Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Świadczenie usług sprzątania powierzchni biurowych w budynkach Sądu Rejonowego w Tczewie wraz z terenem zewnętrznym

Zamawiający Sąd Rejonowy w Tczewie (Tczew, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Świadczenie usług sprzątania powierzchni biurowych w budynkach Sądu Rejonowego w Tczewie…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Sąd Rejonowy w TczewieTczew, Pomorskie (powiat Tczewski →)opublikowano 16 kwietnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 553 800 zł
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Sąd Rejonowy w Tczewie

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000321922

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Aleja Zwycięstwa 14

1.4.2.)Miejscowość

Tczew

1.4.3.)Kod pocztowy

83-110

1.4.4.)Województwo

pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

srtczew@tczew.sr.gov.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.tczew.sr.gov.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-873f672f-6aec-4455-a437-6363b1c19aac

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00200860

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-04-16

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00113039

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Świadczenie usług sprzątania powierzchni biurowych w budynkach Sądu Rejonowego w Tczewie wraz z terenem zewnętrznym

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie usług sprzątania powierzchni biurowych w budynkach Sądu Rejonowego
w Tczewie wraz z terenem zewnętrznym

3.9.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-03-26

4.2.)Okres realizacji zamówienia

12 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Clar System S.A.

4.3.1.1.)Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Clar Serwis Sp. z o.o., Solcom-Bayard Sp. z o.o

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7781027841

4.3.3.)Ulica

Janickiego

4.3.4.)Miejscowość

Poznań

4.3.5.)Kod pocztowy

60-542

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

322981,20 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00185842/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-03-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmianie uległo wynagrodzenie wykonawcy w związku ze wzrostem minimalnego wynagrodzenia za pracę.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Wartość wynagrodzenia brutto wykonawcy uległa zmianie z kwoty 322 981,20 zł na 325 693,98 zł.

5.4.6.)Wartość zmiany

2712,78

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

325101,85 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Zamawiający naliczył wykonawcy karę umowną w wysokości 592,13 zł za nieprawidłowe wykonanie obowiązków wynikających z umowy. Kara została potrącona z wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90910000-9Usługi sprzątania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
553 800 zł
Próbka: 143 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
226 194 zł1 473 882 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 247 688 zł
Źródło próbki
CPV 90910000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
226 194 zł
Mediana
553 800 zł
Górny kwartyl
1 473 882 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sąd Rejonowy w Tczewie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tczew.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90910000-9 (Usługi sprzątania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.