ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa sortów mundurowych leśnika oraz odzieży roboczej i obuwia roboczego w roku 2026

Zamawiający Nadleśnictwo Brzesko (Brzesko, Małopolskie) prowadził postępowanie „Dostawa sortów mundurowych leśnika oraz odzieży roboczej i obuwia roboczego w roku 2026”. Termin składania ofert minął 24 kwietnia 2026, 12:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Nadleśnictwo BrzeskoBrzesko, Małopolskie (powiat Brzeski →)opublikowano 16 kwietnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
24 kwietnia 2026, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,7 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena80%Gwarancja jakości20%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    16 kwietnia 2026

    Termin ofert: 24 kwietnia 2026 12:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    12 czerwca 2026

    1 oferta1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa sortów mundurowych leśnika oraz odzieży roboczej i obuwia roboczego w roku 2026. Zamówienie obejmuje materiały zgodne z kodami CPV 18200000-1, 18300000-2 oraz 18800000-7.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 80%, Gwarancja jakości 20%.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

Nadleśnictwo Brzesko

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 350545613

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jadowniki, ul. Brzeska 59

1.5.2.)Miejscowość

Brzesko

1.5.3.)Kod pocztowy

32-800

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

brzesko@krakow.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://brzesko.krakow.lasy.gov.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

1.11.)Dane podmiotu, któremu zamawiający powierzył przeprowadzenie postępowania
1.11.1.)Nazwa podmiotu prowadzącego postępowanie

Centralny Instytut Analiz Polityczno- Prawnych

1.11.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5222880576

1.11.3.)Ulica

Grzybowska 87

1.11.4.)Miejscowość

Warszawa

1.11.5.)Kod pocztowy

00-844

1.11.6.)Województwo

mazowieckie

1.11.7.)Kraj

Polska

1.11.8.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.11.11.)Adres poczty elektronicznej

dyrektor@instytut.info.pl

1.11.12.)Adres strony internetowej

www.instytut.info.pl

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa sortów mundurowych leśnika oraz odzieży roboczej i obuwia roboczego w roku 2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-040111b9-3b60-4f57-9cba-a88d428bf13c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00202088

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00527915/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa sortów mundurowych leśnika oraz odzieży roboczej i obuwia roboczego w roku 2026

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-propublico.pl/Ogloszenia/Details/a24bd59b-b9f4-4c01-9b50-050c9b74310d

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://e-propublico.pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Komunikacja w postępowaniu odbywa się przy użyciu Platformy e-ProPublico. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu zostały określone w „Instrukcji dla wykonawców” oraz w Regulaminie Platformy e-ProPublico. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy wynosi 150 MB, a maksymalna liczba plików lub spakowanych folderów – 10 szt. Niezbędne wymagania techniczne umożliwiające pracę na Platformie obejmują: stały dostęp do Internetu o przepustowości co najmniej 512 kb/s, komputer PC lub MAC z pamięcią min. 2 GB RAM, procesorem Intel IV 2 GHz lub nowszym, systemem Windows 7 / Mac OS X 10.4 / Linux lub nowszym, przeglądarką internetową, włączoną obsługą JavaScript, programem obsługującym pliki PDF oraz kodowanie UTF-8.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Administratorem danych osobowych jest Nadleśnictwo Brzesko. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych, w tym dane kontaktowe inspektora ochrony danych, podstawy i cele przetwarzania oraz prawa osób, których dane dotyczą, zostały określone w SWZ w rozdziale „Zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych”

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Skorzystanie przez osobę, której dane osobowe dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia danych osobowych, o którym mowa w art. 16 RODO, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu postępowania i jego załączników. Prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych, o którym mowa w art. 18 RODO, nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego; prawo to nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania. Osobie, której dane dotyczą, nie przysługuje prawo do usunięcia danych osobowych, prawo do przenoszenia danych osobowych ani prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

