Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 321 000 zł
Umowa zawarta
16 kwietnia 2026
Okres realizacji
do 12 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 3 321 000 zł – 5 830 200 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena90%Okres gwarancji10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

STARA IWICZNA, KOLONIA LESZNOWOLA - ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 721 W ZAKRESIE DWÓCH ZATOK PRZYSTANKOWYCH I ŚCIEŻKI PIESZO ROWEROWEJ

Zamawiający Gmina Lesznowola (Lesznowola, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „STARA IWICZNA, KOLONIA LESZNOWOLA - ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 721 W ZAKRESIE DWÓCH…”, wybierając ofertę wykonawcy „Fal-Bruk” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa. Wartość umowy: 3 321 000 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina LesznowolaLesznowola, Mazowieckie (powiat Piaseczyński →)opublikowano 17 kwietnia 2026
Wartość umowy
3 321 000 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    27 lutego 2026

    Termin ofert: 17 marca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    17 kwietnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    Wszyscy złożeni oferenci uzyskali zgodność oferty z warunkami zamówienia, nie było ofert odrzuconych.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy „Fal-Bruk” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (Warszawa), średnia firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 3 321 000,00 zł (umowę zawarto 16 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 3 321 000,00 zł do 5 830 200,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: do 12 grudnia 2026 r..

  • 6

    WykonawcaZamówienie w trybie podstawowym wygrała firma "Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe" Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawce.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Lesznowola

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 013271111

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gminna 60

1.5.2.)Miejscowość

Lesznowola

1.5.3.)Kod pocztowy

05-506

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.5.7.)Numer telefonu

+48 22 7089113

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

rzp@lesznowola.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.lesznowola.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4a048319-c1d1-4a82-b0f6-98888e0b3592

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

STARA IWICZNA, KOLONIA LESZNOWOLA - ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 721 W ZAKRESIE DWÓCH ZATOK PRZYSTANKOWYCH I ŚCIEŻKI PIESZO ROWEROWEJ

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4a048319-c1d1-4a82-b0f6-98888e0b3592

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00203400

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00013307/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Stara Iwiczna, Kolonia Lesznowola - Projekt rozbudowy i rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 721 w zakresie dwóch zatok przystankowych i ścieżki pieszo rowerowej - pomoc rzeczowa dla SWM.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00131774

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RZP.271.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

3985039,10 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 721 (od km 10+184,20 do km 10+886,00) w m. Stara Iwiczna i Kolonia Lesznowola, gm. Lesznowola polegająca na: wykonaniu odwodnienia, budowie zatok autobusowych, budowie kanału technologicznego, przebudowie oświetlenia ulicznego, przebudowie ciągu pieszo - rowerowego.
Do realizacji zadania przyjęto następujące parametry techniczne:
• kategoria drogi – wojewódzka,
• klasa techniczna – G (główna)
• prędkość projektowa – 60 km/h
• kategoria ruchu – KR5.
W zakres zadania, wchodzą roboty branży drogowej, branży energetycznej, branży sanitarnej oraz branży teletechnicznej. W ramach branży drogowej do wykonania przewidziana jest budowa nakładki bitumicznej wraz z poszerzeniem jezdni, budowa i przebudowa zjazdów drogowych oraz zatok autobusowych, budowa chodnika, pobocza oraz ścieżki pieszo – rowerowej, budowa ścieków skarpowych oraz umocnień skarp rowów i wylotów. W ramach branży energetycznej planowana jest przebudowa kolidującej z inwestycją słupowej infrastruktury energetycznej oraz budowa dedykowanej instalacji oświetlenia ulicznego typu LED. W ramach branży sanitarnej zrealizowana zostanie budowa drogowej kanalizacji deszczowej zapewniająca właściwe odwodnienie, przebudowa przepustów drogowych oraz zabudowa rowów melioracyjnych. W ramach branży teletechnicznej wybudowany zostanie kanał technologiczny.
W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca jest również zobowiązany dokonać w imieniu Zamawiającego zgłoszenia o zakończeniu robót do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Warszawie (lub uzyskać decyzję na użytkowanie drogi). W wycenie należy uwzględnić aktualizację stałej organizacji ruchu oraz wszelkie koszty związane z uzyskaniem zgód i zezwoleń na zajęcie pasa drogowego DW 721 - ul. Słonecznej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233121-3 - Roboty w zakresie budowy dróg głównych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3321000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5830200,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3321000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

„Fal-Bruk” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 010308687

7.3.3)Ulica

Sarabandy 42

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-868

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Roboty elektryczne.
Roboty teletechniczne.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3321000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-12

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233121-3Roboty w zakresie budowy dróg główn…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
637 394 zł
Próbka: 861 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 200 zł1 626 016 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 320 817 zł
Źródło próbki
CPV 45233· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
305 200 zł
Mediana
637 394 zł
Górny kwartyl
1 626 016 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lesznowola prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lesznowola.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 321 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233121-3 (Roboty w zakresie budowy dróg głównych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: „Fal-Bruk” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.