Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

ZIMOWE UTRZYMANIE DRÓG GMINNYCH W POSZCZEGÓLNYCH SOŁECTWACH GMINY SKRZYSZÓW W SEZONIE 2025/2026

Zamawiający Gmina Skrzyszów (Skrzyszów, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „ZIMOWE UTRZYMANIE DRÓG GMINNYCH W POSZCZEGÓLNYCH SOŁECTWACH GMINY SKRZYSZÓW W SEZONIE…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina SkrzyszówSkrzyszów, Małopolskieopublikowano 14 kwietnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 714 920 zł
Konkurencyjność
~2,8 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Wynik: wybrano wykonawcę

    14 stycznia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wykonanie umowyBieżące

    14 kwietnia 2026

    1 wykonawca
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA SKRZYSZÓW

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851660861

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

642

1.4.2.)Miejscowość

Skrzyszów

1.4.3.)Kod pocztowy

33-156

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

inwestycje@ug.skrzyszow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.malopolska.pl/ugskrzyszow

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d7c31a15-02ef-4265-882f-73190b8e5bd3

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00198014

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-04-14

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Nie

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

ZIMOWE UTRZYMANIE DRÓG GMINNYCH W POSZCZEGÓLNYCH SOŁECTWACH GMINY SKRZYSZÓW W SEZONIE 2025/2026

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg gminnych w sezonie 2025/2026 na terenie gminy Skrzyszów, celem zapewnienia przejezdności i płynności ruchu drogowego na drogach będących w zarządzie Gminy, na terenie sołectw: Ładnej, Łękawicy, Pogórskiej Woli, Skrzyszowie oraz Szynwałdzie, a także odśnieżanie i utrzymanie placów oraz parkingów.
2. W zakres prac wchodzi usuwanie i zwalczanie śliskości na bieżąco, w miarę zaistniałych potrzeb (opady śniegu, opady marznące powodujące gołoledź) na całej szerokości jezdni dróg (w tym zatok autobusowych) wymienionych w załączniku nr 1 do ZdN wg ustalonej kolejności zgodnej z obowiązującymi standardami, likwidacja śliskości (piaszczenie), utrzymanie drożności krat ściekowych w okresie roztopów, oczyszczenie nawierzchni dróg i chodników z materiałów po zimowym utrzymaniu dróg oraz jednorazowe oczyszczenie osadników krat ściekowych z piasku i mieszanki żużlowo - piaskowej.
3. W trakcie odśnieżania nie dopuszcza się zasypywania chodników, zatok autobusowych usuniętym z jezdni śniegiem.
4. Wszystkie prace przy odśnieżaniu należy wykonywać zgodnie ze specyfikacją techniczną stanowiącą załącznik nr 2 do ZdN i Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. nr 230 poz. 1960).
5. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody wynikłe z ruchu pojazdów wobec osób trzecich.

3.9.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

3.10.)Dodatkowy kod CPV

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-14

4.2.)Okres realizacji zamówienia

3 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Kazimierz Świdziński Firma Transportowo Handlowa

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8731048267

4.3.4.)Miejscowość

Szynwałd 172B

4.3.5.)Kod pocztowy

33-158

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

202048,89 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00031576/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-03-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

202048,20 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90620000-9Usługi odśnieżania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
714 920 zł
Próbka: 82 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
246 258 zł1 713 114 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 466 856 zł
Źródło próbki
CPV 90620000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
246 258 zł
Mediana
714 920 zł
Górny kwartyl
1 713 114 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Skrzyszów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Skrzyszów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90620000-9 (Usługi odśnieżania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.