Usługi konsultacji psychologicznych i psychoterapeutycznych. Znak sprawy: DZPZ.283.15.2026.TB.
Zamawiający Politechnika Śląska (Gliwice, Śląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Usługi konsultacji psychologicznych i psychoterapeutycznych. Znak sprawy:…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 61 925 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1037, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,0 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Politechnika Śląska |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000001637 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Akademicka 2A |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Gliwice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 44-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL229 - Gliwicki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | (32)237-13-34; 237-13-35; 237-13-30 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | DZPZ@polsl.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.polsl.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Edukacja |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00202054 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-04-16 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00194703 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 1.1. ZDOLNOŚĆ ZAWODOWA a) w zakresie części 1 - dysponowanie minimum 2 osobami (psychologami) zdolnymi do wykonania zamówienia, skierowanymi do jego realizacji, które będą odpowiedzialne m. in. za prawidłową realizację zamówienia i kontrolę jakości jego wykonania, posiadającymi wykształcenie wyższe magisterskie z zakresu psychologii oraz posiadające min. 2 letnie doświadczenie w realizacji konsultacji psychologicznych w ilości minimum 130 godzin każda z osób. Osoby te muszą posiadać dyplom magistra psychologii. b) w zakresie części 2 – dysponowanie minimum 2 osobami (psychoterapeutami) zdolnymi do wykonania zamówienia, skierowanymi do jego realizacji, które będą odpowiedzialne m. in. za prawidłową realizację zamówienia i kontrolę jakości jego wykonania, posiadającymi wykształcenie wyższe magisterskie oraz ukończony specjalistyczny kurs psychoterapii oraz posiadające min. 2 letnie doświadczenie w realizacji konsultacji psychoterapeutycznych w ilości minimum 130 godzin każda z osób. Osoby te muszą posiadać dyplom ukończenia studiów magisterskich oraz certyfikat wydany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne lub Polską Radę Psychoterapii lub EuroPsy. Po zmianie: 1.1. ZDOLNOŚĆ ZAWODOWA a) w zakresie części 1 - dysponowanie minimum 2 osobami (psychologami) zdolnymi do wykonania zamówienia, skierowanymi do jego realizacji, które będą odpowiedzialne m. in. za prawidłową realizację zamówienia i kontrolę jakości jego wykonania, posiadającymi wykształcenie wyższe magisterskie z zakresu psychologii oraz posiadające min. 2 letnie doświadczenie w realizacji konsultacji psychologicznych w ilości minimum 130 godzin każda z osób. Osoby te muszą posiadać dyplom magistra psychologii. b) w zakresie części 2 – dysponowanie minimum 2 osobami psychoterapeutami) zdolnymi do wykonania zamówienia, skierowanymi do jego realizacji, które będą odpowiedzialne m. in. za prawidłową realizację zamówienia i kontrolę jakości jego wykonania, posiadającymi wykształcenie wyższe magisterskie oraz ukończony specjalistyczny kurs psychoterapii oraz posiadające min. 2 letnie doświadczenie w realizacji konsultacji psychoterapeutycznych w ilości minimum 130 godzin każda z osób. Osoby te muszą spełniać następujące warunki: a) posiadać tytuł zawodowy: lekarza, magistra pielęgniarstwa lub magistra psychologii, pedagogiki, socjologii, resocjalizacji, b) posiadać status osoby uczestniczącej co najmniej dwa lata w podyplomowym szkoleniu w zakresie oddziaływań psychoterapeutycznych mających zastosowanie w leczeniu zaburzeń zdrowia – w przypadku osoby pracującej pod nadzorem certyfikowanego psychoterapeuty – lub ukończyła podyplomowe szkolenie w zakresie oddziaływań psychoterapeutycznych stosowanych w leczeniu zaburzeń zdrowia, które: - było prowadzone metodami o udowodnionej naukowo skuteczności, zwłaszcza metodą terapii humanistyczno-doświadczeniowej lub integracyjnej, lub poznawczo behawioralnej, lub psychoanalitycznej, lub psychodynamicznej, lub systemowej i było realizowane w wymiarze co najmniej 1200 godzin (albo przed 2007 rokiem w wymiarze określonym w programie szkolenia), - zakończyło się egzaminem przed komisją zewnętrzną wobec podmiotu kształcącego, c) posiadać certyfikat psychoterapeuty lub pracuje pod nadzorem osoby z takim certyfikatem. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-04-28 09:00 Po zmianie: 2026-04-30 09:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-04-28 10:00 Po zmianie: 2026-04-30 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-05-28 Po zmianie: 2026-05-29 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.