Wynik częściowy: umowy w 1 z 2 części, 1 unieważniono2 części
Łączna wartość umów
1 178 401 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1
    Hydro Gaz Sp. z o.o.· Warszawa
    Wartość umowy
    1 178 401 zł
    5 ofert
  2. Unieważniona
    Część 2
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
7 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Poprawa jakości usług wodociągowych dla mieszkańców MOF w oparciu o inwestycje w nowoczesną infrastrukturę

Zamawiający Gmina Urzędów (Urzędów, Lubelskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Poprawa jakości usług wodociągowych dla mieszkańców MOF w oparciu o inwestycje w…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 1 178 401 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina UrzędówUrzędów, Lubelskie (powiat Kraśnicki →)opublikowano 15 kwietnia 2026
Łączna wartość umów
1 178 401 zł
Liczba ofert
7 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 2 części: w 1 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 1 178 400,68 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 7 ofert na wszystkie części postępowania.

  • 4

    P.H.U. Instalacje i Usługi Waldemar Słomka

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA URZĘDÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431020049

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek 26

1.5.2.)Miejscowość

Urzędów

1.5.3.)Kod pocztowy

23-250

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.5.7.)Numer telefonu

81 822 50 30

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@urzedow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ugurzedow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=724

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e5958850-389d-45a9-8e39-a12936b512c3

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Poprawa jakości usług wodociągowych dla mieszkańców MOF w oparciu o inwestycje w nowoczesną infrastrukturę

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e5958850-389d-45a9-8e39-a12936b512c3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00199580

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00007293/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Poprawa jakości usług wodociągowych dla mieszkańców MOF w oparciu o inwestycje w nowoczesną infrastrukturę

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet III Ochrona zasobów środowiska i klimatu , Działanie 3.5 Zrównoważona gospodarka wodno – ściekowa w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.06.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot części nr 1 zamówienia dotyczący modernizacji stacji wodociągowej w Natalinie, obejmuje obiekty stacji wodociągowej usytuowane na działce nr ewid. 23/6 obręb Natalin.
2. Przedmiot części nr 1 zamówienia obejmuje w szczególności:
1) branża budowlana, drogowa:
a) remont, termomodernizację oraz izolację budynku stacji,
b) wymianę pokrycia dachowego, stolarki okiennej oraz drzwi,
c) montaż stalowego zbiornika wyrównawczego na wodę o poj. 50 m3, wraz z instalacjami sanitarnymi i elektrycznymi,
d) wykonanie z kostki brukowej dojazdu oraz chodnika do budynku stacji,
e) ogrodzenie działki stacji wodociągowej,
2) branża elektryczna:
a) przebudowę przyłącza do budynku stacji, złącze kablowe i tablica rozdzielcza,
b) przebudowę instalacji wewnętrznych w budynku,
c) instalację odgromową i uziemiającą,
3) branża sanitarna:
a) montaż zestawu hydroforowego oraz urządzeń technologicznych,
b) montaż urządzeń technologicznych studni głębinowej wraz z obudową,
c) sieci wodociągowe, rurociągi zasilające,
d) kanalizację sanitarną i odwadniającą,
4) dokonanie rozruchu wybudowanej stacji wodociągowej,
5) wykonanie innych robót wyszczególnionych w projekcie budowlanym oraz niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania obiektu.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.5.)Wartość części

987000 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1)budowa studni rewizyjnych na istniejącej sieci wodociągowej wraz z montażem przepływomierzy w Gminie Urzędów

a) budowa studni rewizyjnych na istniejących sieciach wodociągowych oraz montaż 8 szt. przepływomierzy, b) montaż systemu monitoringu i wizualizacji danych, 2) wymianę wodomierzy w Gminie Urzędów: a) wymianę istniejących wodomierzy na przyłączach wodociągowych wraz z wkładką radiową do zdalnego odczytu poboru wody - 100 szt., b) wymianę zaworów przelotowych, c) integrację z istniejącym systemem odczytu.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

38421100-3 - Wodomierze

30213200-7 - Komputer tablet

32250000-0 - Telefony komórkowe

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

42131100-7 - Zawory funkcyjne

4.5.5.)Wartość części

483390 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1178400,68 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1586269,5 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1178400,68 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Hydro Gaz Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

061562816

7.3.3)Ulica

Lutniowa 23/312

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-388

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1178400,68 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia a Zamawiający nie może jej zwiększyć.

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

918087,01 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1094700,00 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Urzędów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Urzędów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 178 401 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Hydro Gaz Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.