ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Przebudowa drogi powiatowej nr 3724P – ul. Prądzyńskiego oraz drogi powiatowej nr 3720P – ul. Kórnickiej w Środzie Wielkopolskiej

Zamawiający Powiat Średzki reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Środzie Wielkopolskiej (Środa Wielkopolska, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Przebudowa drogi powiatowej nr 3724P – ul. Prądzyńskiego oraz drogi powiatowej nr 3720P –…”. Termin składania ofert minął 15 maja 2026, 09:00. Wadium: 30 000 zł.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 661 555 zł
Wadium
30 000 zł
Termin składania ofert
15 maja 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzebudowa dwóch dróg powiatowych (nr 3724P, ul. Prądzyńskiego i nr 3720P, ul. Kórnickiej) w Środzie Wielkopolskiej, obejmująca roboty ziemne, rozbiórki, fundamentowanie, układanie nawierzchni drogowych oraz chodników.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Okres gwarancji 40%.

  • 3

    RyzykoWadium: 30 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Średzki reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Środzie Wielkopolskiej

1.3.)Oddział zamawiającego

Powiat Średzki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631257957

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Daszyńskiego 5

1.5.2.)Miejscowość

Środa Wielkopolska

1.5.3.)Kod pocztowy

63-000

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.5.7.)Numer telefonu

61 285 80 51

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

starostwo@powiatsredzki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiatsredzki.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi powiatowej nr 3724P – ul. Prądzyńskiego oraz drogi powiatowej nr 3720P – ul. Kórnickiej w Środzie Wielkopolskiej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4f709b26-ca50-414b-8240-62b23fe88132

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00215321

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00009955/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Przebudowa drogi powiatowej nr 3724P - ul. Prądzyńskiego oraz drogi powiatowej nr 3720P - ul. Kórnickiej w Środzie Wielkopolskiej

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://powiatsredzki.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Środkiem komunikacji elektronicznej, przy użyciu którego Zamawiający będzie kontaktował się z Wykonawcami jest Platforma Przetargowa Powiatu Średzkiego: https://powiatsredzki.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2024.1513).
Środkiem komunikacji elektronicznej, przy użyciu którego Zamawiający będzie kontaktował się z Wykonawcami jest Platforma Przetargowa Powiatu Średzkiego: https://powiatsredzki.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html
Korzystanie z Platformy przez Wykonawcę jest bezpłatne.
Wykonawca przystępując do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego akceptuje warunki korzystania z Platformy określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej Platformy oraz uznaje go za wiążący.
Wymagania techniczne dotyczące urządzeń informatycznych oraz szczegółowe instrukcje dla Wykonawców dotyczące zadawania pytań do postępowania, składania ofert oraz wysyłania korespondencji w prowadzonym postępowaniu dostępne są na Platformie Przetargowej pod adresem: https://powiatsredzki.logintrade.net/rejestracja/instrukcje.html . Łączna wielkość plików nie może przekroczyć 150MB. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich zamieszczenia na Platformie. Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć w formie elektronicznej, tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci elektronicznej, tj. opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym za pośrednictwem Platformy Przetargowej. Szczegółowe informacje zawarte w SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Administratorem danych osobowych jest Starosta Średzki ul. Daszyńskiego 5, 63-000 Środa Wielkopolska. Z inspektorem ochrony danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Środzie Wielkopolskiej ul. Daszyńskiego 5 63-000 Środa Wielkopolska można kontaktować się pod adresem e-mail: iod@powiatsredzki.pl Informacje dotyczące RODO zawarte są w Specyfikacji Warunków Zamówienia.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ID.272.5.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 3724P – ul. Prądzyńskiego oraz drogi powiatowej nr 3720P – ul. Kórnickiej w Środzie Wielkopolskiej o łącznej długości odcinka 1700 mb.
Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 3724 P ul. Prądzyńskiego w zakresie przebudowy drogi dla pieszych oraz remontu nawierzchni bitumicznej jezdni oraz remont drogi powiatowej nr 3720 P ul. Kórnickiej w zakresie remontu jezdni bitumicznej oraz remontu chodnika z betonu cementowego w Środzie Wielkopolskiej:
1. Odcinek wzdłuż ul. Prądzyńskiego od skrzyżowania typu rondo z ul. Hallera do skrzyżowania typu rondo z ul. Kórnicką – zakres zadania obejmuje przebudowę drogi dla pieszych i zjazdów w terenie zabudowy – zlokalizowanej przy jezdni oddzielonej od jezdni krawężnikiem i terenem zielonym. Długość drogi dla pieszych wynosi około 869 m.
Zakres prac:
- wykonanie prac rozbiórkowych,
- wykonanie frezowania nawierzchni bitumicznej,
- wykonanie remontów cząstkowych podbudów po uprzednim sfrezowaniu nawierzchni,
- wymianę nawierzchni bitumicznej drogi,
- wykonanie elementów ulic (krawężniki, oporniki, obrzeża),
- wykonanie zieleni (humusu obsianego mieszanką traw),
- wykonanie nawierzchni zjazdów wraz z podbudowami,
- wykonanie remontu elementów odwodnienia,
- wykonanie elementów organizacji ruchu oraz BRD,
2. Odcinek wzdłuż ul. Kórnickiej od torów kolejowych do skrzyżowania typu rondo z ul. Prądzyńskiego – zakres zadania obejmuje remont nawierzchni bitumicznej wraz z wymianą nawierzchni oraz remont drogi dla pieszych w terenie zabudowanym –na odcinku 450 m.
Zakres prac:
- wykonanie frezowania nawierzchni bitumicznej,
- wykonanie remontów cząstkowych podbudów po uprzednim sfrezowaniu nawierzchni,
- wykonanie nawierzchni bitumicznej jezdni,
- wykonanie elementów ulic (krawężniki, oporniki, obrzeża, ścieku),
- wykonanie zieleni (humusu obsianego mieszanką traw),
- wykonanie robót ziemnych
- wykonanie nawierzchni zjazdów wraz z podbudowami,
- wykonanie elementów organizacji ruchu oraz BRD.

