Unieważniono wszystkie części postępowania2 części
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1
    Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy
  2. Unieważniona
    Część 2
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji na serwer do backupu danych w lokalizacji zapasowej40%Okres gwarancji na lokalny serwer poczty40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Zakup sprzętu celem zapewnienia ciągłości działania oraz podniesienie bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Przasnyszu”

Zamawiający Powiat Przasnyski (Przasnysz, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Zakup sprzętu celem zapewnienia ciągłości działania oraz podniesienie bezpieczeństwa…”.

Zamawiający: Powiat PrzasnyskiPrzasnysz, Mazowieckie (powiat Przasnyski →)opublikowano 21 kwietnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 627 214 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaUnieważniono wszystkie 2 części postępowania. Powód: Uzasadnienie prawne unieważnienia części I zamówienia: Postępowanie podlega unieważnieniu na podstawie przepisu art. 255 pkt 1 w zw. z przepisem art. 266 ustawy Pzp. Przepis art. 255 pkt 1 ustawy Pzp…

  • 2

    Centrum Komputerowe Sp. z o.o.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Przasnyski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 550668812

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Świętego Stanisława Kostki 5

1.5.2.)Miejscowość

Przasnysz

1.5.3.)Kod pocztowy

06-300

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL924 - Ostrołęcki

1.5.7.)Numer telefonu

297522270

1.5.8.)Numer faksu

297522270

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

starostwo@powiat-przasnysz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiat-przasnysz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/powiat-przasnyski

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Zakup sprzętu celem zapewnienia ciągłości działania oraz podniesienie bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Przasnyszu”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-37d6f333-550e-468b-bae7-272a36402ac9

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00207779

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00019030/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Podnoszenie cyberbezepieczeństwa w Powiecie Przasnyskim

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie realizowane w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23 współfinansowanego z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe,Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00177372

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WRP.272.3.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

321308,94 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Zakup sprzętu celem zapewnienia ciągłości działania oraz podniesienie bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Przasnyszu”.
Zadanie obejmuje zakup, dostawę oraz montaż (jeśli wskazano w SWZ) wyposażenia zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ, stanowiącym opis przedmiotu zamówienia.
CZĘŚĆ 1 – obejmuje m.in. zakup przełączników sieciowych, zasilaczy UPS, UTM, serwera do backupu danych.
Szczegółowy zakres każdej z części zamówienia został opisany w Opisie przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

48820000-2 - Serwery

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

48620000-0 - Systemy operacyjne

32422000-7 - Elementy składowe sieci

31214100-0 - Przełączniki

31682520-1 - Awaryjne urządzenia wyłączeniowe

48710000-8 - Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania

4.5.5.)Wartość części

94308,94 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Zakup sprzętu celem zapewnienia ciągłości działania oraz podniesienie bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Przasnyszu”.
Zadanie obejmuje zakup, dostawę oraz montaż (jeśli wskazano w SWZ) wyposażenia zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ, stanowiącym opis przedmiotu zamówienia.
2) CZĘŚĆ 2 – obejmuje m.in. zakup i dostawę lokalnego serwera poczty, 80 urządzeń autoryzacyjnych do systemu operacyjnego lub serwera kontrolera domeny – TOKEN, oprogramowania do szyfrowania END TO END dla 80 użytkowników.
Szczegółowy zakres każdej z części zamówienia został opisany w Opisie przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

48820000-2 - Serwery

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych

48219700-3 - Pakiety oprogramowania do serwera komunikacyjnego

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

72265000-0 - Usługi konfiguracji oprogramowania

48710000-8 - Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania

51610000-1 - Usługi instalowania urządzeń komputerowych i przetwarzania informacji

4.5.5.)Wartość części

227000,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie prawne unieważnienia części I zamówienia:
Postępowanie podlega unieważnieniu na podstawie przepisu art. 255 pkt 1
w zw. z przepisem art. 266 ustawy Pzp. Przepis art. 255 pkt 1 ustawy Pzp stanowi, iż Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty. Na podstawie przepisu art. 266 ustawy Pzp przepis art. 255 pkt 1 znajduje zastosowanie także do tzw. „postępowań krajowych”.
W Postępowaniu, do upływu terminu składania ofert, nie wpłynęła żadna oferta. Tym samym zaistniały stan faktyczny wpisuje się w dyspozycję przepisu art. 255 pkt 1 ustawy Pzp – Postępowanie podlega unieważnieniu.

Sekcja 7

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie prawne unieważnienia części II zamówienia:
Postępowanie w zakresie części II zamówienia podlega unieważnieniu na podstawie przepisu art. 255 pkt 3 w zw. z przepisem art. 266 ustawy Pzp.
Przepis art. 255 pkt 3 ustawy Pzp stanowi, iż „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: (...) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”. Na podstawie przepisu art. 266 ustawy Pzp, przepis art. 255 pkt 3 znajduje zastosowanie także do tzw. „postępowań krajowych”.

W Postępowaniu, do upływu terminu składania ofert, wpłynęła jedna oferta. Cena oferty wynosi 258 466,01 zł brutto. Kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie części II zamówienia wynosi 299 100,00 zł brutto. Tym samym zaistniały stan faktyczny wpisuje się w dyspozycję przepisu art. 255 pkt 3 ustawy Pzp – Postępowanie w zakresie części I zamówienia podlega unieważnieniu.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48820000-2Serwery
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
627 214 zł
Próbka: 62 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
328 375 zł2 248 213 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 919 838 zł
Źródło próbki
CPV 48820000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
328 375 zł
Mediana
627 214 zł
Górny kwartyl
2 248 213 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Przasnyski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Przasnysz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48820000-2 (Serwery). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.