ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Świadczenie kompleksowych usług informatycznych dla Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu

Zamawiający Szpital Wojewódzki w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Świadczenie kompleksowych usług informatycznych dla Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu”. Termin składania ofert minął 5 maja 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Szpital Wojewódzki w PoznaniuPoznań, Wielkopolskieopublikowano 27 kwietnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 295 354 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
5 maja 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    27 kwietnia 2026

    Termin ofert: 5 maja 2026 09:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    26 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowych usług informatycznych dla Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Obejmuje to usługi konsultacyjne, rozwój oprogramowania, usługi internetowe, wsparcie oraz usługi w zakresie sieci komputerowych i konserwacji sprzętu komputerowego.

  • 2

    ZakresZamawiającym jest Szpital Wojewódzki w Poznaniu, jednostka sektora finansów publicznych, znajdująca się przy ulicy Juraszów 7/19 w Poznaniu.

  • 3

    ZakresZamówienie jest udzielane w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy, a postępowanie jest prowadzone samodzielnie przez zamawiającego.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szpital Wojewódzki w Poznaniu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000292209

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Juraszów 7/19

1.5.2.)Miejscowość

Poznań

1.5.3.)Kod pocztowy

60-479

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

cwiertka@lutycka.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.lutycka.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie kompleksowych usług informatycznych dla Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-59ab7132-f17b-40ad-9b7e-26ae422627de

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00217617

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00114771/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Świadczenie kompleksowych usług informatycznych dla Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.lutycka.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://e-propublico.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

zgodnie z rozdziałem 13 SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

SZW/DZP/34/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowych usług informatycznych dla Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zamieszczony odpowiednio w załączniku nr 2 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i/oraz na zasadach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ

4.2.6.)Główny kod CPV

72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

72700000-7 - Usługi w zakresie sieci komputerowej

50312000-5 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu komputerowego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

zgodnie z rozdziałem 21 SWZ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1 Wykaz dostaw lub usług
Wykaz dostaw lub usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy. W przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy. Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji dostaw lub usług, wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, wykaz dotyczy dostaw lub usług, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych, w których wykonywaniu bezpośrednio uczestniczył lub uczestniczy- załącznik nr 6 do SWZ.
W tym zakresie Zamawiający wymaga:
Minimum 2 lata doświadczenia w administrowaniu systemami w Szpitalu.
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże:
Minimum 1 referencje ze Szpitala wskazującą działania tożsame z przedmiotem zamówienia. Dokument z okresu do 5 lat wstecz od daty ogłoszenia postępowania.
Każda wymieniona w tabeli usługa powinna być poparta dokumentem potwierdzającym, że została wykonana lub jest wykonywana należycie
2 Wykaz osób
Wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - załącznik nr 7 do SWZ.
Na potwierdzenie spełniania niniejszego warunku Wykonawca przedstawia:
- wykaz osób potwierdzający, iż na etapie realizacji będzie dysponować 3 osobami uprawionymi do wykonania przedmiotu zamówienia
Dla osoby/ób wymienionej/ych w wykazie należy dołączyć:
- ważny certyfikat administratora systemu Eskulap oraz Impuls dla minimum jednej osoby
3 Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej
Dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia.
Na potwierdzenie spełniania niniejszego warunku Wykonawca musi posiadać:
- w okresie obowiązywania Umowy Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania ciągłości tego ubezpieczenia z sumą ubezpieczenia nie niższą niż kwota 200 000,00zł na jedno i wszystkie zdarzenia, w tym do opłacania wszystkich należnych z tego tytułu składek
Wykonawca przedstawia na wezwanie Zamawiającego:
kopię polisy ubezpieczeniowej Wykonawcy - zgodnie z opisem jak wyżej - wraz z potwierdzeniem przelewu składki i Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia - co stanowi załącznik nr 1 do Umowy.
4 Oświadczenie o zatrudnianiu osób na podstawie umowy o pracę - załącznik nr 5 do SWZ

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Wykonawca wraz z ofertą zobowiązany jest złożyć:
1. Formularz ofertowy - zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ/Załącznik nr 2 do umowy
2. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału -zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ
3. Pełnomocnictwo (jeśli dotyczy)
4. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby - zgodnie z załącznikiem nr 8 do SWZ(jeżeli dotyczy)

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

zgodnie z rozdziałem 12 SWZ

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

zgodnie z § 13 wzoru umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-05-05 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę, wraz z załącznikami, należy złożyć za pośrednictwem Platformy on-line działającej pod adresem https://e-propublico.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-05-05 10:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-06-06

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

72000000-5Usługi informatyczne: konsultacyjne…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 295 354 zł
Próbka: 67 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
395 918 zł3 098 041 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 702 123 zł
Źródło próbki
CPV 72000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
395 918 zł
Mediana
1 295 354 zł
Górny kwartyl
3 098 041 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 05.05.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Szpital Wojewódzki w Poznaniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 72000000-5 (Usługi informatyczne: konsultacyjne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.