Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 317 320 zł
Umowa zawarta
15 kwietnia 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 2 317 320 zł – 2 884 165 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej w miejscowości Lipinki Łużyckie ul. Główna, Spokojna, Spacerowa, Osiedle Łużyckie

Zamawiający Gmina Lipinki Łużyckie (Lipinki Łużyckie, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej w miejscowości Lipinki Łużyckie ul.…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo robót Sanitarnych EKO Ryszard Rogowski. Wartość umowy: 2 317 320 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina Lipinki ŁużyckieLipinki Łużyckie, Lubuskieopublikowano 17 kwietnia 2026
Wartość umowy
2 317 320 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    20 lutego 2026

    Termin ofert: 10 marca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    17 kwietnia 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo robót Sanitarnych EKO Ryszard Rogowski (Zielona Góra), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 317 320,00 zł (umowę zawarto 15 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 2 317 320,00 zł do 2 884 164,54 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

  • 5

    Ofertyprzetargu na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Lipinkach Łużyckich wpłynęły trzy oferty.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Lipinki Łużyckie

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Lipinki Łużyckie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770623

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Główna 9

1.5.2.)Miejscowość

Lipinki Łużyckie

1.5.3.)Kod pocztowy

68-213

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.7.)Numer telefonu

68 362 62 30

1.5.8.)Numer faksu

68 362 62 41

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@lipinki-luzyckie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.lipinki-luzyckie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cfd16163-7bde-44a4-84f3-0de8b08cdf47

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej w miejscowości Lipinki Łużyckie ul. Główna, Spokojna, Spacerowa, Osiedle Łużyckie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cfd16163-7bde-44a4-84f3-0de8b08cdf47

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00202899

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00018751/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Głównej w miejscowości Lipinki Łużyckie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00121920

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

KRO/271/1/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Projektowana sieć kanalizacji sanitarnej w systemie rozdzielczym ma zadanie odprowadzać ścieki sanitarne z budynków jednorodzinnych położonych przy ulicach: Głównej, Spokojnej, Spacerowej i Osiedle Łużyckie w m. Lipinki Łużyckie. Działki objęte projektem o nr ewidencyjnym 505, 1000, 526, 472, 480, 13/37, obręb 0006 Lipinki Łużyckie położone są w pasach drogowych dróg gminnych ul. Spokojna, Spacerowa, Osiedle Łużyckie i drogi powiatowej ulica Główna w gminie Lipinki Łużyckie, powiat żarski. Wymienione działki są uzbrojone w infrastrukturę techniczną. Przedmiotowe działki stanowią pas dróg gminnych w Zarządzie Gminy Lipinki Łużyckie i pas drogi powiatowej - ul. Główna w Zarządzie Starostwa Powiatowego w Żarach. Projektowana kanalizacja przebiega w pasie drogowym o nawierzchni asfaltowej oraz utwardzonej tłuczniem. Po wykonaniu sieci w pasach dróg gminnych i drogi powiatowej istniejący teren/ nawierzchnię należy doprowadzić do stanu pierwotnego (zgodnie z decyzją Gminy Lipinki Łużyckie i decyzją Starostwa Powiatowego), należy uzyskać odbiór pasa drogowego od Zarządcy drogi.
Niniejszy projekt obejmuje m. in. budowę następujących obiektów:
• sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej PVC-U DN 250 SN 8 – długości 349,8 m,
• sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej PVC-U DN 200 SN 8 – długości 320,0 m,
• studni kanalizacyjnych betonowych DN1000 – 19 szt.,

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45120000-4 - Próbne wiercenia i wykopy

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2317320,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2884164,54 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2317320,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo robót Sanitarnych EKO Ryszard Rogowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9271002174

7.3.3)Ulica

Lotników 10a

7.3.4)Miejscowość

Zielona Góra

7.3.5)Kod pocztowy

65-001

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2317320,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lipinki Łużyckie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lipinki Łużyckie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 317 320 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo robót Sanitarnych EKO Ryszard Rogowski (Zielona Góra). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.