Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa przystani kajakowej w miejscowości Trawniki.

Zamawiający Gmina Trawniki (Trawniki, Lubelskie) opublikował wynik postępowania „Przebudowa przystani kajakowej w miejscowości Trawniki”.

Zamawiający: Gmina TrawnikiTrawniki, Lubelskieopublikowano 17 kwietnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    Ofertypostępowaniu złożono 5 ofert.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA TRAWNIKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019840

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

605

1.5.2.)Miejscowość

Trawniki

1.5.3.)Kod pocztowy

21-044

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

trawniki@trawniki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://trawniki.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1280955

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa przystani kajakowej w miejscowości Trawniki.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-92ccb98b-b6af-44bb-aa6f-0bcd9a84f0e9

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00203852

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00025117/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Przebudowa przystani kajakowej w miejscowości Trawniki

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie pn.: „Przebudowa przystani kajakowej w miejscowości Trawniki” planowane jest do realizacji w ramach interwencji I.13.1 LEADER / Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność - Wdrażanie LSR - z wyłączeniem projektów grantowych objętej Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RRG.271.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na „Przebudowie przystani kajakowej w miejscowości Trawniki” .
2. Przedmiot zamówienia obejmuje zagospodarowanie terenu przy rzece, wykonanie miejsc rekreacji i wypoczynku w tym: wykonanie ścieżki pieszo rowerowej, budowę elementów małej architektury, oświetlenie parkowe oraz prace remontowe istniejących elementów jak pomost, altana, nawierzchnia. Inwestycja nie zakłada budowy obiektów kubaturowych, altana jest lekką konstrukcją niezabudowaną, z bryłą otwartą, bez pełnych ścian. Budowa instalacji oświetlenia parkowego składającą się z 2 słupów oświetleniowych oraz linii zasilającej. Elementy małej architektury w tym między innymi: altana, stoły z ławkami, ławki łukowe, kosz na śmieci, tablice regulaminowe, tablica informacyjna, stojaki na rowery, grill otwarty, ruszt, stacja rowerowa. Zakres prac obejmuje także roboty rozbiórkowe, oczyszczenie terenu z namułów, wykonanie nowych nawierzchni (asfalt, kostka, płyty ażurowe) oraz nasadzeń zieleni i trawników.
Zamawiający informuje, iż zadanie pn.: „Przebudowa przystani kajakowej w miejscowości Trawniki” planowane jest do realizacji w ramach interwencji I.13.1 LEADER / Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność - Wdrażanie LSR – z wyłączeniem projektów grantowych objętej Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027.
Zamawiający na podstawie art. 310 ustawy wskazuje, że może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia w ramach ww. źródła finansowania, nie zostaną mu przyznane.
Zamawiający zaleca dokonanie wizji w terenie, gdzie będą realizowane roboty będące przedmiotem zamówienia, by Wykonawca zdobył wszelkie informacje które mogą być konieczne do przygotowania oferty i podpisania umowy.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 8 do SWZ który obejmuje:
1) dokumentację projektową,
2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
3) przedmiary robót,
(dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, przedmiar robót zostały skompresowane i zapisane w pliku o nazwie „Zalacznik_nr_8_do_SWZ_Dokumentacja_projektowa.zip”).
Przedmiar robót załączony do SWZ ma charakter pomocniczy.
Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacji projektowej, OPZ oraz STWiORB. Z uwagi na to, że umowa na roboty będzie umową ryczałtową w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji przedmiarowej nie będzie mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia.
Ewentualny brak w przedmiarze robót lub we wzorze tabeli elementów rozliczeniowych robót koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji projektowej nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej. Wykonawca ma prawo skorygować w przedmiarze i wzorze tabeli elementów rozliczeniowych ilości robót do wielkości według własnych obliczeń na podstawie dokumentacji projektowych oraz STWiORB.
W przypadku niezgodności pomiędzy poszczególnymi elementami dokumentacji, Zamawiający prosi o ich wskazywanie na etapie przed terminem składania ofert, aby Zamawiający mógł dokonać ich interpretacji w formie odpowiedzi na pytania. Po zawarciu umowy, w przypadku pojawienia się w/w rozbieżności Zamawiający będzie dokonywał ich interpretacji na bieżąco, bez możliwości podwyższenia wynagrodzenia ryczałtowego.
Jeżeli w treści dokumentacji projektowej i STWiORB znajdują się jakiekolwiek zapisy dotyczące warunków realizacji przedmiotu zamówienia, np. zasad wprowadzenia robót dodatkowych lub zamiennych, odbiorów robót, sposobu rozliczenia, które nie znajdują odzwierciedlenia w treści niniejszej SWZ oraz projektu umowy lub są z nimi sprzeczne, należy jako obowiązujące przyjąć zapisy SWZ i projekt umowy stanowiących załącznik do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45248400-1 - Roboty budowlane w zakresie przystani

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45244000-9 - Wodne roboty budowlane

45242000-5 - Budowa infrastruktury wypoczynkowej na terenach nadwodnych

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45211320-8 - Roboty budowlane w zakresie altan

31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

45241500-3 - Roboty budowlane w zakresie nabrzeży

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Przed otwarciem ofert Zamawiający zamieścił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 525 000,00 zł brutto.
W przedmiotowym postępowaniu złożono siedem ofert. Oferta z najniższą ceną, wynoszącą 444 000,00 zł brutto, została odrzucona jako zawierająca rażąco niską cenę.
Kolejna oferta podlegająca ocenie opiewa na kwotę 568 998,74 zł brutto, a zatem przekracza kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający, po przeprowadzeniu analizy swoich możliwości finansowych, stwierdził, że na dzień dzisiejszy tj. 17.04.2026r. nie istnieje możliwość zwiększenia środków przeznaczonych na realizację zamówienia do poziomu odpowiadającego cenie najkorzystniejszej oferty. Podwyższenie tej kwoty wymagałoby dokonania zmian w budżecie Zamawiającego, na co obecnie nie ma on możliwości. Kwota przewidziana na realizację zadania, określona zgodnie z dokumentacją postępowania oraz wskazana w informacji z dnia 09.04.2026 r., pozostaje na chwilę obecną niezmienna i nie może zostać zwiększona.
W związku z powyższym, wobec braku możliwości zwiększenia środków do ceny najkorzystniejszej oferty, Zamawiający zobowiązany jest do unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45248400-1Roboty budowlane w zakresie przysta…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Trawniki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Trawniki.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45248400-1 (Roboty budowlane w zakresie przystani). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.