ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Wynajem stałego zestawu oświetlenia

Zamawiający Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Wynajem stałego zestawu oświetlenia”. Termin składania ofert minął 6 maja 2026, 12:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w WarszawieWarszawa, Mazowieckieopublikowano 28 kwietnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
6 maja 2026, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Parametry techniczne (PT)15%Głośność opraw (G)15%Warunki serwisu10%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    28 kwietnia 2026

    Termin ofert: 6 maja 2026 12:00
  2. Wynik postępowania

    24 sierpnia 2026

    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresWynajem stałego zestawu oświetlenia do ekspozycji muzealnych, obejmujący profesjonalne lampy LED, reflektory i systemy sterowania oświetleniem w liczbie dostosowanej do potrzeb galerii.

  • 2

    WarunkiOferty częściowe niedozwolone, preferowani wykonawcy z doświadczeniem w branży muzealnej, minimalny okres wynajmu 12 miesięcy z możliwością przedłużenia, ryzyko opóźnień związane z dostępnością sprzętu w sezonie wystawienniczym.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ W WARSZAWIE

1.3.)Oddział zamawiającego

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 140187435

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Pańska 3

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-124

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.)Numer telefonu

0

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

justyna.zywicka@artmuseum.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.artmuseum.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wynajem stałego zestawu oświetlenia

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e97c4bcf-ea1f-4e46-8a36-df8acb4ff21f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00220478

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://artmuseum.ezamawiajacy.pl/pn/ARTMUSEUM/demand/281096/notice/public/details

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://artmuseum.ezamawiajacy.pl/pn/ARTMUSEUM/demand/281096/notice/public/details

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zgodnie z SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

zgodnie z SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

zgodnie z SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

MSN/11/PU/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wynajem stałego zestawu oświetlenia
zgodnie z SWZ

4.2.6.)Główny kod CPV

31527260-6 - Systemy oświetleniowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne

31527260-6 - Systemy oświetleniowe

51100000-3 - Usługi instalowania urządzeń elektrycznych i mechanicznych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp.
zamówienie podstawowe obejmuje wynajem kompletnego systemu oświetlenia (zgodnie z OPZ) przez okres 4 miesięcy od dnia zawarcia umowy;
prawo opcji polega na możliwości przedłużenia okresu wynajmu o dodatkowy czas, nie dłuższy niż kolejne 4 miesiące. Łączny czas trwania umowy w przypadku wykorzystania pełnego prawa opcji wynosi 8 miesięcy;
Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub w części (np. przedłużając wynajem o 1, 2, 3 lub 4 miesiące);
skorzystanie z prawa opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Brak skorzystania z opcji nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń;
realizacja usług w ramach opcji odbywać się będzie na warunkach tożsamych z zamówieniem podstawowym

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

8 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Parametry techniczne (PT)

4.3.6.)Waga

15

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Głośność opraw (G)

