Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
2 221 525 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1) Przedsięwzięcie termomodernizacyjne budynku przedszkola w Ludwikowicach Kłodzkich, ul. Główna 38, 57-450 Ludwikowice Kłodzki
    Wartość umowy
    678 948 zł
    5 ofert
  2. Umowa zawarta
    Część 2) Przedsięwzięcie termomodernizacyjne budynku niepublicznego przedszkola we Włodowicach, Włodowice 50, 57-400 Nowa Ruda
    Wartość umowy
    664 707 zł
    3 oferty
  3. Umowa zawarta
    Część 3) Przedsięwzięcie termomodernizacyjne sali gimnastycznej w Jugowie, Główna 85, 57-430 Jugów
    Wartość umowy
    877 870 zł
    7 ofert
Oferty w postępowaniu
15 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Poprawa efektywności energetycznej poprzez termomodernizację sali gimnastycznej w Jugowie oraz budynków przedszkoli w Ludwikowicach Kłodzkich i Włodowicach

Zamawiający Gmina Nowa Ruda (Nowa Ruda, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Poprawa efektywności energetycznej poprzez termomodernizację sali gimnastycznej w Jugowie…”, wybierając 3 wykonawców. Łączna wartość umów: 2 221 525 zł. Złożono 15 ofert.

Zamawiający: Gmina Nowa RudaNowa Ruda, Dolnośląskie (powiat Kłodzki →)opublikowano 30 kwietnia 2026
Łączna wartość umów
2 221 525 zł
Liczba ofert
15 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa w Bystrzycy Kłodzkiej (część 1); PPHU „Polak” Piotr Polak (część 2); HOME-BUD-RAF RAFAŁ POSPIECH (część 3).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 2 221 525,42 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 15 ofert na wszystkie części postępowania.

  • 4

    Zamawiającym jest GMINA NOWA RUDA, a przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja obiektów w Jugowie, Ludwikowicach Kłodzkich i Włodowicach.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA NOWA RUDA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000536580

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Niepodległości 2

1.5.2.)Miejscowość

Nowa Ruda

1.5.3.)Kod pocztowy

57-400

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gmina.nowaruda.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.bip.gmina.nowaruda.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Poprawa efektywności energetycznej poprzez termomodernizację sali gimnastycznej w Jugowie oraz budynków przedszkoli w Ludwikowicach Kłodzkich i Włodowicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7c21c4fa-341b-4dce-ac66-90ae81df5c3d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00224902

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00077190/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Poprawa efektywności energetycznej poprzez termomodernizację sali gimnastycznej w Jugowie oraz budynków przedszkoli w Ludwikowicach Kłodzkich i Włodowicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Realizacja zamówienia jest dofinansowana z programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00148703

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

2009719,73 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

4.5.5.)Wartość części

602950,47 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

4.5.5.)Wartość części

573480,13 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

4.5.5.)Wartość części

833289,13 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

678948,29 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

854800,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

678948,29 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa w Bystrzycy Kłodzkiej

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8810002667

7.3.4)Miejscowość

Bystrzyca Kłodzka

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

678948,29 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-30

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

664707,13 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

768039,16 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

664707,13 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PPHU „Polak” Piotr Polak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8851060294

7.3.4)Miejscowość

Ludwikowice Kłodzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

664707,13 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-30

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

877870,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

977158,67 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

877870,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

HOME-BUD-RAF RAFAŁ POSPIECH

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8861617189

7.3.4)Miejscowość

Jedlina-Zdrój

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

877870,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45210000-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
640 430 zł
Próbka: 95 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
299 534 zł2 849 742 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 550 207 zł
Źródło próbki
CPV 45210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
299 534 zł
Mediana
640 430 zł
Górny kwartyl
2 849 742 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Nowa Ruda prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowa Ruda.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 221 525 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa w Bystrzycy Kłodzkiej (Bystrzyca Kłodzka). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.