Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 569 460 zł
Umowa zawarta
29 kwietnia 2026
Okres realizacji
90 dni
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 206 na odcinku od km 47+400 do km 49+250

Zamawiający Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku (Gdańsk, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 206 na odcinku od km 47+400 do km 49+250”, wybierając ofertę wykonawcy MARBRUK M. KWIATKOWSKI SP.K. Wartość umowy: 3 569 460 zł.

Zamawiający: Zarząd Dróg Wojewódzkich w GdańskuGdańsk, Pomorskieopublikowano 4 maja 2026
Wartość umowy
3 569 460 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    04 maja 2026

    1 wykonawca
  2. Wykonanie umowy

    24 sierpnia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MARBRUK M. KWIATKOWSKI SP.K. (Charzykowy), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 569 460,00 zł (umowę zawarto 29 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 90 dni.

  • 4

    Zamówienie dotyczyło modernizacji nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 206 na odcinku od km 47+400 do km 49+250.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH W GDAŃSKU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191687276

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Mostowa 11A

1.5.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

80-778

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zdwgdansk.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdw-gdansk.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


zarządzanie drogami wojewódzkimi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 206 na odcinku od km 47+400 do km 49+250

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4f002f9c-f6b7-4833-8948-c24d6ada1dfe

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00226034

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00038122/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.25 Modernizacja nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 206 na odcinku od km 47+400 do km 49+250

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Przedmiotowe zamówienie zostało udzielone w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie z art. 305 pkt 1 ustawy Pzp w związku z art. 214 ust.1 pkt 7
Wszystkie przesłanki uzasadniające możliwość udzielenia tego trybu zostały spełnione:
a) udzielenie zam. w okresie 3 lat od daty zam. podst. - umowa nr 226/2025 z dnia 02.06.2025 r.;
b) udzielenie zamówienia dotychczasowemu Wykonawcy zamówienia podstawowego;
c) zakres usług obejmuje powtórzenie podobnych robót budowlanych zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego;
d) zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu dla zam. podst. nr 6/WZP/2025/PN/WUDiM i jest zgodne z jego
przedmiotem, a całkowita wartość zam. została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.

3.1.2.)Identyfikator wcześniejszego postępowania

ocds-148610-4902586b-dc8a-4bd7-8af5-4324ef9b28e2

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

22/WZP/2026/WR/RDB

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2890052,64 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 206 na odcinku od km 47+400 do km 49+250

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MARBRUK M. KWIATKOWSKI SP.K.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5552083736

7.3.3)Ulica

Długa 1

7.3.4)Miejscowość

Charzykowy

7.3.5)Kod pocztowy

89-606

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3569460,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało zrealizowane w terminie 90 dni od dnia podpisania umowy, tj. do dnia 28.07.2026 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 178 397 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 815 804 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 178 397 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 569 460 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MARBRUK M. KWIATKOWSKI SP.K. (Charzykowy). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.