Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
64 575 zł
Umowa zawarta
10 kwietnia 2026
Okres realizacji
13 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 64 575 zł – 65 190 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa urządzeń brzegowych wraz z pakietem licencji i wsparciem technicznym producenta urządzeń w ramach realizacji projektu grantowego pn. „Cyberbezpieczny Czerwonak”

Zamawiający Gmina Czerwonak (Czerwonak, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa urządzeń brzegowych wraz z pakietem licencji i wsparciem technicznym producenta…”, wybierając ofertę wykonawcy Xcomp Sp. z o.o. Sp. k. Wartość umowy: 64 575 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina CzerwonakCzerwonak, Wielkopolskie (powiat Poznański →)opublikowano 15 kwietnia 2026
Wartość umowy
64 575 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    12 marca 2026

    Termin ofert: 20 marca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    15 kwietnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Xcomp Sp. z o.o. Sp. k. (Szczecin), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 64 575,00 zł (umowę zawarto 10 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 64 575,00 zł do 65 190,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 13 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA CZERWONAK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631258744

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Źródlana 39

1.5.2.)Miejscowość

Czerwonak

1.5.3.)Kod pocztowy

62-004

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bz@czerwonak.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.czerwonak.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://czerwonak.ezamawiajacy.pl/pn/CZERWONAK/demand/272410/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa urządzeń brzegowych wraz z pakietem licencji i wsparciem technicznym producenta urządzeń w ramach realizacji projektu grantowego pn. „Cyberbezpieczny Czerwonak”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a6706134-8a39-4198-b354-3424edff81a3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00199025

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00019643/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.7 Cyberbezpieczny Samorząd - dostawa sprzętu komputerowego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Niniejsze zamówienie dofinansowane jest w związku z realizacją Umowy o powierzenie grantu FERC.02.02-CS.01-001/23/1454/ FERC.02.02-CS.01-001/23/2024 w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00151963

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZ.271.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

52100,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń brzegowych wraz z pakietem licencji
i wsparciem technicznym producenta urządzeń w ramach realizacji projektu grantowego pn. „Cyberbezpieczny Czerwonak”.

4.5.3.)Główny kod CPV

32413100-2 - Rutery sieciowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

48219500-1 - Pakiety oprogramowania do switcha lub routera

32424000-1 - Infrastruktura sieciowa

80500000-9 - Usługi szkoleniowe

80533100-0 - Usługi szkolenia komputerowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

64575,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

65190,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

64575,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Xcomp Sp. z o.o. Sp. k.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9551945132

7.3.3)Ulica

Białowieska 6B

7.3.4)Miejscowość

Szczecin

7.3.5)Kod pocztowy

71-010

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

64575,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

13 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zamówienia w następujących terminach:
1) dostawa urządzeń brzegowych, wdrożenie oraz przeprowadzenie szkolenia do 30 dni od dnia podpisania umowy,
2) utrzymanie ważności licencji przez okres 12 miesięcy od dnia protokolarnego odbioru przedmiotu umowy.
W ogłoszeniu wskazano 13 miesięcy ze względu na możliwości wskazania terminu albo dniami albo miesiącami.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Czerwonak prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czerwonak.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 64 575 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 32413100-2 (Rutery sieciowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Xcomp Sp. z o.o. Sp. k. (Szczecin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.