Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 429 765 zł
Umowa zawarta
20 kwietnia 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
12 ofertceny: 1 429 765 zł – 2 037 883 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont drogi gminnej nr 510080K os. Nad Sołą na odcinku I - w km od 0+120,00 do km 0+460,00, na odcinku II - w km od 0+000,00 do km 0+120,00, w miejscowości Kęty, Gmina Kęty

Zamawiający Gmina Kęty (Kęty, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont drogi gminnej nr 510080K os. Nad Sołą na odcinku I - w km od 0+120,00 do km…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „RADEX” sp. z o.o. Wartość umowy: 1 429 765 zł. Złożono 12 ofert.

Zamawiający: Gmina KętyKęty, Małopolskie (powiat Oświęcimski →)opublikowano 21 kwietnia 2026
Wartość umowy
1 429 765 zł
Liczba ofert
12 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „RADEX” sp. z o.o. (Bielsko-Biała), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 429 765,30 zł (umowę zawarto 20 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 12 ofert; ceny wahały się od 1 429 765,30 zł do 2 037 882,67 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

  • 5

    Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjno-Handlowe "BRUK-BET" sp. z o.o.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kęty

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072181824

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 7

1.5.2.)Miejscowość

Kęty

1.5.3.)Kod pocztowy

32-650

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.7.)Numer telefonu

+48338447600

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@kety.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.malopolska.pl/ugkety

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminakety.ezamawiajacy.pl/pn/gminakety/demand/268305/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont drogi gminnej nr 510080K os. Nad Sołą na odcinku I - w km od 0+120,00 do km 0+460,00, na odcinku II - w km od 0+000,00 do km 0+120,00, w miejscowości Kęty, Gmina Kęty

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5c92cbad-cd36-4974-a152-e5eb72cdfc13

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00207677

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00043245/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Remont drogi gminnej nr 510080K os. Nad Sołą na odcinku I - w km od 0+120,00 do km 0+460,00, na odcinku II - w km od 0+000,00 do km 0+120,00 w miejscowości Kęty, Gmina Kęty

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00132432

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1788866,91 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres zamówienia obejmuje:
 frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej,
 korytowanie jezdni, chodników,
 stabilizację gruntu spoiwem hydraulicznym C3/4, grubość 35 cm wraz z profilowaniem, zagęszczeniem i pielęgnacją,
 podbudowę z kruszywa łamanego 0/31,5 mm, grubość 10 cm,
 nawierzchnię jezdni z mieszanki mineralno-asfaltowej, warstwa wiążąca i ścieralna,
 remont chodników i zjazdów,
 regulację studzienek dla urządzeń podziemnych,
 oznakowanie poziome,
 tablicę informacyjną.

Inwestycja finansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ tj. załącznik nr 4 oraz:
- przedmiar robót - załącznik nr 4a
- specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót- załącznik nr 4b
- dokumentacja techniczna - załącznik nr 4c
- kosztorys ofertowy – załącznik nr 4d.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

12

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1429765,3 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2037882,67 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1429765,3 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „RADEX” sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5470050512

7.3.3)Ulica

Cegielniana 25

7.3.4)Miejscowość

Bielsko-Biała

7.3.5)Kod pocztowy

43-300

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1429765,30 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
549 477 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 535 zł1 739 058 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 433 523 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
305 535 zł
Mediana
549 477 zł
Górny kwartyl
1 739 058 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kęty prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kęty.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 429 765 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „RADEX” sp. z o.o. (Bielsko-Biała). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 12 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.