Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
348 442 zł
Umowa zawarta
23 kwietnia 2026
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Modernizacja nawierzchni drogi ul. Władysława Barana w Jaworznie wraz z budową odwodnienia”

Zamawiający Miejski Zarząd Dróg i Mostów (Jaworzno, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja nawierzchni drogi ul. Władysława Barana w Jaworznie wraz z budową odwodnienia”, wybierając ofertę wykonawcy P.U-H-T Wikos Fresh Michał Strzelec. Wartość umowy: 348 442 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Miejski Zarząd Dróg i MostówJaworzno, Śląskieopublikowano 5 maja 2026
Wartość umowy
348 442 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaSpecyfika: Zamówienie realizowane w pakiecie, brak unieważnień, oferta zwycięska spełniła wszystkie wymogi formalne

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy P.U-H-T Wikos Fresh Michał Strzelec (Babice), średnia firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 348 442,44 zł (umowę zawarto 23 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty. Odrzucono 3 oferty.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejski Zarząd Dróg i Mostów

1.3.)Oddział zamawiającego

Sekcja Administracyjna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 240268900

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Krakowska 9

1.5.2.)Miejscowość

Jaworzno

1.5.3.)Kod pocztowy

43-600

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@mzdim.jaworzno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mzdim.jaworzno.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4cc8ec13-f5aa-44d8-bc92-2c406393d737

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Zarządzanie infrastrukturą drogową

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Modernizacja nawierzchni drogi ul. Władysława Barana w Jaworznie wraz z budową odwodnienia”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4cc8ec13-f5aa-44d8-bc92-2c406393d737

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00227935

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00072428/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Modernizacja nawierzchni drogi ul. W. Barana w Jaworznie wraz z budową odwodnienia

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00170792

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MZDiM.SA.222.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie obejmuje roboty budowlane polegające na przebudowie infrastruktury drogowej w przedmiocie wykonania utwardzenia nawierzchni jezdni i odwodnienia w zakresie :
1) robót rozbiórkowych nawierzchni jezdni
2) robót ziemnych korytowania i nasypów z odwiezieniem urobku na wysypisko,
3) podbudowy tłuczniowej wyłącznie z kruszyw łamanych niesortowanych z magmowych skał wulkanicznych,
4) ułożenie nawierzchni jezdni z mieszanki mineralno-bitumicznej
5) obramowania z krawężnika betonowego na ławie betonowej (od strony jezdni)
6) regulacji istniejących w pasie drogowym urządzeń infrastruktury technicznej do poziomu nawierzchni chodnika i jezdni,
7) wzmocnienie poboczy z kruszyw łamanych z magmowych skał wulkanicznych,
8) wykonanie kanału z rur PCV fi 300mm wraz z przykanalikami i studnią rewizyjną
9) uporządkowaniu terenu po wykonanych robotach modernizacyjnych wraz z humusowaniem i obsianiem trawą przyległych do ciągów pieszych terenów zielonych,
10) obsługi geodezyjnej obejmującej: tyczenie, prace pomiarowe powykonawcze (wypiski zawierające obliczenia wszystkich zrealizowanych robót w zakresie powierzchni i długości), sporządzenie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej wraz ze złożeniem w Ośrodku Geodezyjnym oraz aktualizacji książek dróg w zakresie zrealizowanych robót w portalu jaworzno.lp-portal.pl,
Szczegółowy zakres robót związany z przebudową infrastruktury drogowej zawarty jest w przedmiarach robót oraz dokumentacji projektowej. Podstawowe określenia dotyczące zespołu zabiegów technicznych oraz merytoryczny zakres robót wskazany w przedmiarach robót zostały określone zgodnie z obowiązującymi, odpowiednimi Polskimi Normami oraz z definicjami podanymi w OST.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

348442,44 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

348442,44 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

348442,44 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

P.U-H-T Wikos Fresh Michał Strzelec

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6282262799

7.3.3)Ulica

Adama Mickiewicza 72 Wygiełzów

7.3.4)Miejscowość

Babice

7.3.5)Kod pocztowy

32-551

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

348442,44 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin wykonania Zamówienia – 30 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy tj. do dnia 10 maja 2026 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 178 397 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 815 804 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 178 397 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Zarząd Dróg i Mostów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jaworzno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 348 442 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: P.U-H-T Wikos Fresh Michał Strzelec (Babice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.