Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja kompleksu sportowego ORLIK przy Szkole Podstawowej w Lesku.

Zamawiający Gmina Lesko (Lesko, Podkarpackie) opublikował wynik postępowania „Modernizacja kompleksu sportowego ORLIK przy Szkole Podstawowej w Lesku”.

Zamawiający: Gmina LeskoLesko, Podkarpackie (powiat Leski →)opublikowano 27 kwietnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny nie zostały wyszczególnione w dostarczonych danych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Lesko

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370440034

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Parkowa 1

1.5.2.)Miejscowość

Lesko

1.5.3.)Kod pocztowy

38-600

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@lesko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lesko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9f01cc98-ab74-4988-aab0-bc3afa8efb19

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja kompleksu sportowego ORLIK przy Szkole Podstawowej w Lesku.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9f01cc98-ab74-4988-aab0-bc3afa8efb19

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00216299

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00040535/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Modernizacja kompleksu sportowego ORLIK przy Szkole Podstawowej w Lesku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00174636

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest Modernizacja kompleksu sportowego ORLIK przy Szkole Podstawowej w Lesku w podziale na etapy

1.1. Etap I obejmuje w szczególności: a) remont ogrodzenia i piłkochwytów, b) demontaż istniejącego wyposażenia sportowego, c) rozbiórkę nawierzchni z trawy syntetycznej, d) wykonanie nowej nawierzchni boiska piłkarskiego, e) wykonanie odwodnienia liniowego, f) montaż wyposażenia sportowego, g) wymiana opraw oświetleniowych, h) wykonanie systemu monitoringu. 1.2. Etap II obejmuje w szczególności: a) roboty demontażowe i rozbiórkowe, b) remont boiska wielofunkcyjnego, c) wykonanie nawierzchni poliuretanowej, d) montaż wyposażenia sportowego, e) remont trybun i ciągów komunikacyjnych, f) roboty przy budynku sanitarno-szatniowym, g) montaż elementów małej architektury. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 6 do SWZ), dokumentacji projektowej (załącznik nr 7 do SWZ), przedmiarach robót (załącznik nr 8 do SWZ) oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (załącznik nr 9 do SWZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi

45233251-3 - Wymiana nawierzchni

45236119-7 - Naprawa boisk sportowych

31527260-6 - Systemy oświetleniowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie prawne:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia w oparciu o treść art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne:
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert wpłynęła tylko 1 oferta złożona przez:
1. P.P.H.U Skrijka Piotr, Hłomcza 6, 38-503 Mrzygłód na kwotę 951 570,43 zł brutto.

Z uwagi na fakt, że jedyna oferta złożona w postępowaniu przewyższa możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę
810 000,00 zł brutto, a Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą, zgodnie z brzmieniem art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.
Jednocześnie Zamawiający informuje, że odstąpił od przeprowadzenia negocjacji, o których mowa w art. 275 pkt 2 ustawy Pzp, ze względu na znaczną różnicę między kwotą przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia a ceną złożonej oferty. Negocjacje nie doprowadziłyby do obniżenia ceny do poziomu akceptowalnego przez Zamawiającego, w związku z tym dalsze prowadzenie postępowania uznał za bezcelowe.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lesko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lesko.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.