Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
399 750 zł
Umowa zawarta
14 kwietnia 2026
Okres realizacji
7 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej termomodernizacji budynku Urzędu Gminy Klucze wraz z budową parkingu podziemnego.

Zamawiający Gmina Klucze (Klucze, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej termomodernizacji…”, wybierając ofertę wykonawcy Sławomir Bąchor Pracownia Architektury. Wartość umowy: 399 750 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina KluczeKlucze, Małopolskie (powiat Olkuski →)opublikowano 20 kwietnia 2026
Wartość umowy
399 750 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaNie odnotowano odrzuceń ofert ani unieważnienia postępowania.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Sławomir Bąchor Pracownia Architektury (Bogucin Duży).

  • 3

    UmowaWartość umowy: 399 750,00 zł (umowę zawarto 14 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 7 miesiące.

  • 6

    KryteriaKryterium wyboru było wyłącznie kryterium ceny.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KLUCZE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276257972

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Partyzantów 1

1.5.2.)Miejscowość

Klucze

1.5.3.)Kod pocztowy

32-310

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.8.)Numer faksu

0326428052

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

inwestycje@gmina-klucze.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gmina-klucze.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-klucze

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej termomodernizacji budynku Urzędu Gminy Klucze wraz z budową parkingu podziemnego.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d5bce41a-3520-4cc1-86dc-d7f895fe2e2a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00205086

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00035357/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej termomodernizacji budynku Urzędu Gminy Klucze wraz z budową parkingu podziemnego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00118437

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

325203,25 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych zezwoleń dotyczących tak opracowanej dokumentacji na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo - kosztorysowej termomodernizacji budynku Urzędu Gminy Klucze wraz z budową parkingu podziemnego”.

Zakresie wykonania wyżej oznaczonej dokumentacji projektowo-kosztorysowej przewiduje:
1) opracowanie inwentaryzacji budynku oraz przegród budowlanych wraz z wykonaniem niezbędnych odkrywek w celu dobrania prawidłowych rozwiązań termoizolacyjnych wraz z naprawą miejsc po odkrywkach,
2) opracowanie ekspertyzy stanu technicznego budynku (z uwzględnieniem wewnętrznej i zewnętrznej instalacji elektrycznej), przewodów kominowych ze wskazaniem niezbędnego zakresu do ujęcia w projekcie w celu zachowania prawidłowego stanu technicznego budynków, poprawności działania wentylacji,
3) opracowanie wizualizacji budynku wraz z parkingiem i zagospodarowaniem terenu,
4) opracowanie projektu budowlanego termomodernizacji budynku oraz budowy parkingu naziemnego i podziemnego podwójnego przeznaczenia (1 kondygnacja, min. 40 miejsc parkingowych, wysokość netto min. 2,40m),
5) Projekt zabezpieczeń technicznych i funkcjonalnych umożliwiających adaptację parkingu podziemnego na miejsce doraźnego schronienia cywilnego - zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony ludności cywilnej w sytuacjach zagrożeń - wojny, klęsk żywiołowych, skażeń, tj. projekt parkingu podziemnego w funkcji miejsca doraźnego schronienia),
6) opracowanie projektu technicznego i wykonawczego (PT i PW) – Zamawiający dopuszcza wykonanie projektu technicznego w połączeniu z wykonawczym, przy czym projekt techniczny musi zostać wykonany w szczegółowości projektu wykonawczego,
7) opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
8) opracowanie przedmiarów i kosztorysów inwestorskich na podstawie PT-PW,
9) opracowanie wniosków o wydanie opinii, uzgodnień, pozwoleń, decyzji,
10) uzyskanie wszystkich wymaganych opinii, uzgodnień, pozwoleń i decyzji oraz odstępstw (jeżeli zajdzie konieczność uzyskania odstępstw),
11) współdziałanie i pomoc przy uzyskaniu pozwolenia na budowę, w tym przygotowanie odpowiedzi w razie otrzymania postanowienia o uzupełnienie braków formalnych i merytorycznych wniosku o pozwolenie na budowę,
12) pełnienie nadzoru autorskiego nad inwestycją wykonywaną w oparciu o opracowaną dokumentację zgodnie z Prawem Budowlanym,
13) wykonanie niewymienionych opracowań projektowych a związanych z wymaganiami jednostek opiniujących, niewykraczających jednak poza przedmiot umowy.
14) W ciągu 14 dni od podpisania umowy Wykonawca jest zobowiązany do opracowania harmonogramu prac i przedstawienia go do akceptacji przez Zamawiającego wraz z prawem zgłoszenia uzasadnionych merytorycznie zmian,
15) Wykonawca ma obowiązek przedkładania comiesięcznego raportu z postępu prac związanych z przedmiotem umowy.
16) Zamawiający dostarczy mapę do celów projektowych.

17) PROJEKTY NALEŻY WYKONAĆ Z ETAPOWANIEM projektu budowlanego:

ETAP I - prace projektowe związane z biurowcem Urzędu Gminy.
ETAP II - prace projektowe związane z wykonaniu parkingu podziemnego z funkcją miejsca doraźnego schronienia.
18) Parametry obiektu:
Budynek znajduje się w Kluczach przy ul. Partyzantów 1 na działkach o nr ew. gr. 213/8, będąca własnością Gminy Klucze oraz działka 207/2 będąca własnością Skarbu Państwa. W lokalizacji biurowca znajdują się działki 207/16 i 207/15 będące własnością Gminy Klucze, na których zlokalizowane są parkingi, drogi dojazdowe i chodniki oraz zieleń parkowa.
Budynek ma powierzchnię użytkową 2316,39 m2 oraz kubaturę 9785,07 m3, wysokość budynku ponad 12,0 m, wykaz pomieszczeń znajduje się na skanach z archiwalnej dokumentacji zamieszczonych do SOPZ.
Na działce znajduje się parking dla samochodów osobowych w ilości 32 miejsc postojowych + 2 dla osób niepełnosprawnych oraz budynek garażowy.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik A do SWZ w skład którego wchodzą:
a) Opis przedmiotu zamówienia (OPZ).
b) Audyty Ex Ante wraz z audytem energetycznym budynku dla Budynku biurowego, ul. Partyzantów 1, 32-310 Klucze, opracowany przez Tech Solution Partner Tomasz Kowalski, ul. M. Wojennej 3C/31, 33-100 Tarnów.
c) Wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Klucze.

4.5.3.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

399750,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

399750,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

399750,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Sławomir Bąchor Pracownia Architektury

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6371772504

7.3.4)Miejscowość

Bogucin Duży

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

399750,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71000000-8Usługi architektoniczne, budowlane,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
200 000 zł
Próbka: 115 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
97 526 zł340 800 zł
Rozstęp międzykwartylowy
243 274 zł
Źródło próbki
CPV 71000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
97 526 zł
Mediana
200 000 zł
Górny kwartyl
340 800 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Klucze prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Klucze.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 399 750 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71000000-8 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Sławomir Bąchor Pracownia Architektury (Bogucin Duży). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.