4.3.6.)Waga

15

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Warunki serwisu

4.3.6.)Waga

10

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

warunek dotyczący: zdolności technicznej lub zawodowej: o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: posiadają doświadczenie do realizacji zamówienia tj.
a) Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 (trzech) lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonuje min.2 (dwie) usługi odpowiadającą swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia,
z których każda spełnia łącznie poniższe warunki:
polegała/polega na wynajmie kompletnego systemu oświetlenia scenicznego LED wraz z serwisem.
wartość każdej z wykonanych usług wynosiła co najmniej 150 000,00 zł brutto ( w przypadku, jeżeli wartość usługi została w umowie wyrażona w walucie obcej wyrażona w złotych równowartość tej kwoty wg średniego kursu NBP z dnia zawarcia umowy o świadczenie usług).
Uwaga: W przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych (umowy będące w trakcie realizacji), wartość zrealizowanej i zafakturowanej do dnia upływu terminu składania ofert części umowy musi wynosić co najmniej kwotę wskazaną powyżej.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający wymaga w niniejszym postępowaniu złożenia podmiotowych środków dowodowych:
zobowiązanie podmiotu trzeciego udostępniającego zasoby w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu – oświadczenie składane w sytuacji powoływania się na potencjał podmiotu trzeciego w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu w zakresie określonym przez Zamawiającego . Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ. Oświadczenie potwierdza, że stosunek łączący wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa w szczególności:
zakres dostępnych wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby;
sposób i okres udostępnienia wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia
wykaz usług złożony zgodnie z wzorem określonym w Załączniku nr 6 do SWZ,
dowody, że wykazane w Załączniku nr 6 usługi zostały wykonane należycie a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane należycie.
Dowodami, o których mowa powyżej, są:
referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz, którego usługi zostały wykonane;
oświadczenie Wykonawcy, jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać dokumentów. W takim przypadku należy uzasadnić brak możliwości uzyskania dokumentów;
Uwaga: dotycząca składania oświadczeń własnych Wykonawcy zamiast referencji: Zamawiający podkreśla, że złożenie oświadczenia własnego Wykonawcy w miejsce referencji lub innych dokumentów wystawionych przez podmiot odbierający usługę, ma charakter wyjątkowy.
Przez „uzasadnioną przyczynę o obiektywnym charakterze” Zamawiający rozumie zdarzenia całkowicie niezależne od woli i starań Wykonawcy, takie jak np.: likwidacja lub upadłość podmiotu, na rzecz którego realizowano umowę, udokumentowana odmowa wydania referencji wynikająca z wewnętrznych regulaminów tego podmiotu, lub trwały brak reakcji podmiotu na udokumentowane wezwania do wystawienia referencji.
W przypadku złożenia oświadczenia własnego, Wykonawca jest zobowiązany do:
Szczegółowego opisania w treści oświadczenia przyczyny braku możliwości uzyskania referencji.
Załączenia do oświadczenia dowodów uprawdopodobniających zaistnienie tej przyczyny (np. kopii wezwań do wystawienia referencji wraz z dowodami ich doręczenia, wydruków z właściwych rejestrów potwierdzających likwidację podmiotu, korespondencji odmownej itp.).
Oświadczenia lakoniczne, nie wskazują konkretnych i dających się zweryfikować obiektywnych przeszkód, nie będą uznawane przez Zamawiającego za skuteczny dowód należytego wykonania usług.
Uwaga: dotycząca referencji w przypadku świadczeń powtarzających się okresowo. W przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych, referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie, powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Zamawiający w niniejszym postępowaniu będzie żądał dostarczenia przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających, że usługa odpowiada wymaganiom Zamawiającego określonym dokumentach zamówienia, oraz stanowiących podstawę do oceny ofert w kryteriach jakościowych: Parametry techniczne i Głośność Opraw określonym w Rozdziale III podrozdział 3 SWZ.
Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych:
wykaz oferowanego sprzętu wraz z opisem, sporządzony zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ. Wykaz musi zawierać precyzyjne wskazanie producenta, modelu i symbolu każdego z oferowanych urządzeń oraz deklarację parametrów podlegających punktacji;
dokumenty potwierdzające parametry techniczne zadeklarowane w wykazie tj.
karty katalogowe producenta, instrukcje obsługi lub inne dokumenty producenta lub autoryzowanego przedstawiciela producenta, które w sposób jednoznaczny potwierdzają dane zawarte w Wykazie (Załącznik nr 8).
Zasada weryfikacji parametrów minimalnych (OPZ):
złożone dokumenty techniczne muszą potwierdzać spełnienie przez każdy element oferowanego systemu wszystkich parametrów określonych jako minimalne w Załączniku nr 1 do SWZ (OPZ).
brak potwierdzenia w treści dokumentów spełnienia któregokolwiek z wymagań minimalnych (OPZ) skutkować będzie odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
Zasada weryfikacji parametrów punktowanych (Kryteria Oceny Ofert):
złożone dokumenty muszą potwierdzać wartości parametrów zadeklarowanych przez Wykonawcę w Wykazie (Załącznik nr 8) w zakresie podlegającym ocenie punktowej (CRI, TLCI, częstotliwość PWM, poziom hałasu) .
w przypadku, gdy z treści dokumentów technicznych nie będzie wynikać potwierdzenie wartości zadeklarowanej przez Wykonawcę na potrzeby punktacji, a urządzenie spełnia wymagania minimalne OPZ, Zamawiający przyzna 0 punktów w danym kryterium oceny ofert,
w przypadku gdy z treści dokumentów technicznych będą wynikać parametry wyższe niż zadeklarowane w „Wykazie sprzętu” nie naprawia to ewentualnych braków w tym wykazie, nie stanowi podstawy do zmiany oświadczenia zawartego w „Wykazie sprzętu”, ani nie uprawnia Wykonawcy do żądania przyznania dodatkowych punktów w kryteriach oceny ofert.
Wyjaśnienia i uzupełnienie.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Zamawiający nie dopuszcza uzupełnienia Wykazu (Załącznik nr 8)stanowi on bowiem integralną treść oferty;
jeżeli Wykonawca nie złożył dokumentów technicznych o których mowa w pkt 1, lub są one niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, o ile nie zachodzą przesłanki do odrzucenia oferty lub unieważnienia postępowania z zastrzeżeniem podpunktu b) poniżej;
zgodnie z art. 107 ust. 3 ustawy Pzp, uzupełnienie dokumentów nie jest dopuszczalne
w zakresie, w jakim służą one potwierdzeniu parametrów punktowanych w ramach kryteriów oceny ofert. Dane do punktacji muszą wynikać z dokumentów złożonych pierwotnie wraz z ofertą;
Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania od Wykonawcy wyjaśnień dotyczących treści złożonych przedmiotowych środków dowodowych.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1. Oświadczenie w trybie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (oświadczenia wstępne) potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu i braku podstaw do wykluczenia w zakresie wskazanym przez Zamawiającego tj.:
a) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania w zakresie wskazanym w rozdziale II podrozdziale 4 SWZ. Oświadczenie to stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia z postępowania, na dzień składania ofert. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ,
b) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym w rozdziale II podrozdziale 5 pkt 4 SWZ. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ.
c) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zgodnie z art. 117 ust. 4 ustawy Pzp - Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 7 do SWZ – Oświadczenie składają wyłącznie Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia i jest to dla nich dokument obligatoryjny służy potwierdzeniu które konkretnie dostawy lub usługi zostaną wykonane przez poszczególnych Wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia (np. członków konsorcjum lub wspólników spółki cywilnej).
d) Pełnomocnictwo w przypadku: gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów rejestrowych, wykonawca, który składa ofertę za pośrednictwem pełnomocnika, powinien dołączyć do oferty dokument pełnomocnictwa obejmujący swym zakresem umocowanie do złożenia oferty lub do złożenia oferty i podpisania umowy.
e) Zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa – w sytuacji, gdy oferta lub inne dokumenty składane w toku postępowania będą zawierały tajemnicę przedsiębiorstwa, wykonawca, wraz z przekazaniem takich informacji, zastrzega, że nie mogą być one udostępniane, oraz wykazuje, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z Projektowanymi Postanowieniami Umowy (PPU) stanowiącymi Załącznik nr 2 do SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-05-06 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://artmuseum.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-05-06 12:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-06-04

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

31527260-6Systemy oświetleniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 06.05.2026, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31527260-6 (Systemy oświetleniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.