Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

MODERNIZACJA KOMORY KLIMATYCZNEJ SERVATHIN

Zamawiający Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej im. profesora Józefa Kosackiego (Wrocław, Dolnośląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „MODERNIZACJA KOMORY KLIMATYCZNEJ SERVATHIN”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~2,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

6 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej im. profesora Józefa Kosackiego

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 930064508

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Obornicka

1.4.2.)Miejscowość

Wrocław

1.4.3.)Kod pocztowy

50-961

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL514 - Miasto Wrocław

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

witi@witi.wroc.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.witi.wroc.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-edab212a-e009-4bac-8028-ad628780b75a

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00198429

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-04-15

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00579005

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

MODERNIZACJA KOMORY KLIMATYCZNEJ SERVATHIN

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na modernizacji posiadanej przez Zamawiającego, komory klimatycznej SERVATHIN 10m3, w zakresie układu sterowania i automatyki oraz oprogramowania.

3.8.)Główny kod CPV

42500000-1 - Urządzenia chłodzące i wentylacyjne

3.9.)Dodatkowy kod CPV

42513290-4 - Przemysłowe urządzenia chłodnicze

42510000-4 - Wymienniki ciepła, urządzenia do konfekcjonowania powietrza i urządzenia chłodzące oraz maszyny filtrujące

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-01-16

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2026-04-15

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Henklim Chłodnictwo Klimatyzacja Henryk Szych

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6191355911

4.3.3.)Ulica

Granitowa 4

4.3.4.)Miejscowość

Kępno

4.3.5.)Kod pocztowy

63-600

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

177120,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00042522/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-04-03

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Wnioskowany zakres jest niezbędny dla zapewnienia niezawodnej pracy komory, prac tych nie można było przewidzieć przed rozpoczęciem modernizacji. Zmiana wykonawcy jest nieuzasadniona ekonomicznie, ponieważ doprowadzi do przerwy w realizacji pierwotnej umowy i wydłuży czas jej realizacji, co doprowadzi do braku możliwości realizacji badań z wykorzystaniem komory w zaplanowanych terminach

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Niesprawność powodująca problemy z praca przy ujemnych temperaturach wentylatorów wewnętrznych komory

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

3382,5

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2026/BZP 00159452/01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

42500000-1Urządzenia chłodzące i wentylacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej im. profesora Józefa Kosackiego prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 42500000-1 (Urządzenia chłodzące i wentylacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.