4.2.6.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Suma punktów uzyskanych za wszystkie kryteria oceny stanowić będzie końcową ocenę danej oferty. Każdy z Wykonawców składających ofertę, otrzyma na podstawie przedłożonej oferty i dokonanych przeliczeń odpowiednią ilość punktów za poszczególne kryteria

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1)Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym

Zamawiający nie określa ww. warunku udziału w postępowaniu. 2) Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określa ww. warunku udziału w postępowaniu. 3) Sytuacja ekonomiczna lub finansowa: Zamawiający nie określa ww. warunku udziału w postępowaniu. 4) Zdolność techniczna lub zawodowa: a) Zamawiający wymaga by Wykonawca wykazał, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie zrealizował 3 zadania obejmujące roboty budowlane polegające na remoncie, przebudowie lub budowie drogi o łącznej wartości nie mniejszej niż 3.000.000,00 zł. b) Zamawiający wymaga by Wykonawca wykazał, że zapewni, wśród osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia: - kierownika budowy - osoba ta musi posiadać uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności drogowej oraz min. 2 - letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby - jeśli dotyczy, oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw do wykluczenia tego podmiotu z postępowania oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby – jeśli dotyczy, pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy lub osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby w postępowaniu – jeśli dotyczy, dokument potwierdzający wniesienie wadium, oświadczenie konsorcjum/ spółki cywilnej w sytuacji, o której mowa w art. 117 ust. 2 i 3 ustawy Pzp o wykonaniu zamówienia przez wykonawcę - jeżeli dotyczy

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 30.000 zł (słownie: trzydzieści tysięcy złotych 00/100).
Sposób wniesienia wadium określa SWZ.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw do wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zmiana Umowy dopuszczalna będzie w granicach wyznaczonych przepisami Pzp, w tym art. 455 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz określonych w projekcie umowy stanowiącej załącznik do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-05-11 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć za pośrednictwem Platformy Przetargowej dostępnej pod adresem: https://powiatsredzki.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-05-11 09:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-06-09

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Zadanie współfinansowane jest z budżetu państwa z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
661 555 zł
Próbka: 98 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
357 651 zł1 360 216 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 002 566 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
357 651 zł
Mediana
661 555 zł
Górny kwartyl
1 360 216 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 15.05.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Powiat Średzki reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Środzie Wielkopolskiej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Środa Wielkopolska.
Tak. Wadium określono na 30 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.