Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla inwestycji pn. "Przebudowa obiektu w kampusie Politechniki Śląskiej w Zabrzu, ul. Roosevelta 30, wyposażonego w parking oraz sale dydaktyczne.
Zamawiający Politechnika Śląska (Gliwice, Śląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla inwestycji pn. "Przebudowa obiektu…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisówZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Politechnika Śląska |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000001637 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Akademicka 2A |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Gliwice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 44-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL229 - Gliwicki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | (32)237-13-34; 237-13-35; 237-13-30 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | DZPZ@polsl.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.polsl.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Edukacja |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00225340 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-04-30 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00193974 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 1.1. ZDOLNOŚĆ TECHNICZNA Wykonanie przez Wykonawcę (zakończenie) nie wcześniej niż w okresie ostatnich 6 lat przed upływem terminu składania ofert, co najmniej 1 usługi polegającej na wykonaniu kompleksowej dokumentacji -projektowo-kosztorysowej dotyczącej budowy parkingu wielopoziomowego na minimum 150 miejsc postojowych, za min. 600.000,00 zł brutto. 1.2. ZDOLNOŚĆ ZAWODOWA Dysponowanie przez Wykonawcę osobami (minimum 1 osobą z każdej branży) posiadającymi uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w następujących specjalnościach: a) architektonicznej, b) konstrukcyjno-budowlanej, c) instalacyjnej w zakresie: - urządzeń telekomunikacyjnych, - instalacji telekomunikacyjnych, d) instalacyjnej w zakresie: - urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych, - instalacji cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych, e) instalacyjnej w zakresie : - urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, - instalacji elektrycznych i elektromagnetycznych, oraz wpisanymi do właściwej Izby Architektów lub Izby Inżynierów Budownictwa. Zamawiający dopuszcza sytuację, w której osoba w dyspozycji wykonawcy posiada więcej niż jedno ww. uprawnienie. Po zmianie: 1.1. ZDOLNOŚĆ TECHNICZNA Wykonanie przez Wykonawcę (zakończenie) nie wcześniej niż w okresie ostatnich 6 lat przed upływem terminu składania ofert, co najmniej 1 usługi polegającej na wykonaniu kompleksowej dokumentacji -projektowo-kosztorysowej dotyczącej budowy parkingu wielopoziomowego na minimum 90 miejsc postojowych, za min. 600.000,00 zł brutto. 1.2. ZDOLNOŚĆ ZAWODOWA Dysponowanie przez Wykonawcę osobami (minimum 1 osobą z każdej branży) posiadającymi uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w następujących specjalnościach: a) architektonicznej, b) konstrukcyjno-budowlanej, c) instalacyjnej w zakresie: - urządzeń telekomunikacyjnych, - instalacji telekomunikacyjnych, d) instalacyjnej w zakresie: - urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych, - instalacji cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych, e) instalacyjnej w zakresie : - urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, - instalacji elektrycznych i elektromagnetycznych, oraz wpisanymi do właściwej Izby Architektów lub Izby Inżynierów Budownictwa. Zamawiający dopuszcza sytuację, w której osoba w dyspozycji wykonawcy posiada więcej niż jedno ww. uprawnienie. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-05-05 11:00 Po zmianie: 2026-05-08 09:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-05-05 12:00 Po zmianie: 2026-05-08 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-06-03 Po zmianie: 2026-06-06 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.