Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
338 677 zł
Umowa zawarta
4 maja 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Dostępność PSZOK dla mieszkańców Gminy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Wyposażenie, zagospodarowanie odpadów i prowadzenie punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych PSZOK w 2026 roku” – IV powt.

Zamawiający Gmina Skarżysko Kościelne (Skarżysko Kościelne, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Wyposażenie, zagospodarowanie odpadów i prowadzenie punktu selektywnej zbiórki odpadów…”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Transportu i Usług Asenizacyjnych Andrzej Pogorzelski. Wartość umowy: 338 677 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
338 677 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    13 kwietnia 2026

    Termin ofert: 21 kwietnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    05 maja 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaSpecyfika: Zamówienie udzielone w trybie podstawowym art. 275 pkt 1 ustawy PZP, brak unieważnień lub wykluczeń

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Transportu i Usług Asenizacyjnych Andrzej Pogorzelski (Skarżysko-Kamienna).

  • 3

    UmowaWartość umowy: 338 677,20 zł (umowę zawarto 4 maja 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Skarżysko Kościelne

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291010168

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościelna 2a

1.5.2.)Miejscowość

Skarżysko Kościelne

1.5.3.)Kod pocztowy

26-115

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

koscielne@skarzysko.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.skarzysko.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-95b46d75-bc35-4535-b6cb-c2247d687c09

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Wyposażenie, zagospodarowanie odpadów i prowadzenie punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych PSZOK w 2026 roku” – IV powt.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-95b46d75-bc35-4535-b6cb-c2247d687c09

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00229399

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00029310/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Wyposażenie, zagospodarowanie odpadów i prowadzenie punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych PSZOK w 2026 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00195980

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

In.III.271.18.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na:
Wyposażeniu, zagospodarowaniu zebranych odpadów i prowadzeniu Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego dalej „PSZOK” na terenie gminy Skarżysko Kościelne, na nieruchomościach stanowiących własność Gminy Skarżysko Kościelne przy ul. Kolonia 7 w miejscowości Skarżysko Kościelne działki nr ewid. gr. 1001/2 i 1001/4.
Szacowana ilość wszystkich odpadów komunalnych przekazanych do PSZOK w terminie realizacji zamówienia, wyniesie około 217,9920 Mg.

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

338677,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

338677,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

338677,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Transportu i Usług Asenizacyjnych Andrzej Pogorzelski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6630010115

7.3.4)Miejscowość

Skarżysko-Kamienna

7.3.5)Kod pocztowy

26-110

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

338677,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 660 176 zł
Próbka: 158 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
496 250 zł4 610 198 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 113 948 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
496 250 zł
Mediana
1 660 176 zł
Górny kwartyl
4 610 198 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Skarżysko Kościelne prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Skarżysko Kościelne.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 338 677 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Transportu i Usług Asenizacyjnych Andrzej Pogorzelski (Skarżysko-Kamienna). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.