Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
121 000 zł
Umowa zawarta
16 stycznia 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie miasta i gminy Ciechanowiec oraz prac w zakresie utrzymania zieleni, oczyszczania nawierzchni ulic na terenie miasta w 2026 roku

Zamawiający Gmina Ciechanowiec (Ciechanowiec, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie miasta i gminy Ciechanowiec oraz prac w…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Komunalnych FARE sp. z o.o. w Ciechanowcu. Wartość umowy: 121 000 zł.

Zamawiający: Gmina CiechanowiecCiechanowiec, Podlaskie (powiat Wysokomazowiecki →)opublikowano 17 kwietnia 2026
Wartość umowy
121 000 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Komunalnych FARE sp. z o.o. w Ciechanowcu (Ciechanowiec).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 121 000,00 zł (umowę zawarto 16 stycznia 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

  • 4

    Ofertypostępowaniu złożono jedną ofertę, która została wybrana.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Ciechanowiec

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 450670150

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mickiewicza

1.5.2.)Miejscowość

Ciechanowiec

1.5.3.)Kod pocztowy

18-230

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.5.7.)Numer telefonu

862771145

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@ciechanowiec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ciechanowiec.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-880c4c81-f061-41c5-8872-a9450d48836b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie miasta i gminy Ciechanowiec oraz prac w zakresie utrzymania zieleni, oczyszczania nawierzchni ulic na terenie miasta w 2026 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-880c4c81-f061-41c5-8872-a9450d48836b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00204492

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00036921/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie miasta i gminy Ciechanowiec oraz prac w zakresie utrzymania zieleni, oczyszczania nawierzchni ulic na terenie miasta w 2026 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00201354

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Została spełniona przesłanka art. 214, ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo Zamówień Publicznych z dnia 11 września 2019 r. (t.j. Dz.U. 2024 poz. 1320 z późn. zm.), tj. :
- Zamawiający sprawuje nad Przedsiębiorstwem Robót Komunalnych FARE w Ciechanowcu sp. z o. o. kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej;
- spółka powołana jest do wykonania podstawowych zadań własnych Gminy, w zakresie jej statutowych zadań a w szczególności do prac związanych z bieżącym utrzymaniem czystości i porządku na terenie gminy Ciechanowiec;
- ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę;
- w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego - posiada 100% udziałów spółki.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.032.43.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie miasta i gminy Ciechanowiec oraz utrzymanie zieleni, oczyszczanie nawierzchni ulic w szczególności polegające na:
1. odśnieżaniu i zwalczaniu śliskości zimowej na drogach gminnych na terenie miasta Ciechanowiec
i pozostałych dróg gminnych wg standardów określonych w programie stanowiącym załącznik nr 2 opisu przedmiotu zamówienia,
2. oczyszczaniu ze śniegu i błota śniegowego oraz zwalczaniu śliskości na chodnikach wokół obiektów użyteczności publicznej będących własnością gminy, parkingów gminnych, parków i na przejściach dla pieszych,
3. odśnieżaniu i zwalczaniu śliskości na placach targowych oraz na przyległych parkingach oraz utrzymanie zieleni, oczyszczanie nawierzchni ulic na terenie miasta z jednoczesnym wywozem odpadów na miejsce odbioru odpadów komunalnych oczyszczania ścieków w Ciechanowcu (przy budynku administracyjnym Przedsiębiorstwa Robót Komunalnych FARE w Ciechanowcu, ul. Wspólna 69).

4.5.3.)Główny kod CPV

90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Komunalnych FARE sp. z o.o. w Ciechanowcu

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

722-163-59-53

7.3.3)Ulica

Podlaska

7.3.4)Miejscowość

Ciechanowiec

7.3.5)Kod pocztowy

18-230

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

121000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90600000-3Usługi sprzątania oraz usługi sanit…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
373 000 zł
Próbka: 30 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 650 zł1 192 010 zł
Rozstęp międzykwartylowy
992 360 zł
Źródło próbki
CPV 90600000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 650 zł
Mediana
373 000 zł
Górny kwartyl
1 192 010 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ciechanowiec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ciechanowiec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 121 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90600000-3 (Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Komunalnych FARE sp. z o.o. w Ciechanowcu (Ciechanowiec). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.