SA.270.1.1.2026.NB

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa sortów mundurowych leśnika oraz odzieży roboczej i obuwia roboczego w roku 2026, wykonanych według obowiązujących wzorów. Sorty mundurowe muszą być zgodne z wymaganiami określonymi w obowiązujących zarządzeniach Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych dotyczących mundurów leśnika, dokumentacją techniczno-technologiczną oraz szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

18200000-1 - Odzież wierzchnia

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

18300000-2 - Części garderoby

18800000-7 - Obuwie

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

Zamawiający przewiduje prawo opcji polegające na możliwości zlecenia Wykonawcy dodatkowego zakresu rzeczowego obejmującego dostawy analogiczne jak opisane w SWZ. Maksymalna wartość opcji wynosi do 20% podstawowego zakresu rzeczowego umowy określonego w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji, a Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o zlecenie dostaw objętych opcją. Dostawy objęte opcją będą realizowane na analogicznych zasadach jak zamówienie podstawowe.

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zamawiający wybierze najkorzystniejszą ofertę spośród ofert nieodrzuconych, na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w SWZ. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska największą łączną liczbę punktów po zsumowaniu punktów przyznanych w kryteriach: cena oferty brutto oraz gwarancja jakości. Punkty będą przyznawane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Gwarancja jakości

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, tj. wykażą, że w okresie ostatnich 3 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonali co najmniej dwie dostawy, z których każda polegała na dostawie sortów mundurowych oraz odzieży i obuwia roboczego dla służb mundurowych, o wartości minimum 140 000,00 zł brutto każda. Wykonawca nie może sumować wartości kilku dostaw o mniejszym zakresie dla uzyskania wymaganej wartości. W zakresie zdolności do występowania w obrocie gospodarczym, uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej oraz sytuacji ekonomicznej lub finansowej Zamawiający nie stawia warunków udziału w postępowaniu.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Zamawiający będzie żądał od wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona: 1) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego albo z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej – w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 2) oświadczenia wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

W celu potwierdzenia spełniania warunku udziału w postępowaniu Zamawiający będzie żądał od wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, wykazu dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1) formularz oferty; 2) formularz cenowy; 3) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni wykonawcy – jeżeli dotyczy; 4) dokument potwierdzający umocowanie osoby podpisującej ofertę do działania w imieniu wykonawcy, tj. odpis lub informacja z KRS, CEIDG lub innego właściwego rejestru, chyba że zamawiający może je uzyskać samodzielnie z ogólnodostępnych baz danych; 5) pełnomocnictwo – jeżeli dotyczy, w szczególności w przypadku podpisania oferty przez pełnomocnika albo wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy; pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty. Każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składa odrębnie oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Brak podstaw do wykluczenia musi wykazać każdy z wykonawców oddzielnie. W przypadku wspólnego wykazywania spełnienia warunków udziału w postępowaniu wykonawcy dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni wykonawcy. Warunek dotyczący doświadczenia musi spełniać w całości co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; zamawiający nie dopuszcza sumowania doświadczenia wykonawców. Jeżeli oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostanie wybrana, zamawiający będzie żądał przed zawarciem umowy kopii umowy regulującej współpracę tych wykonawców.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian umowy na warunkach określonych w Projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią Załącznik nr 5 do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-04-24 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://e-propublico.pl/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-04-24 12:02

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-05-23

Sekcja 9

Pozostałe informacje

1. Postępowanie prowadzone jest w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Pzp, bez negocjacji. 2. Zamówienie ma charakter zamówienia klasycznego o wartości mniejszej niż progi unijne. 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych ani wariantowych. 4. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej, katalogów elektronicznych, zawarcia umowy ramowej ani udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 5. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium ani zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 6. Termin wykonania zamówienia wynosi 10 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

18200000-1Odzież wierzchnia
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 24.04.2026, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Nadleśnictwo Brzesko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Brzesko.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 18200000-1 (Odzież wierzchnia). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.