Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
489 540 zł
Umowa zawarta
30 kwietnia 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 489 540 zł – 537 510 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa ogrodzenia cmentarza w Jelczu-Laskowicach przy ul. Chwałowickiej, dz. nr 9 AM-58 wraz z utwardzeniem terenu etap IA

Zamawiający Gmina Jelcz-laskowice (Jelcz-Laskowice, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa ogrodzenia cmentarza w Jelczu-Laskowicach przy ul. Chwałowickiej, dz. nr 9 AM-58…”, wybierając ofertę wykonawcy L.J. KAREN sp. z o.o. Wartość umowy: 489 540 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
489 540 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    02 kwietnia 2026

    Termin ofert: 17 kwietnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    04 maja 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaNie odnotowano odrzuceń ofert ani unieważnienia postępowania.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy L.J. KAREN sp. z o.o. (Skarbimierz), mikrofirma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 489 540,00 zł (umowę zawarto 30 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 489 540,00 zł do 537 510,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA JELCZ-LASKOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931934880

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wincentego Witosa 24

1.5.2.)Miejscowość

Jelcz-Laskowice

1.5.3.)Kod pocztowy

55-220

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um.zamowienia2@jelcz-laskowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.um.jelcz-laskowice.finn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/jelcz_laskowice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa ogrodzenia cmentarza w Jelczu-Laskowicach przy ul. Chwałowickiej, dz. nr 9 AM-58 wraz z utwardzeniem terenu etap IA

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9547fda8-b183-4044-9d43-1f2037f5eaa9

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00226172

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00056951/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Budowa ogrodzenia wokół nowej części cmentarza w Jelczu-Laskowicach wraz z zagospodarowaniem terenu cmentarza komunalnego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00184215

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

394614,80 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa ogrodzenia cmentarza w Jelczu-Laskowicach przy ul. Chwałowickiej, dz. nr 9 AM-58 wraz z utwardzeniem terenu etap IA.
2. W zakresie rzeczowym przedmiotowej umowy w ramach zadania inwestycyjnego realizowanego na podstawie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych z dnia 09.12.2024 r. wydanego dla Gminy Jelcz-Laskowice (zakres obejmujący ogrodzenie murowane) oraz na podstawie art. 29 ust. 4 Ustawy Prawo Budowlane (zakres obejmujący ogrodzenie z paneli systemowych, rozbiórka ogrodzenia z siatki, utwardzenie terenu, tereny zielone) znajduje się:
1) budowa ogrodzenia cmentarza komunalnego w Jelczu-Laskowicach wokół działki nr 9 AM-58 (budowa ogrodzenia z paneli systemowych odcinek B-C, C-D, D-E, budowa ogrodzenia murowanego odcinek A-B),
2) rozbiórka i utylizacja ogrodzenia z siatki wraz z elementami istniejącego ogrodzenia (odcinek A-E),
3) utwardzenie terenu z kostki betonowej – w ramach etapu IA na działce nr 9 AM-58 obręb Laskowice na powierzchni utwardzenia 300 m2 (rys. PZT – etap IA),
4) tereny zielone na działce nr 9 AM-58 obręb Laskowice – plantowanie terenu z wysiewem trawy parkowej odpornej na suszę na powierzchni 300 m2,
5) sporządzenie i przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej dla wykonanych robót – 2 egz. wersji papierowej oraz 1 egz. wersji elektronicznej.
3. Szczegółowy zakres zadania określa dokumentacja w postaci:
1) Projekt zagospodarowania terenu „Budowa ogrodzenia nowej części cmentarza”, opracowanie: Biuro Usług Projektowych „ABAKUS” mgr inż. Arch. Wojciech Lubkiewicz, listopad 2024 r.
2) Projekt techniczny „Budowa ogrodzenia nowej części cmentarza”, opracowanie: Biuro Usług Projektowych „ABAKUS” mgr inż. Arch. Wojciech Lubkiewicz, listopad 2024 r.
3) Załączniki „Budowa ogrodzenia nowej części cmentarza”, opracowanie: Biuro Usług Projektowych „ABAKUS” mgr inż. Arch. Wojciech Lubkiewicz, listopad 2024 r.
4) Projekt zagospodarowania terenu „Budowa ogrodzenia cmentarza komunalnego w Jelczu-Laskowicach wraz z utwardzeniem terenu na działce nr 9 AM-58”, opracowanie: Biuro Usług Projektowych „ABAKUS” mgr inż. Arch. Wojciech Lubkiewicz, 15 grudnia 2025 r.
5) Projekt techniczny Budowa ogrodzenia cmentarza komunalnego w Jelczu-Laskowicach wraz z utwardzeniem terenu na dział nr 9 AM-58”, opracowanie: Biuro Usług Projektowych „ABAKUS” mgr inż. Arch. Wojciech Lubkiewicz, 15 grudnia 2025 r.
6) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych Budowa ogrodzenia cmentarza komunalnego w Jelczu-Laskowicach wraz z utwardzeniem terenu na działce nr 9 AM-58”, opracowanie: Biuro Usług Projektowych „ABAKUS” mgr inż. Arch. Wojciech Lubkiewicz, 15 grudnia 2025 r.
7) Przedmiar (dokument podglądowy)
stanowiące Załącznik nr 12 do SWZ - OPZ

4.5.3.)Główny kod CPV

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45262210-6 - Fundamentowanie

45262520-2 - Roboty murowe

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

489540,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

537510,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

489540,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

L.J. KAREN sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7471893030

7.3.3)Ulica

Łukowice Brzeskie 34

7.3.4)Miejscowość

Skarbimierz

7.3.5)Kod pocztowy

49-318

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

489540,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45342000-6Wznoszenie ogrodzeń
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Jelcz-laskowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jelcz-Laskowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 489 540 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45342000-6 (Wznoszenie ogrodzeń). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: L.J. KAREN sp. z o.o. (Skarbimierz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.