Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
209 100 zł
Umowa zawarta
15 kwietnia 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 209 100 zł – 393 600 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Wsparcie techniczne40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługi – „Utrzymanie i konserwacja fontann miejskich na terenie miasta Rabki-Zdroju”

Zamawiający Gmina Rabka-Zdrój (Rabka-Zdrój, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługi – „Utrzymanie i konserwacja fontann miejskich na terenie miasta Rabki-Zdroju””, wybierając ofertę wykonawcy ENERGY-HOME Jacek Surlas. Wartość umowy: 209 100 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina Rabka-ZdrójRabka-Zdrój, Małopolskie (powiat Nowotarski →)opublikowano 21 kwietnia 2026
Wartość umowy
209 100 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,7 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 marca 2026

    Termin ofert: 26 marca 2026 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    21 kwietnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ENERGY-HOME Jacek Surlas (Jordanów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 209 100,00 zł (umowę zawarto 15 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 209 100,00 zł do 393 600,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

  • 5

    WykonawcaZamówienie na utrzymanie i konserwację fontann miejskich w Rabce-Zdroju wygrała firma WOD-KAN SYSTEM Sp. z o.o. z siedzibą w Lipnicy Wielkiej.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Rabka-Zdrój

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491893090

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Parkowa 2

1.5.2.)Miejscowość

Rabka-Zdrój

1.5.3.)Kod pocztowy

34-700

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@rabka.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.rabka.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/rabka

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługi – „Utrzymanie i konserwacja fontann miejskich na terenie miasta Rabki-Zdroju”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2e2873ec-7d5c-4b01-b007-ac07193c05f3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00207933

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00056997/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.9 Utrzymanie i konserwacja fontann miejskich na terenie miasta Rabki-Zdroju

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00161157

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WOM.271.25.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są następujące Usługi: Utrzymanie i konserwacja fontann miejskich na terenie miasta Rabki-Zdroju tj.:
1. Utrzymanie i konserwacja fontanny muzycznej przed Kawiarnią Zdrojową.
2. Utrzymanie i konserwacja fontann: „Trzy Róże” oraz „Nerka” znajdujących się na terenie Parku Zdrojowego.
3. Bieżące utrzymanie i konserwacja urządzeń hydrologicznych na Bulwarach nad Poniczanką.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony jest w załączniku nr 6 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

50000000-5 - Usługi naprawcze i konserwacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

50230000-6 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji i podobne usługi osprzętu dróg i innego sprzętu

90913100-1 - Usługi czyszczenia zbiorników

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

209100,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

393600,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

209100,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ENERGY-HOME Jacek Surlas

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7352632487

7.3.3)Ulica

Wysoka 293

7.3.4)Miejscowość

Jordanów

7.3.5)Kod pocztowy

34-240

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

209100,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin realizacji zamówienia- od daty podpisania umowy do dnia 31.12.2026 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50000000-5Usługi naprawcze i konserwacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
234 634 zł
Próbka: 47 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
96 917 zł1 027 974 zł
Rozstęp międzykwartylowy
931 057 zł
Źródło próbki
CPV 50000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
96 917 zł
Mediana
234 634 zł
Górny kwartyl
1 027 974 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Rabka-Zdrój prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rabka-Zdrój.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 209 100 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50000000-5 (Usługi naprawcze i konserwacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ENERGY-HOME Jacek Surlas (Jordanów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.