzący wspólnie spółkę cywilną: Wspólnik 1: Paweł Sobański, Wspólnik 2: Ewa Sobańska

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9840201917

7.3.3)Ulica

Sprzymierzonych 53

7.3.4)Miejscowość

Nidzica

7.3.5)Kod pocztowy

13-100

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

292083,49 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
802 566 zł
Próbka: 186 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 614 zł1 607 161 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 276 548 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 614 zł
Mediana
802 566 zł
Górny kwartyl
1 607 161 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Nidzica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nidzica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 292 083 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe STA-BRUK Sobański Paweł, Sobańska Ewa prowadzący wspólnie spółkę cywilną: Paweł Sobański prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą: Paweł Sobański, Ewa Sobańska prowadząca działalność gospodarczą od nazwą: ART-DECO (Nidzica). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.