Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
311 280 zł
Umowa zawarta
16 kwietnia 2026
Okres realizacji
7 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 274 000 zł – 311 280 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 14% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena60%Czas reakcji na zgłoszenie zadań zagrażających bezpieczeństwu (R)30%Wykształcenie osoby skierowanej do kierowania i nadzoru nad pracami przy realizacji zamówi10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Utrzymanie i pielęgnacja zieleni na terenie miasta Koronowo w 2026 r. (IV)

Zamawiający Gmina Koronowo (Koronowo, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Utrzymanie i pielęgnacja zieleni na terenie miasta Koronowo w 2026 r. (IV)”, wybierając ofertę wykonawcy "Witand" Firma Handlowo-Usługowa Andrzej Horyd. Wartość umowy: 311 280 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina KoronowoKoronowo, Kujawsko-Pomorskie (powiat Bydgoski →)opublikowano 5 maja 2026
Wartość umowy
311 280 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    12 marca 2026

    Termin ofert: 20 marca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    05 maja 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy "Witand" Firma Handlowo-Usługowa Andrzej Horyd (Kwidzyn), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 311 280,00 zł (umowę zawarto 16 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 274 000,00 zł do 311 280,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 7 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Koronowo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092350665

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Zwycięstwa 1

1.5.2.)Miejscowość

Koronowo

1.5.3.)Kod pocztowy

86-010

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.)Numer telefonu

523826459

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

beata.nitka@um.koronowo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.koronowo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1273278

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Utrzymanie i pielęgnacja zieleni na terenie miasta Koronowo w 2026 r. (IV)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1d2739d7-a797-4d63-9752-f22e2f9a5243

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00227922

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00015149/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.11 Utrzymanie i pielęgnacja zieleni na terenie miasta Koronowo w 2026 r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00153046

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.8.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

300497,00 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

248497,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług związanych z utrzymaniem i pielęgnacją zieleni na terenie miasta Koronowo w 2026 r

1) utrzymanie i pielęgnację terenów zieleni o łącznej powierzchni ok. 7,53 ha, w tym: a) pielęgnację i utrzymanie trawników, b) utrzymanie i pielęgnację nasadzeń w kwietnikach i donicach, c) pielęgnację żywopłotów, drzew, krzewów i roślin wieloletnich; 2) utrzymanie i renowację alejek i placów, w tym: a) alejek gruntowych, w tym żwirowych, b) alejek o nawierzchni z kostki brukowej/betonowej oraz schodów od strony parku przy ul. Paderewskiego w kierunku ul. Farnej, c) zagospodarowanie odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami, d) skuteczne zabezpieczanie uszkodzonych nawierzchni mogących stanowić zagrożenie; 3) utrzymanie kurtyny wodnej na ul. Witosa w Koronowie; 4) utrzymanie w należytym stanie technicznym obiektów małej architektury; 5) oznakowanie terenów i obiektów małej architektury; 6) zakup materiałów; 7) systematyczne podlewanie roślin oraz trawników na działkach 475/20, 980/4 obręb Koronowo; 8) wykonanie nasadzeń drzew na terenach wskazanych przez Zamawiającego; 9) prace porządkowe wzdłuż ul. Dworcowej w Koronowie polegające na posadzeniu brakujących drzew gatunku jarząb pospolity oraz przesadzeniu rosnących krzewów. Szczegółowy opis i zakres zamówienia zawiera Załącznik nr 3 - projekt umowy wraz z załącznikami.

4.5.3.)Główny kod CPV

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

77313000-7 - Usługi utrzymania parków

77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

274000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

311280 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

311280 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

"Witand" Firma Handlowo-Usługowa Andrzej Horyd

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5811298970

7.3.3)Ulica

ul. Piastowska 11E

7.3.4)Miejscowość

Kwidzyn

7.3.5)Kod pocztowy

82-500

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

311280 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Część zam. o wartości ok. 52 tys. zł udzielana na podstawie art. 30 ust. 4 Pzp.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

77310000-6Usługi sadzenia roślin oraz utrzyma…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
672 903 zł
Próbka: 52 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
241 831 zł2 263 686 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 021 855 zł
Źródło próbki
CPV 77310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
241 831 zł
Mediana
672 903 zł
Górny kwartyl
2 263 686 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Koronowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koronowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 311 280 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77310000-6 (Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: "Witand" Firma Handlowo-Usługowa Andrzej Horyd (Kwidzyn). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.